Tapu ve miras işlemleri

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,019
60
Sırf bu tür konular için danışmanlık yapan avukatlar var sizin oralarda var ise önce bir danışın derim belgelerle birlikte en azından izleyeceğiniz yolu gösterir size bilgilenmiş olursunuz kolay gelsin.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Bugün tanıdık avukat ile görüştüm. Biz gaiplik ile uğraşırsak işimiz bitmez.1947 deki davaya gitmemiş . Milli emlak nüfus dan 100 yaşını doldurup ölüm bilgisi girilmeyenler için sorgulama yapar üzerine kayıtlı taşınmaz varsa hukuk yoluyla kayyım atayabiliyormuş . Milli emlak da enişte için aynısını uygulamış Mahkeme mirasçı bulamadığı için kayyım yönetimine devretmiş . Ortada bir kayyım mevcut biz izale i şuyu davası açıp mahkeme nin belirlediği hesaba eniştenin hisse bedelini yatıracağız dedi

Metaş Çevrimdışı

Metaş

Aktif Üye
16 Ara 2021
69
47
Bugün tanıdık avukat ile görüştüm. Biz gaiplik ile uğraşırsak işimiz bitmez.1947 deki davaya gitmemiş . Milli emlak nüfus dan 100 yaşını doldurup ölüm bilgisi girilmeyenler için sorgulama yapar üzerine kayıtlı taşınmaz varsa hukuk yoluyla kayyım atayabiliyormuş . Milli emlak da enişte için aynısını uygulamış Mahkeme mirasçı bulamadığı için kayyım yönetimine devretmiş . Ortada bir kayyım mevcut biz izale i şuyu davası açıp mahkeme nin belirlediği hesaba eniştenin hisse bedelini yatıracağız dedi
Hayırlısı olsun, tamamına satış istenecek izalei şu davasında bilginiz olsun ,buda hariçten talipliler çıkabilir anlamına geliyor .

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235

Geçmiş olsun. Nispeten kısa yoldan çözülmüş oldu.

Hayırlısı olsun, tamamına satış istenecek izalei şu davasında bilginiz olsun ,buda hariçten talipliler çıkabilir anlamına geliyor .

Çıksa da mahkeme ilk önce diğer hissedara hak tanıyor.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
3.derece sit alanı artı kültür varlıkları koruması mevcut bu riske dışardan biri girermi?

Metaş Çevrimdışı

Metaş

Aktif Üye
16 Ara 2021
69
47
Öncelik taşınmaz hissedar olanların diye biliyorum
Şüfa hakkında öyle .izalei şuyu davasında hariçten kişilerde girer satışa. Avukattan yinede teyit alın .

Şüfa hakkında öyle .izalei şuyu davasında hariçten kişilerde girer satışa. Avukattan yinede teyit alın

3.derece sit alanı artı kültür varlıkları koruması mevcut bu riske dışardan biri girermi?
Abi mülkün kıymet taktirini siz daha iyi bilirsiniz mal sahibi olarak fakat bu durum var birileri dahil olabilir ben bi not düştüm hatırlatma babında. Hukukçunuza bu durumdanda bahsedin belki o kendince önlem alır.

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
IMG_20220204_212342.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Evin üst sokağında müteahhit inşaat için 4yıl bekledi evi yıktırmak için kültürel değeri yoktur yazısı almak zorunda kaldı bilirkişi vs masrafı çekti sonra ki süreçte kazı çalışmaları yapıldı bölge de doğu roma kalıntıları çıkıyor.4yıl bekledi ve tüm masrafları kendisi karşıladı

Metaş Çevrimdışı

Metaş

Aktif Üye
16 Ara 2021
69
47
Birde bağlı bulunduğunuz ilçe belediyesinden bu bölgede (18. Madde) ferdileşme ye dair planlama varmı onu sorsan derim. Tecrübelerime dayanarak oda olası işlerinizi oldukça hızlı ve az külfetle halletmenizi sağlayabilirki (tapu pay payda bilgileriniz büyük yüz ölçümlü ve çok ortaklı bir yere benziyor.

Geri
Üst Alt