Stanley Termos

E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
Bu biraz da tüketici haklarıyla ilgili bir mesele sanırım.
Firma sonuçta bir distribütör aracılığı ile malını satıyor.
Ama düzgün bir distribütöre geçiş yapabilirler tabi, onları tutan yok sonuçta. :hihi

Muhakkak, pek çok küresel markanın Türkiye'deki imajının bu kadar kötü olması satış sonrası hizmetlerdeki bu tip rezaletler nedeniyle zaten. Üretici firmaların bir suçu yok, muhtemelen haberi de yok. Bu nedenle "markaya aldanmayın, sonuçta distribütör Türk" minvalinde yazdım :)

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,055

stanley.png

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Şimdi düşünün bakalım koskoca Japon devi Panasonic TRTV Bölümü) de 2013 de çekildi!
aynı yıl Chevrolet(Korea) da çekildi!

Yukarıda arkadaşın yazdığı gibi önemli olan MH ve satış sonrası her türlü işler dir,belli ki bu konuda
ciddi sıkıntılar vardır ki özellikle Tüketici Elektroniği+diğer çoğu ithal mallar da malın kalitesin den ziyade
satış sonrası rezaletlerin yaşanmasıdır ve TR de Tüketici Kanunları da yeterli olmadığı için,aldığı mal da dünyanın
en kalitelisi olsa bile,o mal bizim tüketicinin elinde adeta rezil olmaktadır!

Buradan keserek;Stanley&Aladdin e gelirsem;bu iki üretici de bu konuda hala dünyanın hem en popüler hem de en kaliteli
Termos işinde ki üretici olsalar bile "Distribütör" olayında bir sıkıntı varsa,bu defa o malın kaliteli v.s olması
vatandaş açısın dan hiç bir kıymet arzetmez!

Çin malı bir dünya benzer ürün vardır ve sanırım bunlar da Çin malıdır her malın olduğu üzere!
Ancak biz de "İthal ürün" her ne olursa olsun rahat değildir

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Bende 40 yıl evvelden kalma (babamın dayısından) Alaaddin marka mevcut. Cumartesi sabahından kaynar suyu koyuyorum, pazar günü öğlen nescafemi içiyorum o derece. Yalanım yok.

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
144
Penguen var kaliteli onları tercih edin. Stanleye o kadar para vermeye gerek yok. Ben bunu kullanıyorum çok iyi.

biraz araştırdım, penguen firmasını aradım, ürünlerimizde garanti bulunmamaktadır cevabını aldım.
evet yanlış okumadınız, penguen termoslarda GARANTİ YOK!
insanlar termosu düşürüp, vurup içindeki gazını kaçırabiliyorlarmış, o yüzden termoslara garanti vermiyorlarmış.

bu yüzden stanley her türlü öne geçti benim için.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Beyler Aladdin ve Stanley
30 veya 50 sene de önce de böyleydi bugün de böyledir!

Geçen sene alt komşuma aldırdım,adam hayatında hiç duymamıştı bu markaları!
kış zamanıydı ve adam acaip kahve hastası doldurup içiyor akşama kadar yaw:hihi

bir gün bir baktım elinde gıda termometresi var,ne yapıyorsun dedim;abi ölçüyorum içindeki sıvının belli
zamanlarda ısısını.... gün boyu bununla uğraştı sonra ki günlerde de devam etti v.s abi şu ısıda koydum
bu kadar geçti hala ısı budur v.s diyerek ölçümler yaptı,ben yıllarca en çok Aladdin sonra da Stanley
kullandım doğrusu bunlar hiç aklıma gelmemişti:haha

Ancak "sıcağı muhafaza etmek" anlamında gerçekten bende şaşırdım sonuçlara,bu kadar beklemiyordum doğrusu!

gerçi ben böyle hiç kullanmadım vede takılmadım ama bu iki marka bu işte en iyileri olduğunu biliyorum

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
biraz araştırdım, penguen firmasını aradım, ürünlerimizde garanti bulunmamaktadır cevabını aldım.
evet yanlış okumadınız, penguen termoslarda GARANTİ YOK!
insanlar termosu düşürüp, vurup içindeki gazını kaçırabiliyorlarmış, o yüzden termoslara garanti vermiyorlarmış.

bu yüzden stanley her türlü öne geçti benim için.
Garantisi olmaması bir şey ifade etmez ki? Zaten alınan ürünlerde 14 gün koşulsuz iade hakkımız var beğenmeme veya içerisine sıcak su koyduk sıcak tutmadığı durumlarda iade edebiliyoruz. Sorunsuz ürünü teslim aldınız 1 sene sonra veya 1 ay sonra sıcak tutmamaya başladı diyelim zaten burada kullanıcı hatası olduğu belli gibi. Garantisi olsa bile, servise artık bu sıcak tutmuyor şikayetiyle gönderilen ürünü tamir etmesini bekleyemeyiz. Düşme, darbe yanlış kullanımlar zaten garanti dışı durumlar. Yani garantisinin olması bir şey değiştirmeyecektir diye düşünüyorum. Yedek parça olayı hakkında fikrim yok bulunmayabilir. Ama benim kullandığım ürün oldukça iyi 2019 da 160₺ civarına internet üzerinden aldım. İçerisine koyduğum kaynar su dışına sıcaklık vermiyor.

1597176716224986869391049189146.jpg
15971767321272998881543940201702.jpg

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
144
Garantisi olmaması bir şey ifade etmez ki? Zaten alınan ürünlerde 14 gün koşulsuz iade hakkımız var beğenmeme veya içerisine sıcak su koyduk sıcak tutmadığı durumlarda iade edebiliyoruz. Sorunsuz ürünü teslim aldınız 1 sene sonra veya 1 ay sonra sıcak tutmamaya başladı diyelim zaten burada kullanıcı hatası olduğu belli gibi. Garantisi olsa bile, servise artık bu sıcak tutmuyor şikayetiyle gönderilen ürünü tamir etmesini bekleyemeyiz. Düşme, darbe yanlış kullanımlar zaten garanti dışı durumlar. Yani garantisinin olması bir şey değiştirmeyecektir diye düşünüyorum. Yedek parça olayı hakkında fikrim yok bulunmayabilir. Ama benim kullandığım ürün oldukça iyi 2019 da 160₺ civarına internet üzerinden aldım. İçerisine koyduğum kaynar su dışına sıcaklık vermiyor.

1597176716224986869391049189146.jpg
15971767321272998881543940201702.jpg

hocam yazdıklarınıza katılmıyorum. ürünü kullanmaya başladıktan 1 ay sonra contası ısıdan yamulmaya başladı ve sızdırıyor diyelim, kullanıcı hatası mı olacak yine de? 250-300 liralık ürün alacaksam garantili olanı alırım, o kadar parayI çöpe atamam.
Stanley markasında böyle bi durum olsa yenisi ile değiştiriliyor, kullanan arkadaşlarımdan biliyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt