Sosyal medya çöktümü?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Facebook çalışanlarının, kapı erişimi için kullandıkları elektronik kartları çalışmadığı için binalara giremediği ve kesintilerle ilgili çalışamadığı bildiriliyor.

-New York Times

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
Mark Zuckerberg'in kişisel serveti 3 saat içinde 7 milyar dolar düştü, böylelikle dünyanın en zenginler listesinden bir basamak aşağı inmiş oldu diyorlar. 7 milyar dolar buhar puf, vay vay.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Biz aslında yenilmiş sayılmadık. Yabancı ders kitaplarında siyasi tarafsızlık zaferi olarak geçtiğini söylüyor akrabalar. (Almanya, İsviçre ve İngiltere)

Bizeyse “hükmen mağlup” gibi anlatıyorlar.

Aslında hem Hitler’i, hem Churchill’i (adını yanlış yazmış olabilirim), hem de Stalin’i “ben savaştan yeni çıktım, bela aramayın, tarafsızım, bana sataşırsan rakibinin askerlerini ülkeye alırım, destek veririm” diyerek sürekli geri çeviren ve sonunda da bilinenin aksine Almanya ve Rusya’ya karşı eli güçlü olsun diye Amerika tarafından oldukça güçlü bir yardım alarak savaş sonrası toparlanmayı sağlayıp savaşın tek kazananı olmuştur.

İkinci dünya savaşı; işlerini bitiremeden göçmek zorunda kalan Atatürk’ün öğrencilerine hem sınav olmuştur, hem de hediye.

Aksi halde Avrupa’ya karşı Rusya ile birlik olmak zorunda kalacaktık ve Hitler’in olmadığı güçlü bir Avrupa ile onlara Rusya’ya karşı destek verecek İngiltere-Amerika ekibinin sovyetleri daha erken dağıtmasıyla sonuçlanacağı muhtemel olan hiç de güzel gözükmeyen bir harita ile yaşamaya devam edecektik.

Diğer tek senaryoda Bizansın torunları ile dost olmak var ki bunun ne seviyede imkansız olduğunu herkes biliyor.

Türkiye, ikinci dünya savaşındaki tek kaybetmeyen ülkedir.
1 hocam 1 (bir)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
zürkzel, varlık fonu, akp... gidişat böyle. şahsen ben tanıdıklarımla yazışacaksam, bu gidişattan tam gaz kaçarım.
Hocam DUMAN ile haberleşir yine de bip zap zup kullanmam. Beni ZORLA uygulamaya mecbur bırakacak okul da buyursun beni dahil etsin de görelim.
haberleşme kanununda Velilerin okulun istediği uygulama üzerinden haber alma zorunluluğu mu var?
Kullanmıyorum uygulama, haber yollayacaksa vatandaşlık haklarım çerçevesinde PTT yi kullanıp yollasın müdür bey hazretleri bir zahmet.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Neyse ki tanınmış biri değilim. Adem Helvacı Adem Helvacı Usta düşünsün. :)
Abi beni en çok tanıyanlar avukatlar ve icra memurları. O nedenle benim için sorun yok :kiskis
Zaten tüm bilgilerim sosyal mecrada var yaşadığım adrese kadar, kimse uğraşmasın zahmet etmesin diye kendim yazdım, zortsap çalsa ne olur çalmasa ne olur :kop

Geri
Üst Alt