Su arıtma cihazı tavsiye

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
1 damacanaya 3 damacana atık su verdiği yazılıyor
Bu atık suyu bütün arıtmalar vermiyor mu ? Yada daha az veren var mı ne tavsiye edersin ? Uçan damacana su fiyatlarından sonra arıtma almaya karar verdim ama tam hakim değilim konuya. Az, çok internetten birşey okudum, su atık kısıcı felan varmış yada pompalı kullanınca daha az atık su veriyomuş gibilerden.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
bende 5-6 ay önce almaya kara vermiştim ama damacanın yerini tutmadığını ve çok fazla atık su verdiğini görünce vazgeçmiştim şimdi de dediğiniz gibi fiyatlar yükselince tekrardan araşmaya geçtim . Spring water diye bir marka var herkes övüyor fiyatı da baya var ama tabi kullanmadan bilinmez

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
bende 5-6 ay önce almaya kara vermiştim ama damacanın yerini tutmadığını ve çok fazla atık su verdiğini görünce vazgeçmiştim şimdi de dediğiniz gibi fiyatlar yükselince tekrardan araşmaya geçtim . Spring water diye bir marka var herkes övüyor fiyatı da baya var ama tabi kullanmadan bilinmez
Burada çok faydalı bir video var, 150cc atık su kısıcı ile 1 e 1 atık su alan var. Yani 1 damacana temiz su 1 damacana atık su gibi, ama bu atık su kısıcılar membran ömrünü biraz kısaltıyormuş galiba.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Şu aşağıdaki cihaz nasıl sizce arkadaşlar alınır mı sizce ? 14 aşamalı 8 filtreli tüm filtreler NSF onaylı, vontron membran ile 1090 TL ye geliyor.

SAVORA 14 Aşamalı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı - LG Filtresi Seç. 1.981,00 TL yerine 1.013,28 TL
Al gitsin güzel fiyat sonuçta en iyisini dahi alsan 6 ay ömrü var ondan sonra hangi filtre takılırsa o kalitede devam edecek fazla para verme

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Al gitsin güzel fiyat sonuçta en iyisini dahi alsan 6 ay ömrü var ondan sonra hangi filtre takılırsa o kalitede devam edecek fazla para verme

Bu arıtmalarda mineral vb değerler ölüyor mu . Su temizleniyor fakat ölü su mu oluyor . Kimisi arıtmadan içeceğime çeşmeden içerim diyor kimisi başka bişey

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu arıtmalarda mineral vb değerler ölüyor mu . Su temizleniyor fakat ölü su mu oluyor . Kimisi arıtmadan içeceğime çeşmeden içerim diyor kimisi başka bişey
Anladığım kadarıyla su ön 3 filtreden ve membrandan geçtikten sonra arıtılıyor, yani saf su oluyor. Daha sonraki filtreler ise bu kaybolan minerallerin geri kazanılmasını sağlayıp içme suyunu veriyor.

A Çevrimdışı

antoniobanderas

Yeni Üye
16 Kas 2022
1
32
Benim kullandığım RainSoft. Gayet memnunum. Hem ev tipi hem endüstriyel su arıtma seçenekleri var. Farklı filtre sistemleri de sunuyor. Sitesine girerek hangi ürünü almayı düşünüyorsanız fiyat için teklif alabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt