Stanley Termos

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
A101 e geliyormuş arayanların bilgisine.

IMG_20200808_120619.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Stanley ve Aladdin dünyanın bu konudaki en iyi 2 Amerikan firmasıdır:ok

Stanley şimdiler de biraz daha uzun süreli sıcak&soğuk tutabiliyor

Stanley in aynı zaman daha kullanışlı olan saplı modelleri de vardır! onlar
biraz daha pahalıdır

Ben çok uzun yıllar Aladdin kullandım,pahalıdır ama değer

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Genelde millet bulamamaktan şikayetçi bilginiz olsun. :hihi
Kataloğun altında 10.000 adet diye belirtmişler, yani bazı şubelerde birden fazla olabilir.
Tabi ucuzluk marketleri dediğimiz meşhur ikilinin çalışanları ürünleri bize bırakırsa. :uzgun

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Genelde millet bulamamaktan şikayetçi bilginiz olsun. :hihi
Kataloğun altında 10.000 adet diye belirtmişler, yani bazı şubelerde birden fazla olabilir.
Tabi ucuzluk marketleri dediğimiz meşhur ikilinin çalışanları ürünleri bize bırakırsa. :uzgun
Online mağazadan kapmak lazım stoğa girerse.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
online mağazaya stok girerse ne zaman giriyor.Saat olarak.
Böyle bir ürünü takip etmedim, mağazada bulamadığım aktüel ama normal market ürününü online olarak almıştım günlercede stokta görünüyordu. 10 bin adetli ürünü gün öncesinden ve geceden itibaren takip etmekte fayda var. Bu arada kargo süresi çok uzun a101 de.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Çoğu mağazaya gelmiyor bile çalışanlar ucuz olduğunun farkında ve hepsi kendisine satın alıyor bir iki hafta içinde letgo da satıyorlar 50-100 lira karla mağazada bulmak zor bu parayı edermi bilmiyorum hiç kullanmadım ama marka değer ve ilgi görüyor alan kullanmasa bile satmak için alıyor...

E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
İki yıl kadar önce bu markanın 1.9 lt'lik termosunu almıştım. İkinci ya da üçüncü kullanışımda içine koyduğum sıcak suyun ısısını dışarıdan hissettiğimi farkettim. Muhtemelen termosun iç yansıtıcı zırhı bir noktadan açıldığı için vakum boşalmıştı. Distribütör firma olan Kutup Ayısı'na ürünü yolladım; firma yetkilisi termosu yenisi ile değiştirme konusunda çok da istekli olmadı açıkçası; bana 1lt'lik bir termos yollama teklifi ile geldiler ilk etapta, tabii ağızlarının payını alınca paşa paşa aynı hacimdeki yeni ürünü yolladılar.

Yani bir marka dünya genelinde ne kadar itibarlı olursa olsun, Türkiye'de olay farklı işliyor. Her ürün sorun çıkarır, bu tip premium markalarda mesele satış sonrası hizmet kalitesi ve Türkiye'de hepsi bir şekilde şark kurnazı zihniyetine bürünüyorlar.

Kampçılığı ve doğa sporlarını seven biri olarak vakumlu termoslar hakkında önereceğim çok önemli bir şey var: BİR VAKUMLU TERMOSU KESİNLİKLE HACMİNDEN DAHA FAZLA SIVI İLE DOLDURMAYIN. Hacminden daha fazla sıvı ile dolu bir termosu kapatırken yarattığınız sıvı basıncı termosun iç çeperini cart diye yarabilir (sıvı basıncını hafife almayın). "Ömür boyu garanti" tatavasına da aldanmayın; vakumlu termoslar çok dayanıklıdırlar, ama bahsettiğim sorun hepsinin yumuşak karnınını oluşturur ve açık ara en büyük termos arızası nedenidir. Stanley'nin ısı yalıtımı konusunda diğer premium markalardan bir tık daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ben anlamlı bir fark göremedim, ama sağlamlık konusunda "thermos"un ürünleri daha iyi olduğunu söyleyebilirim..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İki yıl kadar önce bu markanın 1.9 lt'lik termosunu almıştım. İkinci ya da üçüncü kullanışımda içine koyduğum sıcak suyun ısısını dışarıdan hissettiğimi farkettim. Muhtemelen termosun iç yansıtıcı zırhı bir noktadan açıldığı için vakum boşalmıştı. Distribütör firma olan Kutup Ayısı'na ürünü yolladım; firma yetkilisi termosu yenisi ile değiştirme konusunda çok da istekli olmadı açıkçası; bana 1lt'lik bir termos yollama teklifi ile geldiler ilk etapta, tabii ağızlarının payını alınca paşa paşa aynı hacimdeki yeni ürünü yolladılar.

Yani bir marka dünya genelinde ne kadar itibarlı olursa olsun, Türkiye'de olay farklı işliyor. Her ürün sorun çıkarır, bu tip premium markalarda mesele satış sonrası hizmet kalitesi ve Türkiye'de hepsi bir şekilde şark kurnazı zihniyetine bürünüyorlar.

Kampçılığı ve doğa sporlarını seven biri olarak vakumlu termoslar hakkında önereceğim çok önemli bir şey var: BİR VAKUMLU TERMOSU KESİNLİKLE HACMİNDEN DAHA FAZLA SIVI İLE DOLDURMAYIN. Hacminden daha fazla sıvı ile dolu bir termosu kapatırken yarattığınız sıvı basıncı termosun iç çeperini cart diye yarabilir (sıvı basıncını hafife almayın). "Ömür boyu garanti" tatavasına da aldanmayın; vakumlu termoslar çok dayanıklıdırlar, ama bahsettiğim sorun hepsinin yumuşak karnınını oluşturur ve açık ara en büyük termos arızası nedenidir. Stanley'nin ısı yalıtımı konusunda diğer premium markalardan bir tık daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ben anlamlı bir fark göremedim, ama sağlamlık konusunda "thermos"un ürünleri daha iyi olduğunu söyleyebilirim..

Bu biraz da tüketici haklarıyla ilgili bir mesele sanırım.
Firma sonuçta bir distribütör aracılığı ile malını satıyor.
Ama düzgün bir distribütöre geçiş yapabilirler tabi, onları tutan yok sonuçta. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt