sony tv anakart gitti

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
hocam ben pek anlamıyorumda ben kırşehir kamanda kalıyorum kırşehirdeki servisi aradım tv arıza yaptı açıldıgında sadece sony yazısı geliyor servis hafdada bir geliyor tvyi götürdü bakmış anakart gitti dedi pek bulunmuyormuş bulunsada 15000tl dedi tevyi geri getirecek yapacak bişey yok dedi

seside yokdu kulaklık kullanıyordum sesi halletmişdim

arkadaşlar tvyi fazlada çalişmadı akşamları sadece 3.4 saat çalışdı anlamadım nasıl bozuldu sony kaliteli marka diye almıştım

Tv niz benzer sorun ise ( alt video )

Sony Led Tv Logoda kalıyor, Led 6 kez yanıp sönüyor, Sony LED Tv 6 Times Blinking problem solution

Geçici çözüm direnç veya kalıcı entegre değişimi ile .

Anakart !!!

O Çevrimdışı

okeyy

Yeni Üye
5 Şub 2021
22
59
hocam benim tv kırmızı ışık yanıp sönmuyor ben tv izlerken birden gitti tv tekrar açayım sadce sony yazısı geliyor başka hiç bişey yok

O Çevrimdışı

okeyy

Yeni Üye
5 Şub 2021
22
59
evet serviscı dedi anakart gitmiş dedi tvde çok güzeldi görüntüsü dogaldı anakartın tamiri kim yapıyorki

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
evet serviscı dedi anakart gitmiş dedi tvde çok güzeldi görüntüsü dogaldı anakartın tamiri kim yapıyorki

Tv farkı ama benzer sorun olabilir .
Geçiçi çözüm

LG Led TV Logo da kalıyor, TV açılmama sorunu, Anakart İşlemci arızası ( Lg Kronik Sorun )
Yorum :
Logoda kalmasının 2 temel sebebi var dediniz biri işlemci diğeri flash entegresi olduğunu söylediniz ve elinizle spı flash entegresini gösterdiniz.lg tv ler işlemci bozar ama spı flash yazılımını bozmaz logoda kalmasının 2 temel kronik sorunu 1. işlemci hatası 2. emmc flash entegresi hatasıdır.işlemci ribel yapılarak sorun çözüme kavuşturulabilir ancak emmc flash entegresini yeniden yazılsa bile çalışır ancak cihaz topal kalır.şöyle ki bu tür cihazların yazılımları lisanslıdır.yeniden cihazı sorunsuz halde çalıştırmak için orjinal emmc bozukda olsa kopyalanıp içinden lisans satırları saglam dosyaya aktarılmalıdır.aksi halde cihaz çalışsada hdmı girişleri playstation,digitürk gibi bazı cihazları görmeyecek ve görüntü atmayacaktır.varsa smart özelliği mac adresleri tutmadığı için kullanılamayacaktır.BİLGİNİZE.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Aktif Üye
13 Şub 2021
82
36
Öncelikle geçmiş olsun. Hali hazırda bende aynı televizyonu kullanmaktayım. Hatta LG OLED televizyonumu satıp buna geçmiştim. Geçme sebebim tamamen gündüz SDR yayınlarının daha çok izlenmesi sebebiyle idi. Neyse gelelim XH9005' e, piyasada ki en iyi FALD panelli tvlerden birisidir. Sizin yaşadığınız soruna gelirse, ben anakartın tamamen bozulduğunu düşünmüyorum. Çünkü anakart arızasında cihaz kendisini anlatıyor, 6 kere kırmızı ışık veya türevleriyle.... Var sayalım ki, anakart arızalı ve siz başka anakart buldunuz, malesef yine çözüm değil, anakart değiştiğinde TCON kartınında değişmesi gerekiyor. Bu detayı kimse bahsetmemiş sanırım... Kişisel fikrim, mevcut anakartınızın tekrar flaslanması mümkünmü onu araştırmanızdır.

O Çevrimdışı

okeyy

Yeni Üye
5 Şub 2021
22
59
Öncelikle geçmiş olsun. Hali hazırda bende aynı televizyonu kullanmaktayım. Hatta LG OLED televizyonumu satıp buna geçmiştim. Geçme sebebim tamamen gündüz SDR yayınlarının daha çok izlenmesi sebebiyle idi. Neyse gelelim XH9005' e, piyasada ki en iyi FALD panelli tvlerden birisidir. Sizin yaşadığınız soruna gelirse, ben anakartın tamamen bozulduğunu düşünmüyorum. Çünkü anakart arızasında cihaz kendisini anlatıyor, 6 kere kırmızı ışık veya türevleriyle.... Var sayalım ki, anakart arızalı ve siz başka anakart buldunuz, malesef yine çözüm değil, anakart değiştiğinde TCON kartınında değişmesi gerekiyor. Bu detayı kimse bahsetmemiş sanırım... Kişisel fikrim, mevcut anakartınızın tekrar flaslanması mümkünmü onu araştırmanızdır.
hocam yardımlarınız için teşekkürler ben kırşehir kamanda kalıyorum bu anakartı nerede yaptırabilirim kırşehirdeki servisci bu tamir olmaz at çöpe dedi bu kadar kolaymı çöpe atmak sizin gibi dostlardan yardım istiyorum ne yapmam gerekiyor tvde güzel görüntüsü vardı tvyi 3 veya 4 yıl oldu alalı sadece akşamları 4 .5 saat çalıştı

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
"Servisçi" diye bahsedilen sony servisi mi yoksa tv tamircisi mi :alala ,mümkünü varsa şehirde bir usta ile görüşün derim yoksa senin için zor olur çözüm bulmak buralarda,çünkü anlamadığın bir konu.Pat diye görüntü gittiyse belki besleme de sorun olabilir,hiç ışık yoksa göz ledi dediğimiz ön led yanmıyorsa , ne bileyim aklıma gelen bunlar.Ayrıca bozuldu dediğin gün elektriklerde dalgalanma olmuş muydu,şimşekli bir hava varmıydı :alala

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
hocam yardımlarınız için teşekkürler ben kırşehir kamanda kalıyorum bu anakartı nerede yaptırabilirim kırşehirdeki servisci bu tamir olmaz at çöpe dedi bu kadar kolaymı çöpe atmak sizin gibi dostlardan yardım istiyorum ne yapmam gerekiyor tvde güzel görüntüsü vardı tvyi 3 veya 4 yıl oldu alalı sadece akşamları 4 .5 saat çalıştı
C Cihan Elektronik

Geri
Üst Alt