Superonline Fiber CS:GO Ping Sorunu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
sorunu cözmek icin masraf yapip yeni cihaz almayi göze aliyorsan internetten oyuncu modemi söylemleriyle satilan bir modem al vaad ettigi gibi ping de düsüs saglarsa sorunun cözülür kullanmaya devam edersin
vaad ettigi kazanimi saglamazsa ürünü geri yollamak icin hakli bir sebebin olmus olur vicdanini rahatsiz etmeden ürünü geri yollar parani geri alirsin :cak :kas
Önümüzdeki ay olmadı ekip çağıracağım.
Sota Sota bana şu router'ı tavsiye etmişti;

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Önümüzdeki ay olmadı ekip çağıracağım.
Sota Sota bana şu router'ı tavsiye etmişti;

bu biraz ileri seviye kullanici icin özellestirilebilir bir cihaz gibi duruyor hic kullanmadim markayida duymadim tavsiye ettigine göre vardir bir bildigi herhalde
ama islemci ve ram kapasitesi düsük gibi görünüyor performansin ping e direkt etkisi olabilir sanirim :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bu biraz ileri seviye kullanici icin özellestirilebilir bir cihaz gibi duruyor hic kullanmadim markayida duymadim tavsiye ettigine göre vardir bir bildigi herhalde
ama islemci ve ram kapasitesi düsük gibi görünüyor performansin ping e direkt etkisi olabilir sanirim :alala
Fiyatına göre oldukça iyi.
Bir fırsatını bulursam alacağım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
fiberi idare etmeyi beceremiyorlar... cihazları eski heralde... avrupa 10 gigabit donanıma geçerken...
Müşteriler nasılsa itiraz etmiyor kafası muhtemelen.
Çoğunluk video izlesem yeter kafasında.
Ping ve upload şikayetinde bulunan insan sayısı az.
Niye yatırım yapayım ki diyorlardır. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
şikayet edenide anlamıyorlar ki... taşeron işçi almıyor kafası...
Bir defa müşteri hizmetlerine sordum hani bir mühendisle vs görüştürme imkanınız yok mu diye, yok dediler.
Yaptıkları işlemin adını sordum, güncelleme yapıyoruz sadece dediler, detay vs alamadım.
Muhtemelen telefonun ucundaki temsilci ekranda bir butona basıyor sadece. :hihi

Belirli bir süre upload yapıyorum (canlı yayın), sonra birden şak diye kesiliyor ve sunucu benim uploadı almıyor.
Ben burada bir kasıt ararım.
Muhtemelen kimse internetimizle para kazanmasın istiyorlar, olay bu.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Bir defa müşteri hizmetlerine sordum hani bir mühendisle vs görüştürme imkanınız yok mu diye, yok dediler.
Yaptıkları işlemin adını sordum, güncelleme yapıyoruz sadece dediler, detay vs alamadım.
Muhtemelen telefonun ucundaki temsilci ekranda bir butona basıyor sadece. :hihi

Belirli bir süre upload yapıyorum (canlı yayın), sonra birden şak diye kesiliyor ve sunucu benim uploadı almıyor.
Ben burada bir kasıt ararım.
Muhtemelen kimse internetimizle para kazanmasın istiyorlar, olay bu.
modem ne HG253s bile aşırı ısınıyormuş gibi sararmaya başlamış... canlı yayın için upload yükünü kaldıramıyorsa modeminde göçüyor olabilir... bir kaç ay 7/24 yayın izledim sıkıntı çıkartmadı...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
modem ne HG253s bile aşırı ısınıyormuş gibi sararmaya başlamış... canlı yayın için upload yükünü kaldıramıyorsa modeminde göçüyor olabilir... bir kaç ay 7/24 yayın izledim sıkıntı çıkartmadı...
HG253 (S olmayan, Wi-Fi AC olmayan model)
Router almak var aklımda da, şimdi almayı düşünmüyorum açıkçası.

T Çevrimdışı

thErenSK

Yeni Üye
11 Ağu 2021
1
18
Umut Barış Umut Barış hocam merhaba, sorunu çözebildiniz mi? tam olarak bu sorunu yaşıyorum. bu yüzden kaydoldum hatta.
dün superonline ekipleri geldi kurulum yaptı, ben sanıyorum ki pingim %50 felan düşecek, ancak umduğum gibi olmadı. eski TT ADSL hattım ile neredeyse aynı kaldı. Valorant istanbul sunucusuna 27-31 frankfurt 1'e 64-67 arasında ping alıyorum. valveye ise 73-76 felan.
siz bir çözüm bulabildiniz mi? ne yapmalıyım?
konum; kayseri

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış hocam merhaba, sorunu çözebildiniz mi? tam olarak bu sorunu yaşıyorum. bu yüzden kaydoldum hatta.
dün superonline ekipleri geldi kurulum yaptı, ben sanıyorum ki pingim %50 felan düşecek, ancak umduğum gibi olmadı. eski TT ADSL hattım ile neredeyse aynı kaldı. Valorant istanbul sunucusuna 27-31 frankfurt 1'e 64-67 arasında ping alıyorum. valveye ise 73-76 felan.
siz bir çözüm bulabildiniz mi? ne yapmalıyım?
konum; kayseri
Yok maalesef, uğraşmadım da.
Muhtemelen Superonline'ın kaç yerden geçirdiğiyle alakalı.
Ya da kullandığı cihazlarla.

Farklı bir ip bloğuna geçirtmek belki işe yarayabilir.

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
Şu eve gelmede para istenmesi olayına devlet el atmalı. Denetleyen yok iyice bokunu çıkarmışlar. Para + güzellik merkezine de götürmek lazım elemanları. Daha sıkı çalışırlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt