Tavsiye edebileceğiniz en iyi lnb hangisidir

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
Merhaba yeni bir lnb ihtiyacı doğru 2021 yılı içinde tavsiye edebileceğiniz en iyi lnb hangisidir. Daha önce 8li next kullanıyordum kafası kırılmış ve arıza yapmış. Inverto Premium 0.1 db8li lnb alayım dedim. Fakat bunun 4k olduğu yazıyor 8k modeliyse bu lnbnin yarı fiyatına bana çözünürlük burada pazarlama politikası gibi geldi. Lnbnin çözünürlüğü vermede etkisi var mıdır?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
4k 8k 16k vs gibi lnb yok hepsi para tuzağıdır.inverto alabilirsin fakat pahalıdır.daha uygun fiyatlı next veya goldmaster alabilirsin.

Son düzenleme:
Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
4k 8k 16k vs gibi lnb yok hepsi para tuzağıdır.inverto alabilirsin fakat pahalıdır.daha uygun fiyatlı next veya goldmaster alabilirsin.
Nextin 2 yıl olmadan ucundaki beyaz kısım üstten yırtılıp su alması sonucu arıza yaptı. Bulunduğum konumda hem rüzgar alan bir yer olduğundan delikli anten kullanırım hemde ilçe merkezi dışında kalıyor o yüzden sinyal seviyesini en iyi alabilecek lnbye şeye bakıyorum. Fırtınalı havalarda televizyonsuz kalabiliyoruz.

Daha öncede 4lü lnb kullandım ama tekniğinden çok anlamadığım için sorayım çok çıkışlı lnb kullanılmasının sinyal seviyesine ve kalitesine olumsuz yönde bir etkisi olur mu?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Nextin 2 yıl olmadan ucundaki beyaz kısım üstten yırtılıp su alması sonucu arıza yaptı. Bulunduğum konumda hem rüzgar alan bir yer olduğundan delikli anten kullanırım hemde ilçe merkezi dışında kalıyor o yüzden sinyal seviyesini en iyi alabilecek lnbye şeye bakıyorum. Fırtınalı havalarda televizyonsuz kalabiliyoruz.

Daha öncede 4lü lnb kullandım ama tekniğinden çok anlamadığım için sorayım çok çıkışlı lnb kullanılmasının sinyal seviyesine ve kalitesine olumsuz yönde bir etkisi olur mu?
çanak ayarı ve lnb ayarı güzel yapıldıktan sonra sorun olmaz.fakat ucuz çoklu lnblerde bazı çıkışlarda sorunlar olabiliyor.yada cihazın biri açıldığında veya kapandığında birbirini etkileme yapabiliyor.next-goldmaster gibi lnbler iyidir.fakat paraya kıyarsan inverto alabilirsin ben zamanında 2 tane 4 çıkışlı almıştım şimdi ise fiyatları uçmuş .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Bağladığınız cihazların tuneri iyi değilse LNB'nin yapabileceği pek bir şey yok sanırım.
Ayrıca çözünürlüğü cihaz belirler LNB değil.
Piyasadaki çoğu LNB muhtemelen aynı üreticiden çıkma Çin malı.

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
Bağladığınız cihazların tuneri iyi değilse LNB'nin yapabileceği pek bir şey yok sanırım.
Ayrıca çözünürlüğü cihaz belirler LNB değil.
Piyasadaki çoğu LNB muhtemelen aynı üreticiden çıkma Çin malı.
Tunerdan değil aslında önüne a4 bile konsa bazılarında görüntü gidiyor. Birde üzerine delikli çanak olunca sinyal ister istemez azalma yapıyor

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
delikli çanaklarda anten çapıda biraz büyük olması lazım birde çok iyi çanak ve lnb ayarı yapılması lazım.para varsada inverto gibi iyi bir lnb takılırsa sorun olmaz.

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
İnverto aldım çanak 120lik rüzgarı kesme imkanım yok Mudanya'da etrafımda bizden başka hiç ev yok. Denizden gelen direk antenin arkasına vuruyor lodos olursa oda antenin önünden vuruyor. Hatta düz antenleri iyi sıkmazsak önceden rüzgar yönünü değiştiriyordu. Fırtına uyarılarındaki 80-85 km hızlar burada hiç ev olmadığından normalde ölçtüğüm rüzgarlar ?

Hatta amatör telsizciyim çatıya anten kulesi kurmayı düşünüyorum ama devrilir diye cesaret edemedim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İnverto aldım çanak 120lik rüzgarı kesme imkanım yok Mudanya'da etrafımda bizden başka hiç ev yok. Denizden gelen direk antenin arkasına vuruyor lodos olursa oda antenin önünden vuruyor. Hatta düz antenleri iyi sıkmazsak önceden rüzgar yönünü değiştiriyordu. Fırtına uyarılarındaki 80-85 km hızlar burada hiç ev olmadığından normalde ölçtüğüm rüzgarlar ?

Hatta amatör telsizciyim çatıya anten kulesi kurmayı düşünüyorum ama devrilir diye cesaret edemedim.
İşte hocam, sağlam sabitlemek lazım.
Tutunma sağlam olacak.
Gerekirse betonun altına cm veya metre gidecek.
Anten kulesi işin içine girerse baya maliyet olur düşüncesindeyim.
LNB'yi nereden aldınız, link atarsanız güzel olur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
kaç çıkışlı inverto aldınız acaba ve fiyatı ne kadara aldınız .bir arkadaşa çanak kuracağımda oda kaliteli bir şeyler istiyor o nedenle soruyorum.teşlekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt