Sungate TITAN Usb Ile Ram Bellek Arttırma

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
bu arada unutmamışken belirteyim bizim sevgili Hasari tv üzerinde test deneme yaptım dedi.
?
Tvde işlemi yaptım bana hızlandı gibi geldi ama net bir kriterim yok demiş...

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Senden foto bekliyorum sevgili omega :ok
Protek dediğin "koruma" sanırım :hihi ,genelde tümü zaten "root" hakkı ile derlenmiştir ,ama usbden deneyeceğim mutlaka :)
beni çok seviyorsan canlı fotolarımı gönderem sana dostum:cak
şakayı geçtik, ne ile ilgili foto atmamı sitiyon gönderem ?

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Hımmm,bekliyorum hala :)
:hihi slm dost, hala bekliyorsun da GX cihazda CuteFtp ile bağlantı yaptığımda bahsini etmiş olduğun alanlar yok, görünmüyor, sevgili teraspy nasıl olacak o iş ? istersen AnyDesk vereyim kendin bağlan bak başka ne diyebilirim:bilmiyom

2020-12-12_09-14-42.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
:hihi slm dost, hala bekliyorsun da GX cihazda CuteFtp ile bağlantı yaptığımda bahsini etmiş olduğun alanlar yok, görünmüyor, sevgili teraspy nasıl olacak o iş ? istersen AnyDesk vereyim kendin bağlan bak başka ne diyebilirim:bilmiyom

2020-12-12_09-14-42.png
Burada çay içe içe bir hal oldum,gelemedim bir türlü Cennetçeşme'ye mubarek :haha1

Tamam ,ben göreceğimi gördüm ,biliyordum ama görmem iyi oldu :)
Çok karıştırmayayım konuyu sevgili omega ,ama gömülü linux kullanan cihazların tamamı nand flash kullandığından swap kullanmazlar ,genelde kullandıkları ve mount ettikleri (bağladıkları) kısım(diyeyim kabaca) genelde "tmpfs" olur ,ki cihaz kapatılınca silinsin :)
Bunu tv modifiye kısmında açıklamıştım kabaca , çünkü kullanıcılar genelde" tv reset attı,iptv dondu, v.s" yazınca basitçe nedenini yazmıştım ki genelde tmpfs doluyor ,tv reset atıyor, tekrar çalıştığında dolana kadar güzelce izleniyor ,dolunca hadiiiii :)
Ya da şöyle yazayım ;
Bu konuda çok bilgim olmasa da pc türü linux(kabaca yazdım) kullanmayan tüm gömülü linux sistemlerde swap(takas alanı) olmaz,swap yerine genelde tmp veya tmpfs kullanırlar,çünkü nand flashta tabiri caiz ise oku-yaz ,oku-yaz yapa yapa nand flash ömrü 5 yılsa 2.5 yıla iner (bu ömür hesabı da kabaca) ,yani bana göre usbde olan swap (takas) alanı işe yaramaz ,ama şöyle olabilir ,yazılım içine kod eklenir ve o kod sayesinde usbdeki swap (takas) alanını kullanması sağlanır ,bunun olabilmesi için de swap olarak tanımlanması gerekir diye düşünüyorum.
Ben sungate yazılımını çözdüğümde ne fstab ne de swap görmediğimden,konu ilgimi çekti ,bu arada sevgili memolinin verdiği yazılımı indirdim tabii,elimde dursun ,her ne kadar linux kullansam da oğlum hala window$ devam ediyor :hihi

Ve bu işlem benim tvde olmadı ,görmedi tv swap alanını,aslında görmesini de beklemiyordum açıkça ,yok çünkü fstab tvde :kiskis ama belki yeni modellerde vardır ve işe yarar :ok
Kendi tvde yaptığımı kaydettim ,ama sadece foto atayım buraya:
Aşağıdaki foto swap olarak biçimlenmiş usb bellek:

tavsiye-38.png

bu da belleğin tvye takılması ve işlem yapılması,tabii swap (takas) alanını görmeyince bir de fdisk yapayım bakalım bizim usb urada duruyor mu dedim,duruyormuş (filmden bir kesit) :)

tavsiye-33.png

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt