Taslak hazırlandı: Zincir marketler sigara ve elektronik eşya satamayacak

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Her zaman söylerim bu foruma bence siyaset bulaşmamalı.. Zaten bizim milletin siyaset tartışması da bir tuhaf.. Sonu gelmez.. Herkesin görüşü içinde kalsın boşverin.. Kim memnunsa onunla devam etsin ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,152
Her zaman söylerim bu foruma bence siyaset bulaşmamalı.. Zaten bizim milletin siyaset tartışması da bir tuhaf.. Sonu gelmez.. Herkesin görüşü içinde kalsın boşverin.. Kim memnunsa onunla devam etsin ?
Sadece forum ile alakalı da değil aslında , bizim ülkede siyaset desteklediğin partiyi veya adamı yanlış yaptığını bilsende deli gibi savun ve hiç bir hatasını kabullenme ? Siyaset ve tartışma kültürü yok , sadece desteklediğim partiyi nasıl savunabilirim ve karşı tarafı nasıl kötüleyebilirim üzerine kurulmuş bir düzen var.

Kısacası boşa tartışıyoruz , boşa kendimizi yoruyoruz. Çünkü o kadar köreltildik ki , o kadar kutuplaştık ve şartlandırıldık ki , birbirimize anlattıklarımız boş bir hikayeden ibaret olacaktır ? Kimse karşı tarafa hak vermeyecek , sen de şurada haklısın , bak burada doğru söylüyorsun demeyecek ? Bu yüzden herkes tuttuğu takımı ( partiyi ) desteklemeye devam etsin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Hocam eleştiriye de tahammül olmayınca, ama bu böyle diyor bunu silin mantığı güdüyorlar.
Bunu bu konudaki üyeler özelinde söylemiyorum, daha önce siyaset bölümümüz bile vardı.
Forum yönetimi biraz ilkeli davrandığında taraflardan biri kendine daha fazla hak istiyor.

Meselenin kilit noktası eleştiriyi kaldırabilmekte bence. Fanatizmle zaten siyaset olmaz.
Ama daha doğru bilgi, doğru haber kaynaklarına erişebilme gibi noktalarda sorun yaşanıyorken sağlıklı bir siyaset konuşulmasını beklemek hata olur.

Beni en fazla teröristlikle suçlayabilirler, ama bir gün olsun bir birey olarak bu ülkenin polisine askerine halkına kurşun sıkanların kapısından geçmedim.
O yüzden kafam rahat. A kişisi b kişisi meselesi değil yani. Bu mesajımdan kimse niyet okumaya çalışmasın yani.

Doğru bilgi sahibi olanların değil de, doğru bildiğini zannedenlerin kendini en haklı zannettiği forum ortamında siyaset konuşulamıyor ne yazık ki.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Dedi mesajları kendi silen moderatör ?
Boşuna çabalıyorsun, siyasete giren ne kadar mesaj varsa sildim.
Sen gelip sana yazmadığım halde başkasına yazdığım mesajı alıntılayıp tartışmayı başlattın ve hala hatanı kabul etmemekte ısrar ediyorsun.
Konuya gelip yazmak zorunda değilsin, kendi rızanla tıkladın. Bana hava hoş. :kiskis

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Boşuna çabalıyorsun, siyasete giren ne kadar mesaj varsa sildim.
Sen gelip sana yazmadığım halde başkasına yazdığım mesajı alıntılayıp tartışmayı başlattın ve hala hatanı kabul etmemekte ısrar ediyorsun.
Konuya gelip yazmak zorunda değilsin, kendi rızanla tıkladın. Bana hava hoş. :kiskis
Tartışmayı benim başlattığımı düşünmenizi doğal bulduğumu zaten söylemiştim tekrar etmenize gerek yoktu ben size katılıyorum :)
Ben sizin kendinizle çeliştiğinizi düşünüyorum ne var bunda tavsiyem biraz rahatlayın eleştiriye açık olun dünya daha güzel bir yer haline gelir :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Tartışmayı benim başlattığımı düşünmenizi doğal bulduğumu zaten söylemiştim tekrar etmenize gerek yoktu ben size katılıyorum :)
Ben sizin kendinizle çeliştiğinizi düşünüyorum ne var bunda tavsiyem biraz rahatlayın eleştiriye açık olun dünya daha güzel bir yer haline gelir :)
Mesajlar orada duruyor. Ben Alperentoy'a yazmışım, siz de alınıp bana yanıt vermişsiniz.
Bana hava hoş, sorun sizin sorununuz yani. :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,689
Arkadaşlar gündem,teknik vb konuları siyasi çekişme alanını çevirip
kimseyi rahatsız etmeye hakkınız yok.

Girin Mevzular alanına ne yazıyorsanız yazın.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Dedi mesajları kendi silen moderatör ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Türk siyasetindeki temel sorun şu: Maalesef muhalefet yok ve 18 yıldır kesintisiz kazanan bir İktidar var. Hal böyle olunca bir taraf sürekli kaybedip sürekli umutları boşa çıkınca doluyor doluyor doluyor ve işin sonu milletin iradesini kabul etmemeye, Cumhurun Başkanına hakaretlere kadar gidiyor.

Allahtan arada yılmaz özdil çıkıp stand up falan yapıyorda biraz olsun rahatlıyorlar. Empati yapıyorum ve hak veriyorum. Şahsen benim siyasi düşüncem bu yüce millet tarafından bu kadar kez ret yese ben de sinir sıkıntı sahibi olurdum :)
Alıntı yapmak yerine, mevcut mesajını düzenleyince göremeyeceğimi mi sandın? :kiskis
Ortada hakaret eden varsa yönetime rapor edersin, eleştiri ile hakaret arasında ince çizgi belli sonuçta.
Hatanı kabullenmeyip aynı şeyleri defalarca söyleyince haklı çıkmıyorsun.
Amacın trollük yapmaksa bu forumun trollere yedirilmeyeceğini anlaman gerek.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Arkadaşlar gündem,teknik vb konuları siyasi çekişme alanını çevirip
kimseyi rahatsız etmeye hakkınız yok.

Girin Mevzular alanına ne yazıyorsanız yazın.

Arkadaş forumda sadece kendi düşüncesini istiyor, sorun o.

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Alıntı yapmak yerine, mevcut mesajını düzenleyince göremeyeceğimi mi sandın? :kiskis
Ortada hakaret eden varsa yönetime rapor edersin, eleştiri ile hakaret arasında ince çizgi belli sonuçta.
Hatanı kabullenmeyip aynı şeyleri defalarca söyleyince haklı çıkmıyorsun.
Amacın trollük yapmaksa bu forumun trollere yedirilmeyeceğini anlaman gerek.
Moderatör olmuşsunuz lakin forumun işleyişinden haberiniz yok
Neyse durun ben size anlatayım:
Forumda bir mesaj yazdıktan sonra ayrı bir mesaj daha yazarsanız ve arada başka mesaj yoksa sistem otomatik olarak birleştiriyor hatta kocaman otomatik birleştirildi diye de yazıyor.

Düzenleyip sizden kaçırılan bir şey yok yani boşa kuruntu yapmayınız zira yakaladığınız bir durum yok yine çattınız :) Bu kadar rahatsızlık size zarar verecek hepimiz üzülürüz rahatlayınız

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Moderatör olmuşsunuz lakin forumun işleyişinden haberiniz yok
Neyse durun ben size anlatayım:
Forumda bir mesaj yazdıktan sonra ayrı bir mesaj daha yazarsanız ve arada başka mesaj yoksa sistem otomatik olarak birleştiriyor hatta kocaman otomatik birleştirildi diye de yazıyor.

Düzenleyip sizden kaçırılan bir şey yok yani boşa kuruntu yapmayınız zira yakaladığınız bir durum yok yine çattınız :) Bu kadar rahatsızlık size zarar verecek hepimiz üzülürüz rahatlayınız
Yine de bana rahatsız diyemezsin. Bir süre tatil sana iyi gelecektir.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
konu çok başka yere gelmiş ama bence bu "küçük esnaf büyük şirketlere karşı" olayının ayrıca detaylıca incelenmesinde fayda var diye düşünüyorum. Ekonomi-politikle siyasetin ayrı konular olduğunu da ayrıca bir başlıkta tartışalım karışmasınlar birbirine :))

Adem helvacı üstadın youtube'da "Televizyon Fiyatları Neden Düşmüyor? Kim Manipüle Ediyor?" başlıklı bir videosu var. O videonun yorumlarında üstat bir kişinin yorumunu da sabitlemiş yine bu küçük esnafların durumu ile ilgili olduğu için sanırım ama mesela o sabitlenen yorumdaki arkadaşın yazdıklarında temel iktisat bilgisi açısından ciddi eksiklikler var zaten anladığım üstat da çok katılmamış kendisine.

Dediğim gibi bu konu ayrıca ele alınsa faydalı olur diye düşünüyorum.

iyi pazarlar herkese

Geri
Üst Alt