Superonline Kampanyaları ve Paketleri Hakkında

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sota' Alıntı:
Uydunet Sitesinde
Binamda Uydunet Varmi Sorgulamasi Mevcut

Adres Bilgilerini Girerek Kontrol Etmelisin

Binada kutusu yok. Senin hatrın için siteye girip sorguladım, bizim sokakta altyapısı bile yok. :jeo:

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
@UmutBarış valla bakır kablo mu bilmiyorum ama Hipernet diye birşey , daha önce baktırmıştık 80mbps kadar hız alabiliyormuşum öyle demişlerdi [emoji846] ben fiyatı uygun diye 24mbps kullanıyorum , bu Hipernet'i bi araştırmak lazım [emoji846]

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
The_SreT' Alıntı:
@UmutBarış valla bakır kablo mu bilmiyorum ama Hipernet diye birşey , daha önce baktırmıştık 80mbps kadar hız alabiliyormuşum öyle demişlerdi [emoji846] ben fiyatı uygun diye 24mbps kullanıyorum , bu Hipernet'i bi araştırmak lazım [emoji846]

Peki 24'ü gerçekten görüyor musun?

Modeme binadan gelen kablo nasıl?

Hangisi?

telefonkablosu.jpg

ethernet_kablosu.jpg

fiberkablo.png

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Cvp: Superonline Kampanyaları ve Paketleri Hakkında

Umut Barış' Alıntı:
The_SreT' Alıntı:

Hangisi?

telefonkablosu.jpg

ethernet_kablosu.jpg

fiberkablo.png

Hipernet (VDSL) var olan bakır telefon kablolarını kullanıyor.
Yanlış bilmiyorsam mahalleye (FTTN) yada en yakın saha dolabına kadar (FTTC) fiber kablo geliyor, bundan sonrası halihazırda alıştığımız bakır kablolarla evdeki modemlerimize gidiyor.

Çakma fiber. :kıskıs:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
unreleased' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Hangisi?

telefonkablosu.jpg

ethernet_kablosu.jpg

fiberkablo.png

Yanlış bilmiyorsam mahalleye (FTTN) yada en yakın saha dolabına kadar (FTTC) fiber kablo geliyor, bundan sonrası halihazırda alıştığımız bakır kablolarla evdeki modemlerimize gidiyor.

Artık TT'den uzak kaldığım için isim oyunlarını takip edemiyorum.

Önceleri VDSL2'yi fiber diye satıyorlardı.

Öyle diyorsanız 80 megabite kadar alabilmesine biraz imkan var gibi.
Ki orada bile kesin hız söyleyemiyorlar farkındaysanız, çünkü kablo veri iletimi için sıkıntılı bir kablo. :ıslık:

TT kullandığım dönemler iletim tamamen bakır kablolardan oluşan altyapı ile yapılıyordu ve o altyapıda 16 megabitin üstünü görebilmek diye birşey yoktu. Ki, o dönemler 16 megabit bize süper birşey gibi geliyordu. Şimdi 25'i beğenmiyoruz.

Buralarda da kabloları ve dolapları yenilediler devamlı. Demek ki buralara da aynı metodu yapmış olabilirler.

Ama olsun, ben yine de tamamı fiber olmayan bir altyapı istemiyorum. :sırıtma:

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Evet 24mbps hızı çok rahat görüyorum , ayrıca tivibu ev IpTv kullanıyorum , HD yayınlarda hiç bir sıkıntı çekmiyorum. Hipernet için VDSL2 modem gerekiyor. Göstermiş olduğun ilk kablo geliyor evime.

Buda modem

0d39b3dd5aefab2a181cd29feb4629f7.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
The_SreT' Alıntı:
Evet 24mbps hızı çok rahat görüyorum , ayrıca tivibu ev IpTv kullanıyorum , HD yayınlarda hiç bir sıkıntı çekmiyorum. Hipernet için VDSL2 modem gerekiyor. Göstermiş olduğun ilk kablo geliyor evime.

Buda modem

0d39b3dd5aefab2a181cd29feb4629f7.jpg

Anlaşıldı. Saha dolabına kadar fiber çekip, ilgili bölgeye bakırla dağıtıyorlar.
O yüzden hala -e kadar diye hız veriyorlar. :sırıtma:

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Tivibu İpTv'yi bu cihaz ile izliyorum , yayınlarda herhangi bir sıkıntı yok normal uydudan daha net ve berrak kanallar. Ama cihaz biraz hantal onu söyleyeyim.

7795ee307a6c850313d28f593d3629c5.jpg

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422

Umut Barış' Alıntı:
unreleased' Alıntı:
Yanlış bilmiyorsam mahalleye (FTTN) yada en yakın saha dolabına kadar (FTTC) fiber kablo geliyor, bundan sonrası halihazırda alıştığımız bakır kablolarla evdeki modemlerimize gidiyor.

Ki orada bile kesin hız söyleyemiyorlar farkındaysanız, çünkü kablo veri iletimi için sıkıntılı bir kablo. :ıslık:

TT kullandığım dönemler iletim tamamen bakır kablolardan oluşan altyapı ile yapılıyordu ve o altyapıda 16 megabitin üstünü görebilmek diye birşey yoktu. Ki, o dönemler 16 megabit bize süper birşey gibi geliyordu. Şimdi 25'i beğenmiyoruz. 

Buralarda da kabloları ve dolapları yenilediler devamlı. Demek ki buralara da aynı metodu yapmış olabilirler. 

Ama olsun, ben yine de tamamı fiber olmayan bir altyapı istemiyorum.  :sırıtma:

“e kadar” ifadesi internet servis sağlayıcılarının yaptırımlara karşı kendilerini güvenceye almak için kullandıkları bir tabir. Santraldan evinize fiber kablo çekseler dahi kesin olarak 1000 mbps verebileceğini beyan etmezler.

VDSL’e geçtiğimden beri kesilme veya hız düşmesi vs. yaşamadım.
ADSL kullanırken 16 mbps paketimden 4-5 mbps alınca sevinir hale gelmiştim, günde 20 kez hat kopması da cabası. :kıskıs:

Sen istiyor FTTH, verecek 1.000 TL :ado:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
unreleased' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Ki orada bile kesin hız söyleyemiyorlar farkındaysanız, çünkü kablo veri iletimi için sıkıntılı bir kablo. :ıslık:

Ama olsun, ben yine de tamamı fiber olmayan bir altyapı istemiyorum.  :sırıtma:

“e kadar” ifadesi internet servis sağlayıcılarının yaptırımlara karşı kendilerini güvenceye almak için kullandıkları bir tabir. Santraldan evinize fiber kablo çekseler dahi kesin olarak 1000 mbps verebileceğini beyan etmezler.

ADSL kullanırken 16 mbps paketimden 4-5 mbps alınca sevinir hale gelmiştim, günde 20 kez hat kopması da cabası. :kıskıs:

Valla Superonline Fiber'de o ifadeyi kullanmıyor. Ama gördüğünüz gibi önceki tahahhüdümde 25 Mbps'lik kampanyalar varken şimdi büyük ihtimal IPV4 nedeniyle tarifeler 24'e çekilmiş. Çünkü BTK 24'e kadar olanlar, indirmede 8'e düşecek demişti. Altyapıyı da buradan kurtarıyorlar artık anladığım kadarıyla.  :jeo:

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422

Umut Barış' Alıntı:
unreleased' Alıntı:

Valla Superonline Fiber'de o ifadeyi kullanmıyor. Ama gördüğünüz gibi önceki tahahhüdümde 25 Mbps'lik kampanyalar varken şimdi büyük ihtimal IPV4 nedeniyle tarifeler 24'e çekilmiş. Çünkü BTK 24'e kadar olanlar, indirmede 8'e düşecek demişti. Altyapıyı da buradan kurtarıyorlar artık anladığım kadarıyla.  :jeo:

Güzel, demekki bakır kablo kullanarak olsa bile 100 mbps verebileceklerini garantileyebiliyorlar.
Tabii taahhütnamede “e kadar” ifadesinin anlamdaşı bir cümle geçirmiyorlarsa. :kıskıs:

IPV4 sıkıntısı gündeme gelmeden önce 25’ten 24’e düşürdüklerini hatırlıyor gibiyim lakin yine de net konuşmayayım.
Öyle de böyle de bu ülkede internet kullanıcılarının yüzü gülmeyecek gibi.  :barbar:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt