Squid Game

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Küçük çocuğun bu dizi ile işi ne zaten, onu yazanın da kafası güzelmiş cidden. :hihi
İlk bakışta öyle düşünebiliriz ama işin başka ve daha büyük bir yanı var, sosyal medya denen yer. birkaç gündür heryerde bu diziye dair paylaşımlar var. büyük sayfalar, şirketler, öğretmenler,anneler babalar... liste uzar gider. günümüz gençliği maalesef popüler olan birşeyden geri kalmak istemiyor. bu paylaşım bombardımanına uğrayan gençler çocuklar da izliyor hocam günün sonunda. diziyi henüz izlemedim ama anladığım kadarı ile hayatta kalmak için uğraşan birileri var ve bunun için ne yaparlarsa yapsınlar sorun yok. Hile hurda vs vs. genç beyinlere bunları zerk etmek nasıl olur bilemedim.
izlediğim zaman kendi fikrimi de yazarım tekrar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
İlk bakışta öyle düşünebiliriz ama işin başka ve daha büyük bir yanı var, sosyal medya denen yer. birkaç gündür heryerde bu diziye dair paylaşımlar var. büyük sayfalar, şirketler, öğretmenler,anneler babalar... liste uzar gider. günümüz gençliği maalesef popüler olan birşeyden geri kalmak istemiyor. bu paylaşım bombardımanına uğrayan gençler çocuklar da izliyor hocam günün sonunda. diziyi henüz izlemedim ama anladığım kadarı ile hayatta kalmak için uğraşan birileri var ve bunun için ne yaparlarsa yapsınlar sorun yok. Hile hurda vs vs. genç beyinlere bunları zerk etmek nasıl olur bilemedim.
izlediğim zaman kendi fikrimi de yazarım tekrar.
İzlediği şeye inanıyor veya öyle düşünüyorsa sorun daha derindir bence.
Ne izlediği fark etmez.
Yani işin komplo tarafını ben gerçekçi bulmuyorum.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
her izlediğine şartsız şurtsuz inanan, kendi hayatına uygulamak isteyenin, zaten şuuru bozuktur. toplumun genelini böyle kabul edip, bunlara göre tüketilecek medya üretmek düşüncesi ise, kelimenin tam anlamı ile faşizm olur. biraz relax be kardeşim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri