Taksi Çıkması Araç Satın Alınır Mı?

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Hayırlı günler arkadaşlar,
Günümüzde araç fiyatlarının artması nedeni ile benim gibi bütçesi düşük kişilerin sorduğu sorudur! Yüksek modelli örneğin 2008 altı yada üstü Taksi Çıkması Araç Satın Alınır Mı?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Alınır fakat normal bir araçtan daha fazla sanayi ile haşır neşir olunur... Çünkü, normal bir araçtan (atıyorum) 5-6 kat daha fazla çalışmış olacağı için her bölümünden sorun çıkarma ihtimali 5-6 kat fazla olur...

Maden işçisi ile devlet memuru aynı yaşta olsa da, işçi, memurun babası yaşında gösterir gibi düşünün...

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Taksi çıkması almak istiyorsanız arabayı sadece önemli ihtiyaç olduğunda kullanmanız gerekir ve şehirler arası yol yapmamanız gerekir aksi halde yolda kalma ihtimaliniz yüksek olur. Taksiden çıkan araba ortalama 500bin km yapmıştır ve güvenli sürüş için a dan z ye bakım istiyordur. Taksi çıkmasına verdiğiniz parayı unutarak satın alın aksi halde satışı zordur acil durumlarda yok fiyatına satmak zorunda kalırsınız. Nadir de olsa temiz az km yapmış taksi çıkmalarıda var bunlardan birini bulursanız ve iyi fiyata alırsanız hayrını görürsünüz.

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Bende geçen yıl takside çalışan bir albea almaya niyetlendim. Sanayide gösterdim falan sonra nedense vazgeçtim ve bir kaç ay sonra oto elektrikçide karşılaştım o araçla. Usta bizim köylü bir abimizdi. Dedim bu aracı almaya niyetlenmiştim ben. Alsaydın gördüğün gibi sanayiden çıkamazdın dedi bana.
Tabi ki istisnai durumlar elbet vardır. Mesela bildiğiniz, yakınınızda eşinizde dostunuzda olan bir aracı alabilirsiniz ama diğer türlü o işe girmek riskli bence.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
512
Hocam taksi çıkmasına bulaşmayın. Piyasada çok araç var kazalı sadece hava yastığı açmış değişen yok podya da oynama yok bu araçlar piyasa fiyatının ortala 10 ile 20 bin aşağısına satılıyor ucuz alırsın ucuz satarsın km olarak düşük araba her zaman daha az karın ağrısıdır.

60 km ile hızla hava yastığı açan araç gördüm far tampon dahi kırılmamış

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bundan 20 30 sene önce olsa alınırdı taksiciler arabasına değer verirdi en azından anadolu da öyleydi ekmek teknesi

Şimdi öyle değil T plakanız var ise araç almak çok kolay ÖTV ödemiyorsun çok kolay kredi çıkıyor yani taksicilerin arabaları hiç kıymetli değil

Sahibinden pert kayıtlı alın daha sağlam çıkar

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bundan 20 30 sene önce olsa alınırdı taksiciler arabasına değer verirdi en azından anadolu da öyleydi ekmek teknesi

Şimdi öyle değil T plakanız var ise araç almak çok kolay ÖTV ödemiyorsun çok kolay kredi çıkıyor yani taksicilerin arabaları hiç kıymetli değil

Sahibinden pert kayıtlı alın daha sağlam çıkar
Bir de, taksiyi kullananlar artık sahipleri değil, şoförleri...

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Bende var 536.000 de herkes ön yargiyla yaklasmis ben zirt pirt sanayiye gitmiyorum yaptığım tek masraf alt takim 4 lastik ve fren balatasi oldu ayni paraya alacaginiz 20 yasinda ki araba sanayiyle daha haşir nesir olur taksi çıkması alirsaniz birinci öncelik motor ve elektrik tesisati ikinci kisimsa kaporta harita gibi olmuş arac alinmaz tabi ki ne taksi cikmalari var şahıs araclarindan daha temiz olan bence ön yargiyla yaklasilmamali.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt