Survivor 2019 Türkiye - Yunanistan

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Abicim sene olmuş 2019, biz halen elektriksiz oturuyoruz.

Yağmur yağdı elektrik yok
Şimşek çaktı elektrik yok
Gök gürledi elektrik yok
Trafo yetersiz elektrik yok

Ondan sonra 250tl lik faturanın 60tl si bakım bedeli olsun.

Allah belanı versin aydem..

Ama sen duuuur, hafta içi onarım gelen en az 5 tv arızasında ben de yetkili servis olarak "Şebeke kaynaklıdır" raporu tutup sana o paraları ödetmezsem..
Sonra dağıtım bedeli altında yine bize ittirecekler hangi firma kendi cebinden oderki abi ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sonra dağıtım bedeli altında yine bize ittirecekler hangi firma kendi cebinden oderki abi ?
Yok abim bunların bölge şefleri ziyaret etti beni bir gün. ''Bu kadar rapor yazmasanız'' şeklinde rica içerikli bir nezaket ziyaretiydi. Ödedikleri her para o bölge şefliklerinin bilmemnesinden kesiliyormuş vs vs. Neticede yaşanan aksaklık genel değil lokal sorun. Şöyle örnek vereyim bak bizde kesinti nasıl oluyor;

Akşam saatleri tv bakıyorsun, bu arada benim 46'' vestel MB63 anakartlı ve besleme kartı ben bilerek eski sistem roleli PW26lardan takmıştım, voltaj belli bir aralığın altına düşünce veya dengesizleşince role hemen bırakıyor ve tv kapanıyor.

İşte biz tv izlerken bir bakıyorum tv kapanıyor, Hatuna diyorum ki ''Mum hazırla'' :kiskis

İşin kötü yanı şu ki tv korumaya alınca her seferinde fişi çekip yeniden takmam gerekiyor.

Bilerek 3-5 dakika bekliyorum, bakıyorum her şey normal fişi takıyorum çalışıyor, 10 dakika sonra bir bakıyorum ışıklarda çökme yapıp, tv kapanıp, klimanın hemen kompresörü devre dışı bırakarak protection mode u aktif hale geliyor ki daha 15 saniye geçmeden hoooop elektrik komple gidiyor.

Durum böyle olunca ben gidip ana şalteri yani kaçak akım rolesini kapatıyorum ve sokak ışıklarını takip ediyorum. Orada da durum şu oluyor, 5 dakika sonra elektrik gelip, 3 dakika sonra gidiyor. 10 dakika sonra gelip 1 dakika sonra yine gidiyor. Sizin de malumunuz evimizdeki elektronik aygıtların içine eden de bu gidip gelmelerdir zaten.

Bu durumda bu yaşanan sorun kesinlikle genel değil lokal bir sorun oluyor yani bana göre işletme şefliğinin ihmali var. Bu durumda her ne kadar onlara zararı yokmuş gibi görünse de aslında vatandaşın hakkını korumakla doğru olanı biz yine de yapıyoruz ve bir şekilde mutlaka ucu yine de onlara dokunuyor diye düşünüyorum. Yoksa ''yazma yeter artık'' diye bana gelmezlerdi sanırım :kiskis

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
Herkese Merhaba;

Hemen belirteyim ki Acun ve bilumum tayfasından nefret ederim. Eşimin takip etmesi nedeniyle bu programın olduğu zamanlarda ben kulaklık takarak bilgisayarımda World Of Tanks oynarım ki görmeyeyim, duymayayım mümkünse zira Acun'un dahil olduğu her programda olduğu gibi tüm kurgu şov üzerine inşa edilmiş, Sahte ve düzmece kavgalar, gereksiz ve anlamsız yükselmeler dolu bu tarz programlar şahsıma hitap etmemektedir.

Sorun şu ki yönetimce kura çektik bana çıktı ve 2019 Survivor programına dair gelişmeleri bu başlık altında elimden geldiğince paylaşıp güncel tutmaya çalışacağım.

Beni bir nebze de olsa seven tüm arkadaşlarımdan, ellerinden geldiğince destek bekliyorum. Böylece bu eziyet dolu takip bir nebze de olsa hafifler diye umut ediyorum :kiskis

Sota Sota başkan yazdım bunu kenara :rant

Evet arkadaşlar;

Konu bu şekilde olunca hayatımda ilk defa Acun'un kanalı mı sitesi mi ne ise oraya girdim işte. Şöyle bir bakındım, Gördüğüm kadarıyla şu çakma aşçı programındaki o yeni yetme artiz velet de dahil olmak üzere Yunanistan karşısına Türkiye takımı olarak ne kadar seçme psikopat var ise aday olmuş.

Kaynak acunn.com dur arkadaşlar. Link aşağıda.

Farklı yerlerde uğraşmayın diye sizler için linkin altına tüm detayları ekledim.

1964c69ceea8c2c40.jpg

Hakan Kanık - “Asıl soru kimin beni yeneceği değil, asıl soru kimin beni durdurabileceğidir.” sloganı ile İstanbul'dan katılan 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı 19 yaşındaki Hakan Kanık aşçı... Vücut geliştirmeyle ilgileniyor.

2781fd3be2d6bf1b7.jpg

Erdem Ekşioğlu - “Ben başarıya açım.” sloganı ile Survivor 2019'a katılmak isteyen 25 yaşındaki, oyunculuk yapan Erdem Ekşioğlu 2 senedir boks ile uğraşıyor. Daha önce Fenerbahçe’nin alt yapısında futbol oynayan Erdem, karakterine çok güveniyor.

3ea6a7a6d95abc323.jpg

Emre Durak - “Sınırları aşmaya, gönüllerden taşmaya geliyorum.” sloganı ile Adana'dan katılan Emre Durak, spor bilimleri öğrencisi. Tekrar Survivor’a katılacağı günü ve ülkesini temsil etme fırsatını düşünerek kendisini motive ediyor.

4e78e7aa7426dc9e2.jpg

Halim Baydur - “Lider ve savaşçı ruhum herşeyin üstesinden gelecek.” sloganı ile Yalova’dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 29 yaşındaki Halim Baydur milli vücut geliştirme sporcusu. 3 Türkiye, 1 Balkan Şampiyonluğu var.

5854c2d59ce925f36.jpg

Hikmet Tuğsuz - “Gördüğüm her şeyi yapabilirim.” sloganı ile Antalya’dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı 32 yaşındaki Hikmet Tuğsuz milli takım antrenörlüğü yapıyor. Survivor’ın kendine göre bir yer olduğunu düşünüyor.

67f6552686a0c8c14.jpg

Kaan Kazgan - “Ben hazırım ve kazanacağım.” sloganı ile İstanbul'dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı 24 yaşındaki Kaan Kazgan profesyonel dövüşçü ve 7 yıldır aktif olarak maçlara çıkıyor.

77bdff2ff3a9d92f0.jpg

Kader Karakaya - “Takımın bana ihtiyacı var.” sloganı ile Bursa’dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı 22 yaşındaki Kader Karakaya, FB Spor Okulları'nda futbol eğitmeni. "Survivor beni heyecanlandırıyor" diye belirtiyor.

8e5948555c8d1f8c2.jpg

Melisa Emirbayer - “Hiçbir zaman kolay kazanmadım. Zoru başarmaya gidiyorum.” sloganı ile İzmir’den katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 23 yaşındaki Melisa Emirbayer milli yüzücü. Sayısız Türkiye Şampiyonluğu ve rekorları var.

9e3d6e228148bd903.jpg

Müzeyyen Seren Bayülken - “Pes etmek kanımda yok.” sloganı ile Isparta’dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 22 yaşındaki Müzeyyen Seren Bayülken profesyonel yüzücü. Modern hayattan uzakta kendini denemek istiyor.

1080023b5cf0ba2de0.jpg

Okay Köksal - “Neler yapabileceğimi herkese göstermek istiyorum.” sloganı ile Artvin’den katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı Okay Köksal , milli güreşçi ve bir çok başarıya imza attı.

11c5450fcd065febc7.jpg

Özgür Özdemir - “Elimden gelenin fazlasını yapacağım.” sloganı ile Muğla’dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı özgür Özdemir profesyonel dalgıçlık yapıyor. Doğa ile iyi geçinen Özgür, insan ilişkilerine çok güveniyor.

12a275162b5ae770d5.jpg

Sami Levi - “Hız, denge, kuvvet tamam da yürek olmazsa hiçbir önemi yok.” sloganı ile İstanbul'dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 37 yaşındaki Sami Levi şarkıcı.

1355b6292407458212.jpg

Seda Ocak - “Korkum yok, hırsıma güveniyorum.” sloganı ile Bursa’dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı 34 yaşındaki Seda Ocak. Survivor 2017- 2018 yarışmacısı Sema'nın kardeşi olan Seda atletizm antrenörlüğü yapıyor. Parkurda kendisine çok güveniyor.

14.jpg

Serpil Uzunçavdar - “Survivor kendine güvenen, özgüveni yüksek, gerçekten savaşçı ruhuna sahip olan insanların yeri. Bunların başını da ben çekiyorum.” sloganı ile İstanbul'dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 34 yaşındaki Serpil Uzunçavdar milli hakem. 13 Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Balkan Şampiyonluğu ve dünya üçüncülüğü var.

15.jpg

Sıla Rümeysa Ölçek - “Survivor benim ruhuma uygun.” sloganı ile Ordu’dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 30 yaşındaki Sıla Rümeysa Olçun milli tekvandocu. Birçok sporla ilgileniyor. "Fizyolojik ve psikolojik olarak hazırım" diyen Sıla Rümeysa Olçun, ülkesini temsil etmek istiyor.

16.jpg

Sinem Kılıç - “Tutkuluyum, hırslıyım, başarılıyım.” sloganı ile İstanbul'dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı 22 yaşındaki Sinem Kılıç, profesyonel dalgıç. Tutkuyla hayatta kalmak için Survivor’a katılmak istediğini belirten yarışmacı, takım iletişimine güveniyor.

17.jpg

Sude Burcu - “Asıl mücadele Survivor’da.” sloganı ile İzmir'den katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 22 yaşındaki Sude Burcu milli tekvandocu ve son 2 yılın Türkiye şampiyonu. Burcu 14 yıldır spor yapıyor.

18e6ce16ed9d49b362.jpg

Simge Olçun - “İstersem yapabilirim.” sloganı ile İzmir'den katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı 23 yaşındaki Simge Olçun milli itfaiye sporcusu... 11 yıldır atletizmle uğraşıyor.

19fbe28faeb8939c36.jpg

Yağız Erdoğan - “Zor bir savaş ama tatlı bir galibiyet.” sloganı ile Rize’den katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 22 yaşındaki Yağız Erdoğan milli atlet ve birçok rekoru bulunuyor. Ülkesini temsil etmek ve bu gururu Survivor’a taşımak istiyor.

20.jpg

Yusuf Karakaya - “Yaptığım en iyi işi yapmaya, savaşmaya gidiyorum.” sloganı ile Elazığ’dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 24 yaşındaki Yusuf Karakaya profesyonel kick boksçu. 14 yaşından beri sporla uğraşıyor, uluslararası ve Türkiye geneli amatör başarıları var.

21.jpg

Asil Cengiz - “Survivor benim için hayatta kalmak demek.” sloganı ile İzmir’den katılan yarışmacı Asil Cengiz 26 yaşında. 8 yıllık futbol geçmişinden sonra vücut geliştirme ile ilgileniyor.

22.jpg

Atakan Işıktutan - “Adaya şampiyon olmaya gidiyorum.” sloganı ile Rize’den katılan yarışmacı adayı Atakan Işıktutan 24 yaşında, atış ve yüzme oyunlarında iddialı. Türkiye Kürek Şampiyonası'nda ikinciliği var.

23.jpg

Azim Kaan Güvenilir - “Hedeflerimin peşinden koşan bir insanım.” sloganı ile İstanbul’dan katılan Azim Kaan Güvenilir 29 yaşında, spor ile ilgileniyor. Survivor’a kendini sınamak için katılıyor.

24.jpg

Begüm Güven - “Hırslıyım, güçlüyüm, kendime inanıyorum.” sloganı ile Eskişehir'den katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 22 yaşındaki Begüm Güven voleybolcu. Takım olarak liseler arası dünya şampiyonasında üçüncülüğü, 2 kez Türkiye Şampiyonluğu var.

25.jpg

Bora Edin - “Şu an bu videoyu izleyen kim varsa, Survivor şampiyonunu izliyor.” sloganı ile İstanbul'dan katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı, 34 yaşındaki Bora Edin crossfit eğitmeni. Hem profesyonel hem amatör olarak futbol oynadı, crossfit yarışmalarında dereceleri var.

26.jpg

Burak Yurdugör - “Nasıl lider olunur göstereceğim.” sloganı ile yola çıkan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacı adayı 20 yaşındaki Burak Yurdugör, öğrenci. Amerikan futbolu oynadı, amatör olarak fitness ile uğraşıyor.

27.jpg

Buse Akar - “Herkese yırtıcı yüzümü göstereceğim.” sloganı ile Marmaris’ten katılan Buse Akar 21 yaşında, voleybol ile ilgileniyor. Amatör dansçı olan Buse motivasyonuna güveniyor.

28.jpg

Büşra Yalçın - “Survivor kadın şampiyonu hak ediyor.” sloganı ile Tokat'tan katılan Büşra Yalçın 12 yıldır voleybol ile ilgileniyor.

29.jpg

Ecem Onaran - “Milli duygular beni güçlendirecek.” sloganı ile İzmir'den katılan Ecem Onaran 29 yaşında, yıllarca Fenerbahçe için yarıştı. Ecem, "Açlık beni zorlamaz, mental olarak hazırım" diyerek Survivor 2019'a adını yazdırmak istiyor.

30.jpg

Emin Günenç - “Hedefime koşarak gitmek istiyorum.” sloganı ile Tekirdağ'dan katılan Emin Günenç, 24 yaşında. Sakatlığından dolayı futbolu bırakmak zorunda kaldı. Emin, "Asla pes etmem ve kendime güveniyorum" diyor.
Kimse darılmasın ancak magazin ve bu tür programlar tamamen kültür kaybı. Bir bilgi paylaşım forumunda bu tür paylaşımlara şiddetle karşıyım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kimse darılmasın ancak magazin ve bu tür programlar tamamen kültür kaybı. Bir bilgi paylaşım forumunda bu tür paylaşımlara şiddetle karşıyım.
Valla ben hükumete de karşıyım ama onun var olduğu gerçeğini ortadan kaldıramıyoruz :kiskis

Şaka bir yana konunun açılış yeri olarak dahi KONU DIŞI bölümü olarak bu nedenle seçtim.

Evet haklısınız platformumuzun temel amacı gerçek ve doğru bilgi paylaşımı lakin sohbet edebileceğimiz, arada iki lafın belini kırabileceğimiz bölümlerimiz de var. Burası da onlardan birisi.

Fikirlerinize tamamen katılmakla birlikte, bunların var olduğu gerçeğini de görmezden gelemeyeceğimizi düşünüyorum :ok

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
Valla ben hükumete de karşıyım ama onun var olduğu gerçeğini ortadan kaldıramıyoruz :kiskis

Şaka bir yana konunun açılış yeri olarak dahi KONU DIŞI bölümü olarak bu nedenle seçtim.

Evet haklısınız platformumuzun temel amacı gerçek ve doğru bilgi paylaşımı lakin sohbet edebileceğimiz, arada iki lafın belini kırabileceğimiz bölümlerimiz de var. Burası da onlardan birisi.

Fikirlerinize tamamen katılmakla birlikte, bunların var olduğu gerçeğini de görmezden gelemeyeceğimizi düşünüyorum :ok
Maalesef ki kötü hükümetlerin ayakta kalma sebeblerinden bir tanesi de insanların kafalarını abuk sabuk dizi, film ve programlar ile beyinlerini meşgul ederek gazlarının alınması. Dikkat edin tüm yayınlarda kim kimin üstünde belli değil. Bu tür davranışlar kesinlikle bizim TÜRK kültürü ile bağdaşmıyor. Bizim kültürümüzde kadın cinsellik değil eşitlik sembolüdür. Örneğin Kağan’ın eşi devlet işlerinde söz sahibidir. Kağan’ın buyrukları yalnız “Kağan buyuruyor ki” ifadesiyle başlamış ise kesinlikle geçerli kabul edilmezdi. ”Kağan ve Hatun buyuruyor ki” ifadesiyle başlaması gerekirdi. Yalnışım varsa özür dilerim. Tamamen benim kişisel görüşümdür.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Maalesef ki kötü hükümetlerin ayakta kalma sebeblerinden bir tanesi de insanların kafalarını abuk sabuk dizi, film ve programlar ile beyinlerini meşgul ederek gazlarının alınması. Dikkat edin tüm yayınlarda kim kimin üstünde belli değil. Bu tür davranışlar kesinlikle bizim TÜRK kültürü ile bağdaşmıyor. Bizim kültürümüzde kadın cinsellik değil eşitlik sembolüdür. Örneğin Kağan’ın eşi devlet işlerinde söz sahibidir. Kağan’ın buyrukları yalnız “Kağan buyuruyor ki” ifadesiyle başlamış ise kesinlikle geçerli kabul edilmezdi. ”Kağan ve Hatun buyuruyor ki” ifadesiyle başlaması gerekirdi. Yalnışım varsa özür dilerim. Tamamen benim kişisel görüşümdür.

Günümüzde de farklı değil zaten, maaile diledikleri gibi yönetiyorlar ülkeyi, Baba oğul damat kız eş hala dayı yeğen Allah ne verdi ise.

Tek yanlışınız ''Yalnış'' yazmanız dostum, gerisinde sorun yok :))))

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt