Tcl 43p615 wifi sorunu

K Çevrimdışı

kimyagerdem

Yeni Üye
1 Kas 2021
25
100
Arkadaşlar merhabalar.

1)Tv bugün kuruldu. Wifi ile internete bağladığımda sorun görünmüyor ancak tv ile netten bisey izlemeye başladığımda 10-15 dk sonra tüm internet kopuyor. Modemin ışığı falan sönüyor. Daha önce böyle sorun yoktu. Tv bağlandığından bu yana başladı. Sorun ne olabilir?

2) Tv'nin kumandasını sesli komut için bluetooth eşleştirmesi yaptığımda tuşlar bazen algilamiyor ya da bi tuşa bastığımda 4-5 kez aynı tuşa basmışım gibi işlem yapıyor. Bluetooth'tan eşleştirmeyi kaldırdığımda sorun çözülüyor ancak bu seferde seali komuttan mahrum kalıyorum. Bunla ilgili öneriniz ne?
Şimdiden herkese çok teşekkürler

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
wifi için aynı sorunu yaşamıştım çözüm modemde
Türkcell süperonline arayıp modemde ki 2.4 ghz ve 5 ghz bantlarına ayrı isim vermesini söyledim. yani 2.4 ve 5ghz birbirinden ayırdım. tvden bağlanırken direkt 5 ghz olan banttan bağlandım sorun çözüldü

2. problem için bağlandığınız bluetooth cihazı tv ile uyumlu değil farkli bir bluetooth cihazı deneyin düzelecektir muhtemelen bluetooth sürümleri farklı

K Çevrimdışı

kimyagerdem

Yeni Üye
1 Kas 2021
25
100
wifi için aynı sorunu yaşamıştım çözüm modemde
Türkcell süperonline arayıp modemde ki 2.4 ghz ve 5 ghz bantlarına ayrı isim vermesini söyledim. yani 2.4 ve 5ghz birbirinden ayırdım. tvden bağlanırken direkt 5 ghz olan banttan bağlandım sorun çözüldü

2. problem için bağlandığınız bluetooth cihazı tv ile uyumlu değil farkli bir bluetooth cihazı deneyin düzelecektir muhtemelen bluetooth sürümleri farklı
Teşekkürler cevap için
1) modemde 5ghz yok maalesef
2)cihaz tv'nin orijinal kumandası. Uyumsuz olması imkansız yani

K Çevrimdışı

kimyagerdem

Yeni Üye
1 Kas 2021
25
100
Son düzenleme:
lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Farklı bir modem ile deneme yapim o zaman ?

Bu arada sizin tv'de mi TCL hocam?
lg de yaşadım bu sorunu wifiye bağlandıktan 10 dakika sonra modem bağlantıyı kesiyor ve kendini kilitliyordu çözümü modemi bant freakansını değiştirmekte buldum. müşteri hizmetlwrinden modemin bant freakansını değiştirmesini isteyin deneyin

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
lg de yaşadım bu sorunu wifiye bağlandıktan 10 dakika sonra modem bağlantıyı kesiyor ve kendini kilitliyordu çözümü modemi bant freakansını değiştirmekte buldum. müşteri hizmetlwrinden modemin bant freakansını değiştirmesini isteyin deneyin
Yani tv 2.4 mü istiyor yoksa 5 mi sevgili lemon :alala

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Yani tv 2.4 mü istiyor yoksa 5 mi sevgili lemon :alala

sayın hocam bendeki tv 24TL510S-PZ iki bandıda destekliyor ama 2.4 ghz te çakışma yaşayıp modemin kendisini kilitlemesine, kapatmasına sebep oluyor 5ghz de sorun yok
şuan bağlandığı modem 2.4 ghz olsa bile yayın frekansını değiştirmek işe yarayabilir mesela 4 te yayın yapıyorsa 9 a alabilir bu sorunu çözebilir. ama kumanda için servisi çağırmasını tavsiye ederim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
sayın hocam bendeki tv 24TL510S-PZ iki bandıda destekliyor ama 2.4 ghz te çakışma yaşayıp modemin kendisini kilitlemesine, kapatmasına sebep oluyor 5ghz de sorun yok
şuan bağlandığı modem 2.4 ghz olsa bile yayın frekansını değiştirmek işe yarayabilir mesela 4 te yayın yapıyorsa 9 a alabilir bu sorunu çözebilir. ama kumanda için servisi çağırmasını tavsiye ederim
Hımm ,anladım teşekkür ederim ,biz de önce modemi 5 te kullanmaya başlamıştık ama tvler 5 ile sıkıntı yaşadığından istemeye istemeye 2.4 aldık,bizim tvler benim gibi eski de :)

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Hımm ,anladım teşekkür ederim ,biz de önce modemi 5 te kullanmaya başlamıştık ama tvler 5 ile sıkıntı yaşadığından istemeye istemeye 2.4 aldık,bizim tvler benim gibi eski de :)
Nerde o eski tvler hocam ☺️ Bence eski tvler çok daha kaliteli hem görüntü hem ses hemde kullanılan malzemenin ömrü
sayın hocam siz eski değil de eski topraksınız diyelim :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Nerde o eski tvler hocam ☺️ Bence eski tvler çok daha kaliteli hem görüntü hem ses hemde kullanılan malzemenin ömrü
sayın hocam siz eski değil de eski topraksınız diyelim :)
Teşekkür ederim nazik cevabın için ama öyleyim maalesef , bak değilsin diye ısrar etme sakın :hihi
Şaka bir yana evet bence daha güzel eski ürünler ,haklısın :ok

K Çevrimdışı

kimyagerdem

Yeni Üye
1 Kas 2021
25
100
Modemden wifi kanalını 11'e aldım ve 2 saattir sorun yok. İnşallah çözülmüştur. Teşekkürler.
Kumanda işini ne yaparız bilmiyorum artık

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Modemden wifi kanalını 11'e aldım ve 2 saattir sorun yok. İnşallah çözülmüştur. Teşekkürler.
Kumanda için büyük ihtimalle düzeltme yazılımı çıkartırlar,tabii ar-ge'leri çalışıyorsa veya onlarda "tcl team" varsa :ok

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
anlattığınız sorun yazılımsal gibi
müşteri hizmetlerini arayıp kumandayla ilgili sorunu anlatıcaksınız.
Büyük ihtimal servis kaydı oluşturulur. tahminim gelen serviste yeni bir yazılım yükler ve sorun çözülür.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt