SONY W805C Panel Arıza (3 yaşında tv Panel Yanıyor)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar;

Forumda genelde tartıştığımız tv kaliteleri ve uzun ömür konusunda tam bir kıstas videosu diyebilirim bunun için.

İstisna da değildir belirteyim zira branşım nedeniyle önüme gelen paneller şu videoda gördüğünüzden farklı değiller maalesef.

Bu kaçıncı SONY, Bu kaçıncı SAMSUNG, bu kaçıncı LG saymaya kalksak hesap tutmaz mümkün değil.

2-3-4 yaşında arıza yapan paneller, 2-3-4 yaşında donanımsal hayatı biten tv ler ve bunlara ödediğimiz yeri geliyor araba parası bedeller.

İşte o nedenle genel anlamda her zaman ve yıllardır yazarım, ''Çok para vermeniz, malın uzun ömürlü olacağı anlamı taşımıyor artık'' diye :ok

Çok para vermeniz, o ürünün çalıma hayatı sırasında size sunacağı kaliteyi etkiliyor sadece :ok

Gelin videomuza bakalım, Arkasından da size markası SONY olan bu televizyonun üretiminde kimler rol almış onlara bakalım :ok

TV nin sahibi forumumuz üyesidir ve kendisinden konuya dair izin alınmıştır, TV yi hurdaya ayırdık ve yine kendi rızası doğrultusunda sizlere daha detaylı ve sağlıklı bilgiler sunabilmek adına belli başlı inceleme ve testlere tabi tutmak üzere karar aldık.

Arızanın üyemiz tarafından ilk tespiti şu konudadır

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
IMG_20191112_121615.jpg

IMG_20191112_122154.jpg

IMG_20191112_122314.jpg

IMG_20191112_122429.jpg

IMG_20191112_122652.jpg

IMG_20191112_122708.jpg

Son düzenleme:
blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Aynı modelin 55 inç olanına sahibim ve tv aynı yerden aşırı ısınıyor sağ alt köşüden. Benim yaklaşık 5 sene oldu şu anda sorun yok. Ado hocam belki hatırlasınız benim televizyonun ön panel kısmında kumanda algılama sorunu vardı . Benim model de w805c fakat 55 inç . Bu 50 inç modelin verici kartın 55 inçe uyma şansı var mı acaba

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Sony de HW olarak kalite diye bir şey yok Beyler,belki kötünün iyisi v.s diyebiliriz hepsi o

2005/2010 arasın da sadece X serisi hariç(o da bir kaç seridir "capon" işi kısmen) dandik tabir edeceğim
durumlar söz konusudur ve tabi ki harbi Çin malları(malzeme olarak)

valla adam MARKA olunca işler de böyle oluyor milletin bilinçaltında!

Son mohikan bence bir tek Panasonic(LCD olarak) kaldı ve bunların alayın dan HW kalitesi olarak ya çok iyi ya da
çok çok iyi,gerisi hikaye Vestel/Arçelik grubu bile bunlar dan bana göre biraz daha iyi dir!

Benim kullandığım Tosh dan yaklaşık 4500 adet satıldı TR de 10 senedir bana ulaşan böyle dandik malzemeye ilişkin
sorun "sıfır" oldu,bir kaç yazılım sorunu(MB den)olanlar desem ki sayısı da "10" tane daha olmamıştır!!

gibi örnekler de vardır,dolayısıyla sakın Marka+Malzeme kalitesine filan takılmayın ltf

Sony özelin de ise Garanti bittimi kaldır at yapıyorsun! şayet basit bazı tamirler değilse aynen at gitsin

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Çok doğru.. Kalite hizmet adına değil bedel için üretim oluyor artık..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Çin malı bunlar amma velakin herifler Çin de en Kral malzeme de olsa gidip boktan malzemeyi takıyor!
komik komik arızalar çıkıyor yaw:haha

DH den bir arkadaş vardı,Tosh almıştı yıllar önce,kısaca adamın evine "Yıldırım" düşmüştü??
evin de yarısı yanmıştı,TV de açıkmış! abi görüntü gitti dedi ve servise gitti 50 kağıt masrafı varmış:yeah
yaptırdı ve hala da kullanıyor!

Başka bir markayı düşünemiyorum bile Yıldırım yiyip de ayak da kalsın veya belki Pio böyle çıkardı!
4500-10 derken bu 10 tane içine tepesine yıldırım yiyen de dahildir yaw:hoba1

İşin garibi ben de yedim Yıldırım(50 metre ilerimize derenin yanındaki ağaça düştü,eve bomba düşmüş gibi olmuştu)
panel kapalıydı ama PC den GCard üzerinden HDMI bağlı kaldığı için sadece MB dan 3.nolu ilgili/bağlı olan port
yandı,yeni bir tane MB gönderttim İst.Merkez den kendim takmıştım,yetmedi bir daha Yıldırım yedik!
ülen şansa bakın şimdi;yine ilk olaydaki gibi oldu,bu defa 2.nolu port bağlıydı o yandı ama ben bir daha MB değiştiremedim
çünkü Tosh Dükkanı kapatmıştı geri kalan 3 tane HDMI port bana yetiyordu ki bu da diğer Tosh panel hani bu daha
ötekine göre kalitesiz diyeyim!

Not;Apt.özellikle Kartlı/Board sistemli kimin neyi varsa komple yanmıştı! özellikle açık olanlar,TV ler de dahil v.s
herkes bana soruyordu abi senin panellerine neden bir şey olmadı diye:fiskos

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aynı modelin 55 inç olanına sahibim ve tv aynı yerden aşırı ısınıyor sağ alt köşüden. Benim yaklaşık 5 sene oldu şu anda sorun yok. Ado hocam belki hatırlasınız benim televizyonun ön panel kısmında kumanda algılama sorunu vardı . Benim model de w805c fakat 55 inç . Bu 50 inç modelin verici kartın 55 inçe uyma şansı var mı acaba
Selamlar, SONY servis arkadaştan bilgi istediğimiz konuydu hatırladım evet. Siz öyle kullanmaya devam ediyorsunuz sanırım.
Ben uyacağını düşünüyorum, teklifim halen geçerli, kartı gönderirseniz gerekli kontrolleri yapabilirim :ok

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Selamlar, SONY servis arkadaştan bilgi istediğimiz konuydu hatırladım evet. Siz öyle kullanmaya devam ediyorsunuz sanırım.
Ben uyacağını düşünüyorum, teklifim halen geçerli, kartı gönderirseniz gerekli kontrolleri yapabilirim :ok

Peki, size göndermek istiyorum kartı nasıl iletişime geçebiliriz .

odaf83 Çevrimdışı

odaf83

Yeni Üye
26 Tem 2017
45
Elektronik işi kumara döndü artık... Aynı ürünün biri 10 yıl çalışırken diğeri 3 ayda bozuluyor... Bende de 55w807c var. Diğer tv de Sony. İkisinden de memnunum fakat 55 inç olanın menüleri ve kanal listesi çok kullanışsız...

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
sony ci bir abim var sony de sony der başka bişey demez. bu videoyu izleticem kendisine. firmaların kar marjları düştü bu yüzden sony eski sony değil a-z içindeki parçalar sony değil kar marjını korumak piyasada ayak durabilmek için oda vestel.arçelik gibi farklı tedarik zincirleri kullanıyor desemde inandıramadım .iyiki adem usta bu videoyu çekmişsin kendisi canlı canlı izlesin. :kas

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri