Taksi Çıkması Araç Satın Alınır Mı?

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Hangi şehirden alacağınıza bağlı bu ben Zonguldak ta yaşıyorum ve burada taksiler çok fazla iş yapmıyor uçuk kilometreler yok ve eğer mal sahibiyse arabayı kullanan ki bir çoğu öyle diğer türlü para kazandırmıyor çünkü gözü gibi bakıyorlar arabalarına normalden önce yağ ve filtre bakımlarını yaptırıyorlar yani bu sorunun cevabı hangi aracı alacağınıza bağlı pert (ağır hasar kayıtlı) araçlar da iyi bir ekspertiz yaptırarak pert olduğu kaza fotoğraflarına bakılarak alınabilir şase si eğri direkleri ellenmiş bir araca kişisel güvenliğiniz açısından bulaşmanızı tavsiye etmem ticari çıkması araçlara da ekspertiz motor konusunda zayıf kalır usta bile motoru açmadan çok birşey söyleyemez ama tanıdık bildik bir motor ustanız varsa bence gösterilip alınabilir.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Hangi şehirden alacağınıza bağlı bu ben Zonguldak ta yaşıyorum ve burada taksiler çok fazla iş yapmıyor uçuk kilometreler yok ve eğer mal sahibiyse arabayı kullanan ki bir çoğu öyle diğer türlü para kazandırmıyor çünkü gözü gibi bakıyorlar arabalarına normalden önce yağ ve filtre bakımlarını yaptırıyorlar yani bu sorunun cevabı hangi aracı alacağınıza bağlı pert (ağır hasar kayıtlı) araçlar da iyi bir ekspertiz yaptırarak pert olduğu kaza fotoğraflarına bakılarak alınabilir şase si eğri direkleri ellenmiş bir araca kişisel güvenliğiniz açısından bulaşmanızı tavsiye etmem ticari çıkması araçlara da ekspertiz motor konusunda zayıf kalır usta bile motoru açmadan çok birşey söyleyemez ama tanıdık bildik bir motor ustanız varsa bence gösterilip alınabilir.
en mantikli yorum bu sanirim bu konuda. taksiyi sahibi sürüyorsa araca bakar ama söför sürüyorsa anasini aglatir umursamaz sehirde tabiki cok önemli istanbuldan söför tarafindan kullanilmis bir arac almak hic mantikli degil sahibi tanidik olmadigi sürece ve aracin gecmisi hakkinda bilgi sahibi degilseniz taksiden cikma araca yanasmak mantikli gelmiyor

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Aracın durumuna göre değişir, 5,5 yıldır bende. 2007 1.3 dizel aldığımda piyasadan 4-5bin aşağı idi fiyatı bilerek aldım, 113binde idi (orjinal km) şuan 177 binde, araç hacizden dolayı bağlanıp (36bin km'de) sonrasında satışa çıkmış, alan kişi boyatıp 5yıl kullandıktan sonra araç tarafımdan alındı. çok şükür ne o beni üzdü nede ben onu. şimdilerde güneş yanıkları ve ufak tepek çizikler var. Kısmet olursa ilerde komple boyatıp bir 3 sene daha beraberiz.

yj.jpg

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Taksiciler daha sıfırını alırken bile ölüsünü sağlam geçirmek için planı hazırladıklarından dolayı hiç bulaşılmaması gerekendir.

Herhangi bir renk araç alınır, dışta görünen kısımları sarıya boyatılır. Hatta daha güzeli, araç sarı folyo ile kaplanır. Araç dökülüp satılacağı zaman hemen bir boya atılır yahut folyo sökülür. Araç sanki hiç taksi olmamış gibi birine gaskillenir. Zar diktirme hesabı :)

sahibi kullansa bile pek bulaşmamak lazım. Onlar iyi kullansa bile her malzemenin bir ömrü var. Metal yorgunluğu ciddi problemdir. Balatayı söker yenilersin ama asla değişemeyecek bir sürü parça var.

Esasında devlet düşük ya da sıfır ötvli spesifik bir marka model belirlemeli gavurlar gibi, ihaleyle falan. o da fabrikadan sarı renk çıkmalı ve hepsi onu kullanmalı.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
536.000 de ki taksi cikmasi aracimi dün sattim iki gün önce ilana koymuştum demek ki satılıyormuş ne bir duman atma ne bir yağ kaçağı ne de baska bir sorunu vardi

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ufak tefek sektörün içinde sayılırım. Benim şahsi kanaatim çok bilen (işin oruspusu) kişiden araba alınmaz. Araba kazaya karışıyor veya pert oluyor diyelim. Eğer başka bir araca çarptıysa ve işlemler sigorta/kasko harici yapıldıysa hasar sorgulaması yaptığınız zaman ÇARPMA yazıyor. Meblağ belli değil. Araba pert olduysa bile kişi çıkma parçalardan aracı toplayıp size 500 lira bir masrafı oldu/ lokal boya yapıldı gibi bahaneler söyleyebilir. Eğer kişi arabayı duvara, direğe vb. yeri çarpıp pert etti ve herhangi bir rapor tutulmadıysa hiçbir şey yazmıyor. Sanki araç hiçbir kazaya karışmamış gibi. Kişi o pert arabanın şasisini düzelttirip kaportayı da çıkma olarak hallederse kazasız/hasarsız olduğunu beyan ederek pert arabayı size satabilir. Sıradan bir expertiz servisine götürdüğünüz zaman hiçbir şey anlamayacaklarına emin olabilirsiniz. Boya cihazıyla boyasına bakacaklar. Cihaza takıp motor gücü, fren gücü hesaplanacak bu kadar. Aracın çok detaylı incelenmesi gerekiyor.

Sıradan bir vatandaşın yapabileceği pek bir şey yok bu durumu çözmek için. Satan kişinin dürüst olduğuna kanaat getirebilmek için motor numarasına bakabilirsiniz. Herhangi bir deformasyon veya yeniden yazım mevcut mu diye. Şase numarasının olduğu alan genel hatlarıyla incelenebilir. Change araç alıyor olabilirsiniz.

Piyasada çoğu zaman 60-70 bin liraya satılan orta sınıf araçların üzerinde totalde 80-100 bin liralık hasar kayıtları görüyorum. Bu bahsi geçen ağır hasar kayıtlı araçlarda bu dediğim işlemlerin birçoğunun yapıldığına emin olabilirsiniz.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Aracın durumuna göre değişir, 5,5 yıldır bende. 2007 1.3 dizel aldığımda piyasadan 4-5bin aşağı idi fiyatı bilerek aldım, 113binde idi (orjinal km) şuan 177 binde, araç hacizden dolayı bağlanıp (36bin km'de) sonrasında satışa çıkmış, alan kişi boyatıp 5yıl kullandıktan sonra araç tarafımdan alındı. çok şükür ne o beni üzdü nede ben onu. şimdilerde güneş yanıkları ve ufak tepek çizikler var. Kısmet olursa ilerde komple boyatıp bir 3 sene daha beraberiz.

yj.jpg

Maalesef şu güneş yanıkları arabaları mahvediyor.. Aynı dert bende var..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt