SSD Tavsiye

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aslında içini açıp bakmak lazım, denetleyici ne, kullanılan bellekler ne diye. Tabi siz açmayın, garanti dışı kalır. :kiskis

Ürün Almanya'da bir tesiste üretilmiş olsa bile içindeki denetleyici ve bellekler ya Amerikan malı, ya Çin malı, ya Kore malı ya da Tayvan malıdır diye düşünüyorum.

Tabi işin firmware kısmı Alman firmaya ait olabilir ama bu işin kalbi yine içindeki yonga ve denetleyici. :hihi

Hayırlı olsun, Crystaldisk mark ile çeşitli dosya boyutlarında test yapıp atabilirseniz seviniriz.

Ayrı bir konu açarız inceleme konusu gibi. :hihi
test yaptım 260mb okuma çıkıyor benim pc eski biraz foxcon g31mxp anakart yonga chipset resmini çektim gararanti önemli değil altı üstü 169 TL ürünün garantisi olsa ne olur olmasa ne olur:hihi

ssd23c82e623589735f7.png
ssd36839533fee918b12.png
IMG_20200606_1855136492a0a4c01ac61f.jpg
IMG_20200606_1857401b507b273acc71d4.jpg
IMG_20200606_185823fc4ca382ed5935ab.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
test yaptım 260mb okuma çıkıyor benim pc eski biraz foxcon g31mxp anakart yonga chipset resmini çektim gararanti önemli değil altı üstü 169 TL ürünün garantisi olsa ne olur olmasa ne olur:hihi

ssd23c82e623589735f7.png
ssd36839533fee918b12.png
IMG_20200606_1855136492a0a4c01ac61f.jpg
IMG_20200606_1857401b507b273acc71d4.jpg
IMG_20200606_185823fc4ca382ed5935ab.jpg

Teşekkürler.
Diğer boyutlarda da yapabilseydiniz güzel olurdu. :sirit

İçindeki bellekler UNIC2 isminde bir Çinli firmaya ait. :alala
Baştaki N harfine benzer logoyu görünce NANYA mı acaba dedim.

Şimdi bir inceleme konusu açın, ben düzenlerim. :kas

https://tavsiyeforumu.com/forum/urun-inceleme.182/

Bilgisayar Evreni Çevrimdışı

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
Günün birinde her ürün gümleyebilir elbet ama mühendislik de farkını koyar sonuçta. İş yeri veya keyif amaçlı kullandığınız bilgisayarınızda onca oyunu & yazılımı tekrar yüklemek size de zor gelmez miydi? :kiskis

Bakmayın ben de SATA Samsung'tan M2 Kingston'a geçtim, bir yamuğu yok şimdilik, işimizi görüyor. :hihi
mühendislik farkına katılırım ancak en iyi mühendislik japonlarda kabul edelim tabi değişmiş olabilir:deli

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
Samsung SSD'de önden önden gidiyor, ayağına taş değmese bari. :hihi
Mühendislik her yerde mühendisliktir, önemli olan doğru yolu bulabilmek.
Yani şimdi casper mühendisliktir değil mi yada hp ikisi de bilgisayar ile ilgili toshibanın eline su dökemezdi çünkü şuanda toshiba laptop yok casper dediğin marka öyle bir bilgisayar üretiyor ki 2 ay sonra bilgisayarının ekran kartı hata vermeye başlıyor ona bakarsanız çoğu teknoloji mağzasına göre casper iyi marka casper excalibur bazı konular da size katılıyorum ama bazılarında değil daha çok sohbet ederiz. İncelemelerinize baktım mesela şunu sorayım galax gtx 1660 süper neden asus değil veya neden evga değil bunu daha açarım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yani şimdi casper mühendisliktir değil mi yada hp ikisi de bilgisayar ile ilgili toshibanın eline su dökemezdi çünkü şuanda toshiba laptop yok casper dediğin marka öyle bir bilgisayar üretiyor ki 2 ay sonra bilgisayarının ekran kartı hata vermeye başlıyor ona bakarsanız çoğu teknoloji mağzasına göre casper iyi marka casper excalibur bazı konular da size katılıyorum ama bazılarında değil daha çok sohbet ederiz. İncelemelerinize baktım mesela şunu sorayım galax gtx 1660 süper neden asus değil veya neden evga değil bunu daha açarım

Ürettirmek başka, tasarlayıp üretmek başka.
Sorunuzun da cevabı basit, gücüm ona yetti. :kiskis

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Size katılmıyorum piyasada samsung geç normal sata ssdlere rahatlıkla yenecek ssdleri var alıp kullanmış biri olarak söylüyorum ve özellikle klavyesi kullaklık kalitesi gerçekten çok iyi zaten ssd günümüzde sadece işletim sistemi için kullanıyor depo için değil. Merdiven altıda olsa günümüzde çok kaliteli çinli çok iyi kaliteli ürünler üreten firmalar var örnek xiami, oppo, huwai vb bunlar şuan teknolojiye yön veriyor. Yiğidi öldür ama hakkını ver :clap:bilmiyom
Huawei ve maymunu kıyaslamak da iyiymiş

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
Ürettirmek başka, tasarlayıp üretmek başka.
Sorunuzun da cevabı basit, gücüm ona yetti. :kiskis
Yani şimdi AMD işlemci üretiyor değil mi peki AMD neyi üretiyor dediği şu değil mi şurası şöyle olsun böyle olsun deyip tsmc ye gönderiyor bir iki yazı falan alsana AMD işlemci üretiyor deniyor sizin deyiminize göre şimdi amd üretiyor mu yoksa oda mı hazıra tsmc falan ürettirip ben mi yaptım diyor :hihi:cool

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yani şimdi AMD işlemci üretiyor değil mi peki AMD neyi üretiyor dediği şu değil mi şurası şöyle olsun böyle olsun deyip tsmc ye gönderiyor bir iki yazı falan alsana AMD işlemci üretiyor deniyor sizin deyiminize göre şimdi amd üretiyor mu yoksa oda mı hazıra tsmc falan ürettirip ben mi yaptım diyor :hihi:cool

İşlemciyi tasarlayan AMD.
Intel gibi üretim maliyetine girmemiş.

Ben şimdi AMD işlemci, Foxconn anakart, FSP PSU alıp bunları yine Çin'den ihtal ettiğim bir tenekeye koyup üzerine marka basınca bilgisayar ürettim deyince ben mi üretmiş oluyorum? :kiskis

Söz teknolojiyi tasarlayıp üretendedir.
Birleştiren sadece üretilen ürün kadar potansiyel üretebilir.

Sony olsanız neyse. LG'den Samsung'dan panel alır, kendi yazılımınızı ve kendi görüntü işlemcinizi koyar Samsung'a fark atarsınız ama Vestel'in bunu yapma şansı imkansıza yakın.

Bu işler böyle. :hihi
Ne kadar para o kadar çokomel.
RTX 2080Tİ'a en fazla vitrinden bakabilirim. :kiskis

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
İşlemciyi tasarlayan AMD.
Intel gibi üretim maliyetine girmemiş.

Ben şimdi AMD işlemci, Foxconn anakart, FSP PSU alıp bunları yine Çin'den ihtal ettiğim bir tenekeye koyup üzerine marka basınca bilgisayar ürettim deyince ben mi üretmiş oluyorum? :kiskis

Söz teknolojiyi tasarlayıp üretendedir.
Birleştiren sadece üretilen ürün kadar potansiyel üretebilir.

Sony olsanız neyse. LG'den Samsung'dan panel alır, kendi yazılımınızı ve kendi görüntü işlemcinizi koyar Samsung'a fark atarsınız ama Vestel'in bunu yapma şansı imkansıza yakın.

Bu işler böyle. :hihi
Ne kadar para o kadar çokomel.
RTX 2080Tİ'a en fazla vitrinden bakabilirim. :kiskis
Bizdede durum öyle bakma kredi ilede olsa aldım monster tulpar t7 v20.1 i ve bilgilerim boşa gitmesin diye bu youtube denen illet bulaştık daha bir nimetini yemedik bekliyoruz. Yer sıkıntım olmasaydı verdiğim paraya bir rtx 2070 falan dizerdim. Tabi işin özü AMD üretmiyor ürettiriyor onunda Vestel den aşağı kalır yanı yok ama bize yarıyor böyle devam zaten bir kaç seneye qualcom , huwai , Samsung da onların pastasından pay alacak yakındır işlemci piyası hareketli anlayacağın neyse çok konuştum gene ne yapayım tutamıyorum kendimi :krotey:mutlu:hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bizdede durum öyle bakma kredi ilede olsa aldım monster tulpar t7 v20.1 i ve bilgilerim boşa gitmesin diye bu youtube denen illet bulaştık daha bir nimetini yemedik bekliyoruz. Yer sıkıntım olmasaydı verdiğim paraya bir rtx 2070 falan dizerdim. Tabi işin özü AMD üretmiyor ürettiriyor onunda Vestel den aşağı kalır yanı yok ama bize yarıyor böyle devam zaten bir kaç seneye qualcom , huwai , Samsung da onların pastasından pay alacak yakındır işlemci piyası hareketli anlayacağın neyse çok konuştum gene ne yapayım tutamıyorum kendimi :krotey:mutlu:hihi

Konuşun ya sıkıntı yok, buralar da hareketlensin, kur nedeniyle aylık sistem tavsiyesi vermeyi bırakmıştım. Soran olunca veriyorum, TV'den başka bölüm olduğunu da görmüş olur gelen üyeler. :kiskis

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ben 8 aydır James Donkey kullanıyorum hem masaüstünde hemde laptop da , oldukca memnunum üründen , sınıf atlattı resmen bilgisayarlara ? şuan piyasanın en ucuzu galiba incehesap sitesinde satılmakta , 3 yıl bire bir değişim garantili olarak. Tabi Umut Barış Umut Barış tavsiye etmemekte bu ürünü , bana da o zaman alma demişti ama uygun fiyatı çok cazip gelmişti ? şimdilik bir sorun yaşamadım ben ama Umut Barış Umut Barış kadar bilgili değilim bu konuda , o birşey diyorsa bildiğinden diyordur. Ben sadece kullanıcı olarak yazdım ?

A Çevrimdışı

Avukat

Yeni Üye
9 Şub 2021
1
27
Umut Barış Umut Barış, hocam casper nirvana nb 15.6 4200 chy modeli. 8 gb ram var
. ssd almayı düşünüyorum ne tavsiye edersin. 750 gblik Harddisk çöKtü, format fayda vermiyor .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt