SONY W805C Panel Arıza (3 yaşında tv Panel Yanıyor)

M Çevrimdışı

Mustafa4343

Yeni Üye
6 Kas 2019
23
29
1 haftadır tv tavsiyesi istiyorum kimse yardımcı olmadı 3500 bandında ip tv izleyebileceğim tv tavsiye istiyorum boyut çok önemli değil

M Çevrimdışı

mavcil 

Yeni Üye
15 Eyl 2019
49
39
Merhabalar, bu ürünün sahibi ne yazıkkı benim. Ürünü bende çok severek kullandım. Android olmasından dolayı kanal geçisi sadece yavaştı ama ben daha çok online film ve dizi izlediğimden görüntü benim için önemliydi. Bu nedenle kanal geçişleri benim için dert değildi. Ürün 3 yıllık ama 3yıl bpyunca yoğun kullanılmadı. Gün boyu işteyim zaten akşam geldiğimde ben açardım genelde. Eşim bilgisayarı kullanırdı ve tv izleme alışkanlığı yok. Bu nedenle TV aşırı kullanılmamıştı. Yoğun kullanılsa belki bu sorun daha önceden çıkacak.
Şuan panel fiyatının yüksek olması yeni TV almayı daha mantıklı olmasına sebep oldu. Ürünü aldığımda çok ciddi bir fark vermedim ama Vestel 4K tv 200-250tl daha uyguna alabiliyordum. Sony markası ve görüntü kalitesinden dolayı bunu seçtim. Hatam ise üretici extra garanti olayına girmemiş olmam. Sony de genelde extra garanti süresi var ama ben bilmiyordum. Elektronik de bana göre extra garanti almak gerek özellikle ücreti yüksek ürünlerde. Ama dikkat edilmesi gereken üretici garantisi olması, bazi markaların bayileri kendisi garanti veriyor ve genelde de sorun oluyor.

SONY Tv için kanal listesi oluşturma programı mevcut. Kendi listenizi bilgisayardan ayarlayıp flash ile tv ye atıyorsunuz.

A Adem Helvacı hocama da ilgisi ve emeği için teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar, bu ürünün sahibi ne yazıkkı benim. Ürünü bende çok severek kullandım. Android olmasından dolayı kanal geçisi sadece yavaştı ama ben daha çok online film ve dizi izlediğimden görüntü benim için önemliydi. Bu nedenle kanal geçişleri benim için dert değildi. Ürün 3 yıllık ama 3yıl bpyunca yoğun kullanılmadı. Gün boyu işteyim zaten akşam geldiğimde ben açardım genelde. Eşim bilgisayarı kullanırdı ve tv izleme alışkanlığı yok. Bu nedenle TV aşırı kullanılmamıştı. Yoğun kullanılsa belki bu sorun daha önceden çıkacak.
Şuan panel fiyatının yüksek olması yeni TV almayı daha mantıklı olmasına sebep oldu. Ürünü aldığımda çok ciddi bir fark vermedim ama Vestel 4K tv 200-250tl daha uyguna alabiliyordum. Sony markası ve görüntü kalitesinden dolayı bunu seçtim. Hatam ise üretici extra garanti olayına girmemiş olmam. Sony de genelde extra garanti süresi var ama ben bilmiyordum. Elektronik de bana göre extra garanti almak gerek özellikle ücreti yüksek ürünlerde. Ama dikkat edilmesi gereken üretici garantisi olması, bazi markaların bayileri kendisi garanti veriyor ve genelde de sorun oluyor.

SONY Tv için kanal listesi oluşturma programı mevcut. Kendi listenizi bilgisayardan ayarlayıp flash ile tv ye atıyorsunuz.

A Adem Helvacı hocama da ilgisi ve emeği için teşekkürler.

Kurtaramadık ona çok üzgünüm inanın.

Türkiyemizin her ilinden TV ler ile ilgili üzücü haberler alıyorum, Bu gün yine bir 49'' Phılıps ve 55'' LG tv ile ilgili tarafıma ulaşanlar oldu.

55'' Tv yi led bar değiştirmek için verdikleri tamirci kardeşimiz paneli kırmış ama kabul etmiyormuş, 49'' için Led bar değiştirdik demişler 400TL almışlar ama tv sadece ama sadece 2 gün çalışmış.

İki tv de bana geliyor, her ikisi için de işletme kaşeli tespit raporu düzenleyerek hakem heyetine sevk edeceğim inceleme ve tespitlerim sonrası.

Bu bilgileri ne kadar çok yayarsak, tüketicileri o derece hem alışveriş hem de satış sonrası hizmetler konusunda bilgilendirmeyi başarmış oluruz.

Bu konuda hepimize iş düşüyor sevgili dostlar, Bu forumda ticari kaygı olmadan bir avuç insan olarak hepimiz mücadele ediyoruz ancak ciddi anlamda yetersiz. Bu mücadelemizi çok çok daha geniş kitlelere yayabilmek adına sizlerin de özverileri ve destekleri gerekmektedir.

Bu konuda herkesin, taşın altına elini koyacağına dair inancım sonsuz :ok

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
M Mustafa4343, uzun vadeli düşünüyorsanız android box tavsiyemizdir. tv konusuna gelirsek android-webos ve tizen işletim sistemli tv ler hariç alacağınız tv de smart ve ıp uygulamaları uzun vadeli olmaz. çünkü gelişen teknolojiye yenik düşüyor.anakart donanımı (işlemci ve ram) bir süre sonra yetersiz kalıyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir teknoloji sitesinin SONY tv ile ilgili yayınladığı bir videoyu kontrol etmemi istedi bir takipçim. Gittim baktım, izlemeyi yarıda bırakıp şu satırları yazdım. O kadar yazdım boşa gitmesin diye buraya da yapıştırayım dedim :kiskis

Tolga Erçel'in kontrol etmemi rica etmesi üzerine gelip izlediğim videoda sadece TV bölümü bitene kadar izledim ve bana yetti.

Videoda ''Harika-Muhteşem-Olağanüstü-Mükemmel'' gibi kavramlar havada uçuşmuş lakin halk yararına yapıcı eleştiri içeren tek bir cümle duymadım nedense. Halbuki, Bu derece yüksek mühendislik kalitesi, Bu derece yüksek donanım kalitesi ve yazılım dehası olan marka neden ısrarla ürünlere 2 yıldan fazla garanti vermiyor bunu sormanızı isterdim oradaki yetkililere.

Bu derece kendilerine güvenen ve lansman için milyon dolar harcayan SONY yetkilileri neden halen SAMSUNG veya diğer markalardan panel alıyorlar keşke bunu bir sorsaydınız.

Neden reflective ve Polarizer katmanları halen WİSTRON dan tedarik ediyorlar onu bir sorsaydınız..

En önemlisi ise 2 yaşında, 3 yaşında panelleri bozulan SONY televizyonların (Bu sadece SONY markasına özel bir durum değil) sayısının çok yüksek olduğunu, panel bozulduğu için o MUHTEŞEM işlemcisinin hiç bir işe yaramadığını belirtseydiniz de SONY severler için bu konuların üzerinde dursalardı biraz.

1980 lerden beri SONY kalitesini, SONY mühendisliğini hayranlıkla takip eden birisi olarak, Sahibi olduğu TRİNİTRON teknolojisini yakından bilen ve Trinitron teknolojisini, ShadowMask Teknolojisi kullanan diğer markalara vermemek konusunda KAPI GİBİ dimdik duran ve ''Bu teknoloji sadece benim müşterilerimin kullanabileceği teknolojidir'' diyebilen SONY markasından, LED OLED üretimlerinde de aynı yaklaşımı beklerdim.

Burada yazdıklarım marka karalama olarak algılanmasın lütfen, SONY ve mühendisliğine saygım olsa da, pazarlama stratejileri kesinlikle eski dürüst ilkelerinden oldukça uzak. Panel onarım merkezi olarak önüme gelen panelleri ve üreticilerini çok yakından tanıyorum. 2002 den beri içerisinde olduğum panel teknolojileri dünyasında yaşananlar kronolojik olarak ele alınsa, 90 larda gündeme gelen TFT LCD dünyasında bu kadar yıl geçmesine rağmen kayda değer bir ilerleme katedilemediği ortadadır, Buna rağmen SONY yetkilileri taşın altına elini koymak yerine global dünyanın etkisinde kalıp, Planlı Eskitme furyasına dahil olmayı tercih etti.

Şimdi SONY nin elinde kalan tek şey işlemcisi.

Sorarım hepinize, Panel SAMSUNG, Ram SAMSUNG, IDchip TOSHİBA, BLU WİSTRON, Cof NEC ama işlemci SONY.

Bu mu yani? biz şimdi SONY mi aldık evimize? Hem de araba parasına.

Umarım yorumumu silmezsiniz, emek verip yazdım o kadar. :)

M Çevrimdışı

Mustafa4343

Yeni Üye
6 Kas 2019
23
29
M Mustafa4343, uzun vadeli düşünüyorsanız android box tavsiyemizdir. tv konusuna gelirsek android-webos ve tizen işletim sistemli tv ler hariç alacağınız tv de smart ve ıp uygulamaları uzun vadeli olmaz. çünkü gelişen teknolojiye yenik düşüyor.anakart donanımı (işlemci ve ram) bir süre sonra yetersiz kalıyor.
Bende Samsung yada LG olarak bakıyorum ama hangi modeli alacağımı bilmiyorum 1-2 haftadır hiç kimse model tavsiyesisi bulunmadı yardımlarınızı bekliyorum

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439

Hocam dediğiniz doğru ama sanki asıl sorun bu üçü dışındaki firmaların yazılıma önem vermemesi ve arkasında durmaması. Telefondan örnek verirsek, bir firma son sürüm yazılımını 5 yıl önceki cihazına dahi sunarken (donanım nedeniyle bazı özellikler hariç olsa bile) diğer bir firma geçen sene çıkardığı flagship modeline son yazılımı vermiyor.

Pazar payı, karlılık-sermaye, teknik yetkinlik falan da etkilidir tabii ama donanım yetersizliği daha tali bir sorun bence. Adamlar dert edinmemişler bunu bir kere.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam dediğiniz doğru ama sanki asıl sorun bu üçü dışındaki firmaların yazılıma önem vermemesi ve arkasında durmaması. Telefondan örnek verirsek, bir firma son sürüm yazılımını 5 yıl önceki cihazına dahi sunarken (donanım nedeniyle bazı özellikler hariç olsa bile) diğer bir firma geçen sene çıkardığı flagship modeline son yazılımı vermiyor.

Pazar payı, karlılık-sermaye, teknik yetkinlik falan da etkilidir tabii ama donanım yetersizliği daha tali bir sorun bence. Adamlar dert edinmemişler bunu bir kere.

Telefon çok çok başka bir dünya maalesef ve tüketiciler dahi telefona başka, televizyona başka yaklaşıyorlar.

Telefon artık insan ile bir bütün aygıt, neredeyse bir insanın artık tamamlayıcı unsuru konumunda o nedenle ona tüketicilerden daha fazla şekilde üreticilerin önem vermesi normal, Televizyon dünyası o derece değil maalesef. :ok

S Çevrimdışı

sadbul

Yeni Üye
17 Mar 2019
18
44
Merhaba bu w805c için güncel kanal listesi var mı acaba.Peder beyemekli memleketteki tvye kurulacak.Ben başka ildeyim kanal listesini düzenleyip gereksizleri çıkarıp maille atıp tv ye yüklemeyi tarif edeceğim.Banamail atabilir yada buraya yükleyebilecek bir aradaş var mıdır acaba teşekür ederim.
mailim sadbul@hotmail.com

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba bu w805c için güncel kanal listesi var mı acaba.Peder beyemekli memleketteki tvye kurulacak.Ben başka ildeyim kanal listesini düzenleyip gereksizleri çıkarıp maille atıp tv ye yüklemeyi tarif edeceğim.Banamail atabilir yada buraya yükleyebilecek bir aradaş var mıdır acaba teşekür ederim.
mailim sadbul@hotmail.com
Servis arkadaştan yarın isteyebilirim sizin için :ok

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
210
52
hocam çalışma odamdaki 43 inc LG tv min ekranı yemyeşil oldu ..kurtarılabilir mi? (10 yaşındaydı kendisi ) @ado

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri