Tavsiyeforumu Ailesi Olarak, Bu okulumuz için Destek olmaya ne Dersiniz?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sanıyorum ki sevgili Aragorn Aragorn 'un retweet etmesi nedeniyle gördüğüm bir konu üzerine siz dostlarımla konuyu paylaşma gereği duydum.

ŞANLIURFA Akçakale Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundaki çocuklarımız, Öğretmen dostlarımız ve kardeşlerimizin talebine kişisel olarak cevap verebilmek adına kendilerine yazmıştım ancak yazdıktan sonra aklıma geldi ve forumumuzdaki dostlarımız da katkıda bulunmak isterler düşüncesi ile konuyu sizlere bildirme gereği duydum.

Dostlar; Talep konusu şurada olduğu gibi.

Okulumuz da burası
Adsiz9fb4a4839c1d09bd.jpg

Sevgili Sota Sota TEKNOwest TEKNOWEST teraspy teraspy F fikoloji BlackSea BlackSea By_Trol By_Trol Umut Barış Umut Barış yönetici dostlarım, forum arkadaşlarım bu okulumuz için neler yapabiliriz?

Okulda toplamda 1150 öğrenci var ve en az yarısı yoksulluk sınırında ailelerimizin çocukları. Bu sadece forum ailesi olarak altından kalkabileceğimiz durum değil elbette lakin ülke genelinde bu çağrıya cevap verilebileceği düşüncesi ile moral bulabiliriz.

Biliyorum ülkemizde bu tarz çok okul, çok talep var ancak bir o kadar da destek veren var. Bu okulumuza destek veren neden biz olmayalım?

Muhtemelen birkaç gün içerisinde ben kendi kolimi yapıp yollamış olurum, aklımdan geçen o lakin eğer derseniz ki ''Toplu bir hareket sergileyelim'' o durumda hepinizin yapıcı fikirlerine de açığım.

Özellikle BlackSea BlackSea senin sektörden sağlanabilecek eşantiyon ürünlere moral anlamında ihtiyacımız olacağını düşünüyorum.

Ne dersiniz? ?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Abi senin kargo gücün üzerinden tek bir noktada örneğin sende birleştirme şansımız olursa kitapları tf adına tek elden gönderelim ne dersin
yazdıktan sonra paylaşımın tamamını okudum kalp kalbe karşıymış

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi senin kargo gücün üzerinden tek bir noktada örneğin sende birleştirme şansımız olursa kitapları tf adına tek elden gönderelim ne dersin
Olabilir elbette. Katılımcı dostlara kod paylaşırız, kitaplar bize gelir, ben tek elden forum ailesi adına okulumuza ulaştırırım. Destek olan dostlarımızı burada belirtiriz ki zaten konuya yazarlar muhtemelen kendileri. :ok

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Olabilir elbette. Katılımcı dostlara kod paylaşırız, kitaplar bize gelir, ben tek elden forum ailesi adına okulumuza ulaştırırım. Destek olan dostlarımızı burada belirtiriz ki zaten konuya yazarlar muhtemelen kendileri. :ok
Afiş olmaya gerek yok bizim tek ismimiz tavsiyeforumu sana bedava yönlendirelim tek elden yollayalım herkes ne yollayabilir ona bakalım hatta ihtiyaç nedir onu da öğrensek daha güzel olur sanırım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Afiş olmaya gerek yok bizim tek ismimiz tavsiyeforumu sana bedava yönlendirelim tek elden yollayalım herkes ne yollayabilir ona bakalım hatta ihtiyaç nedir onu da öğrensek daha güzel olur sanırım
Yola çıkış noktası kitap ancak, Mesela ben, bizim yeğenin kıyafetlerinden de gönderelim diye Yeldoşa söyledim mesela.

Buradaki en önemli husus şu; Elbette herkes bu konuda hassasiyete sahip olsa da yazma gereği duydum.

Kendi çocuğumuza giydirmeyeceğimiz kıyafetleri lütfen bu çocuklarımıza layık görmeyelim.

Ayrıca okul adresini bilerek yazmadım, fakat dileyen ve ''Ben kendim göndereceğim'' diyenler olursa seve seve, başım gözüm üstüne derim adresi veririm, Hocamızın iletişim bilgisini de veririm kendisi gönderir yalnız lütfen hayır yapıyorum derken karşı ödemeli kargo göndermeyelim.

Bunları yazmak istemezdim fakat dernek faaliyetleri kapsamında HAYIR adı altında yapılan öyle şeyler gördüm ki, inanamamakla birlikte üzüldüm, utandım.

Herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Süper düşünce . Elimizi taşın altına koymak lazım . Maalesef yasaklar nedeniyle hiç bir eşantiyon yok kalem dışında olmasına da gerek yok ben kişisel olarak ne yardım gerekiyorsa varım .
Harikasın kardeşim. O halde Hocamızın isteği doğrultusunda çocuklarımızın işine yarayacağını düşündüğümüz eşyaları kısa sürede (Süreyi uzatmayalım ki yaptığımız işin tadı kaçmasın) toparlayıp sevk edelim.

Peki destek olmayı düşünen başka kimse yok mu acaba?
Hiç kimseden maddi bir destek beklemiyoruz. Kitap söz konusu.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Harikasın kardeşim. O halde Hocamızın isteği doğrultusunda çocuklarımızın işine yarayacağını düşündüğümüz eşyaları kısa sürede (Süreyi uzatmayalım ki yaptığımız işin tadı kaçmasın) toparlayıp sevk edelim.

Peki destek olmayı düşünen başka kimse yok mu acaba?
Hiç kimseden maddi bir destek beklemiyoruz. Kitap söz konusu.
İhtiyaç duyulan kitap isimlerini okul ile iletişime geçerek mi öğreniyoruz hocam??

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Adem abi ptt kargo kitap gönderilerini ücretsiz sağlıyor diye birşeyler duymuştum ?Doğru mudur bu? Evde 100 temel eserden çoğu kitap ve biraz kitap var.Bende hangi kütüphane ye versem ,alırlarmı diye düşünüyordum.Fırsat olursa göndermek isterim de ptt kargo olayının aslını öğrenmek gerekiyor.

Tabi kitapla beraber defter,kalem vs. de gönderilebilir.Evde ösym de çalıştığım zamanlardan kalma 100 e yakın kurşun kalem de var.(milletin sınavlardan sonra sınıflarda bıraktıklarını çöpe gitmesin diye aldım)

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
1) Kitap Taşıma Kampanyası

Şirketimizce kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi, eğitim ve kültür alanındaki gelişmelere katkı sağlanması amacıyla, bireysel göndericilerin (gerçek kişilerin) yurtiçinde birbirine gönderecekleri ve kapsamında sadece kitap bulunan gönderiler için başlatılan kitap kampanyasında, ilk 1 kilograma 5.00 TL, 1 kilogramın üzerindekilere ise mevcut tarife üzerinden % 50, kargo gönderilerine % 30 indirim uygulanmaktadır.

Ayrıca, kitap kampanyasının kapsamı daha da genişletilerek, okullara ve öğrenim gören öğrencilere destek vermek amacıyla kişi, kurum ve yardım dernekleri tarafından gönderilen ve ticari amaçlı olmayan APS Kurye ve Posta Kargosu mahiyetindeki gönderiler de, "varış adresi okul adresi olması kaydıyla" kitap kampanyası projesine dahil edilmiştir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt