superbox rezilliği

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Geçen sene bir aparta 2 superbox 5 adet acces point kurdum internet berbat

benim eski çalıştığım eczanede biri tutturdu alıyım diye yok dememe rağmen gitti aldı şimdi kafasını duvarlara vurmadığı kaldı Türkcell Maalesef bu konuda çok başarısız.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Şimdiye kadar Türkiye gerçekleriyle çelişen fiyat politikasından dolayı Turkcell hiç kullanmadım , kullanmayı da düşünmüyorum. Ancak bu fatura taahhüt mevzusu bütün firmalarda aynı , Turkcell değil de başka bir kurum olsaydı da aynı şey yaşanacaktı.

Üye olurken şöyle bir şey var mıydı diye aklıma geldi , hani çoğu firma bu pazarlama şeklini kullanıyor , üye olun ilk ay ücretsiz ya da üye olun ilk 3 ay ücretsiz , veya ilk ay sadece 19.90 ya da ilk 3 ay 19.90 gibi.

Bu tarz olan kampanyalı üyelikler de , asıl taahhütlü kısım ücretsiz veya indirimli aylar bittikten sonra başlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Şimdiye kadar Türkiye gerçekleriyle çelişen fiyat politikasından dolayı Turkcell hiç kullanmadım , kullanmayı da düşünmüyorum. Ancak bu fatura taahhüt mevzusu bütün firmalarda aynı , Turkcell değil de başka bir kurum olsaydı da aynı şey yaşanacaktı.

Üye olurken şöyle bir şey var mıydı diye aklıma geldi , hani çoğu firma bu pazarlama şeklini kullanıyor , üye olun ilk ay ücretsiz ya da üye olun ilk 3 ay ücretsiz , veya ilk ay sadece 19.90 ya da ilk 3 ay 19.90 gibi.

Bu tarz olan kampanyalı üyelikler de , asıl taahhütlü kısım ücretsiz veya indirimli aylar bittikten sonra başlar.

Bence de burada müşterinin dikkatsizliği söz konusu ama. :bilmiyom

G Çevrimdışı

gkhn08 

Aktif Üye
13 Mar 2020
78
32
Kısaca özetlemek gerekirse 9. ayda imzaladığınız sözleşmenin ilk faturası 10. ayda gelir siz 1 aylık kullanım bedelini ödemiş olursunuz ve 1 yıllık taahhüt süreniz sonraki yılın 10. ay faturası kesildikten sonra bitmiş olur

Örnek veriyorum siz 2019 un kasım ayında sözleşme imzaladınız ilk faturanız aralık ayında kesilir ve 12 aylık taahütünüz 2020 aralık ayında kesilen fatura ile tamamlanmış olur siz bu aboneliği 2020 kasım ayında bırakırsanız kalan 1 aylık dönemin yani aralık ayının cayma bedelini ödemek zorunda kalırsınız
Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
kimse sormamış, ben sorayım;

"Aga, nedir bu Gıbırnet ?!!????"

Yazdıklarını ilk okuduğumda fake mesaj, sazan.avi falan sandım ama öyle de değil. Turkcell ile yaşadığın hadise sıkıntılı bir sürecin ilk adımları. taahhüt varsa elden gelecek çok şey yok açıkçası. ha şu olabilir, her gün arıza kaydı açtır, nasıl ? kapat modemi, çalışmıyor, de, modeme ulaşamayacakları için kayıt açacaklar mecbur. gerçi gelecek olan servis elemanı önce bu fikri verdiğim için bana, sonra sana şeklinde sırayla tüm potansiyel ilgili kişi piramidini çıkıp çıkıp inecektir ama yapacak bi şey yok. onlarda çeksinler biraz.

bu şekilde yapınca ele ne geçecek ? ya servis ya da merkez bir taraf isyan bayrağını çekecek bir şekilde. sabırla mücadele !

gel gelelim olayın başına, nedir bu gıbır ? fiyatlarına baktım, piyasanın altında. şimdi bende reklamlarını yapmış gibi oldum ama sonunda made in merdivenaltı çıkmasın bunlar_? hızı, kopma sorunu, şikayet... müşteri deneyimin hakkında bilgi rica ederim?

bu arada cümleden selamınaleyküm ?‍♂️

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
gel gelelim olayın başına, nedir bu gıbır ? fiyatlarına baktım, piyasanın altında. şimdi bende reklamlarını yapmış gibi oldum ama sonunda made in merdivenaltı çıkmasın bunlar_? hızı, kopma sorunu, şikayet... müşteri deneyimin hakkında bilgi rica ederim?

Altyapı kiralayan bir firma diye hatırlıyorum.
Tıpkı Türknet, Millenicom vs. gibi.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Altyapı kiralayan bir firma diye hatırlıyorum.
Tıpkı Türknet, Millenicom vs. gibi.

dediğim gibi arkadaşın mesajında gördüm, web sitesinden whatsapp ile iletişime geçtim. oradan yazdım,

türknet, netspeed ... gibi ıslak imzalı evrağın taraflarına ulaşmasına da gerek yokmuş. mail ya da whatsapp üzerinden imzalı evrakların gönderilmesi ve akabinde aranıldığında sesli onayın alınması yeterliymiş.

Konya ve Aksaray da bakır hat + airfiber, diğer tüm illerde bakır hat üzerinden yüksek hızda internet servisi sağlıyorlarmış. telekom altyapısı ile.

bu bilgilere ulaşmıştım gün içerisinde.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
dediğim gibi arkadaşın mesajında gördüm, web sitesinden whatsapp ile iletişime geçtim. oradan yazdım,

türknet, netspeed ... gibi ıslak imzalı evrağın taraflarına ulaşmasına da gerek yokmuş. mail ya da whatsapp üzerinden imzalı evrakların gönderilmesi ve akabinde aranıldığında sesli onayın alınması yeterliymiş.

Konya ve Aksaray da bakır hat + airfiber, diğer tüm illerde bakır hat üzerinden yüksek hızda internet servisi sağlıyorlarmış. telekom altyapısı ile.

bu bilgilere ulaşmıştım gün içerisinde.

Güzel.
Yeni bir konu açıp bu bilgileri yazmak güzel olur. :ok

D Çevrimdışı

devrezcayi

Yeni Üye
4 May 2020
26
41
Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Videoyu izledim-faydalı oldu. 5.30dan sonra aklımdaki soruların bir kısmına cevap bulmuş oldum. Adamın anlattığı kanunsuz olarak alınan 5tl otopark ücretini avukatlarım vasıtasıyla geri aldım cümlesi de çok hoşuma gitti. birçoğumuz bu tarz şeyleri önemsemiyoruz ama kanunsuz yolla böyle rant elde eden çok firma var. Adamın anlattığına göre firma 12 aydan sonrasında taahhüt cezası alamıyor. geçerli değilmiş. 24 ay taahhüt parası çıkaramıyormuş. Bir diğer kısım da 2 ayın kaldı sana o 2 ayın indirim tutarını yansıtıyormuş. Ama firmalar geçmiş 22 ay varsa şu kadar ceza ödüyeceksin diyor. simsar herifler...Hakkımızı-hukukumuzu aramak bilmek lazım.

Tüketici hakem heyetine başvurumu gerçekleştirdim. şu eylülde başlayan ekimde bitiyor denen sözleşme durumunu da sordum. Cimere de durumu anlatan bir yazı yazdım. Bakalım eylül olan sözleşme hangi kanuna-kurala dayanarak ekimde bitiyormuş. Açıklasınlar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kimse sormamış, ben sorayım;

"Aga, nedir bu Gıbırnet ?!!????"

Yazdıklarını ilk okuduğumda fake mesaj, sazan.avi falan sandım ama öyle de değil. Turkcell ile yaşadığın hadise sıkıntılı bir sürecin ilk adımları. taahhüt varsa elden gelecek çok şey yok açıkçası. ha şu olabilir, her gün arıza kaydı açtır, nasıl ? kapat modemi, çalışmıyor, de, modeme ulaşamayacakları için kayıt açacaklar mecbur. gerçi gelecek olan servis elemanı önce bu fikri verdiğim için bana, sonra sana şeklinde sırayla tüm potansiyel ilgili kişi piramidini çıkıp çıkıp inecektir ama yapacak bi şey yok. onlarda çeksinler biraz.

bu şekilde yapınca ele ne geçecek ? ya servis ya da merkez bir taraf isyan bayrağını çekecek bir şekilde. sabırla mücadele !

bu arada cümleden selamınaleyküm ?‍♂️

Öncelikle gıbırnet olayına gelelim. Firmayla hiçbir alakam yok ama bir üründen bir firmadna memnun olunca o firmayı öneresim geliyor. Başımdan geçen olayları görünce insanlar bu vampirlere ellerini-kollarını kaptırmasınlar istiyorum. Şimdi ben bu forum sayesinde a101den hi-level marka bir tv aldım. üretimini yapan vestel ama sunny üretimi yapan da var. Adem Helvacı hocam ısrarla vestel üretimi olanları tavsiye etti-ediyor. Birçok gerekçesi var ve o gerekçeleri videolarında açıklıyor onun gerekçeleri bana mantıklı geldi bu yüzden de ben tv alırken onun tavsiyelerine uydum ve çok memnunum. Bunu gıbırnete-internet firmasına bağlarsak....Turk telekom ile uzun sürelik bir aboneliğimiz oldu. Hizmet konusunda en memnun kaldığım firma o oldu ama fiyatları pahalıydı. Ha onun da birkaç şeyi beni delirtmişti ama fiyatları pahalı...sonrasında Türknet kullandım. internette bir türlü istediğim verimi alamadım. Turknette abonelik yaptırırken bürokrasi gene beni çıldırttı. kimlik fotokopisini tarat-maile yükle vb. Adamlara mailden de belgeleir yolladım aboneliğimi başlatın edin dedim ama illa ıslak imzalı evrak gelmeli dediiler. araya bayram girdi-sonrasına hatttaki geliş kablolarında sorun çıktı 1 ay boşu boşuna bekledim. 20.yüzyılda bir internet kullanacağız 1 ay bekledik. Kafamın tası attı ama o dönem sabrettik. O bulunduğum binadan başka bir yere taşındık bu bina yeni olduğundan internet altyapsı yoktu biz de turkcell superbox alalım dedik. internet verimi güzeldi-memnun kaldık ama en son başımıza gelen rezillikler-müşteri hizmetlerinin hatalarını kabul etmemeleri-orta yola gelmemeleri-çözüm yerine sorun çıkarmaları vb durumu bu noktalara getirdi. Gıbırnette ise whatsap üzerinden yazdım adamlar kimlik fotokopisi istedi. heriey
whatsapp üzerinden yaptım. nerdeyse kimseyle sesli konuşmadık. 2-3 gün içinde aboneliğim başladı. şok oldum resmen. sözleşmeyi de kargo ile yollarsınız dediler. whatsaptan ne sorduysam cevapladılar. kargo ile de sözleşmeyi yolladım. sözleşme belki varmadan adamlar aboneliği başlattı.

Şimdi Adem hocayı neden örnek verdiğime gelirsek...Ben de onun gibi kritler sahibi oldum bu vampir firmalar nedeniyle...

taahhüt kesinlikle olmayacak. gıbırnet bunu sağlıyor.
Kurulum ücreti...tüm firmalarda var. gıbırnette yok
aktivasyon ücreti... gırıbnette yok
bürokrasi...tüm firmalarda var. gıbırnette yok
fiyat uygun mu?? evet uygun
karşında muhatap...firmaların yarısında yok... ya da seni sesli olarak bir oaraya bir buraya yönlendiriyorllar

yahu çok basit 1 soru soracaksın diyelim niye ben telefonlarda boğuşayımki...yazıyorum gıbırnet whatsapp hattında adam cevaplıyor.

Çok büyük bir firma mı? hayır. ama o büyük denen firmalardan çok daha memnun ilreliyorum şu an...1000 kere de tavsiye ediyorum. 80 liraya 35mbit fiber inernet kullanıyurom. modem kirası da dahil....mesela tüketiciler şu modem kirasında bir olasalar türk telekoma bu para ödenmez. kendi modemin olsa bile adam bana kira parası ödeyeceksin diyor. böyle saçmalık mı olur kardeşim....bunlar kanun-kural tanımıyor gerçekten...vatandaştan da ses çıkmayınca istedikleri gibi at koşturuyorlar.

Türknet ile diğer bir sıkıntı da normal vdsl kullanıyorsan fibere geçemiyorsun. yani geçiyorsun da tekrardan kurulum ücreti ödüyorsun. simsarlık resmen yaptıkları...böyle bir firmada ben neden kalayımki...ama abonelik iptalinde ilerleme sağlamışlar eskiden faks istiyorlardı yokuş olsun-millet çıldırsın diye...şimdi mail üzerinden hallediyorlar.

Durum bu.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri