Sony KD-49XD7005 LED ÖMRÜ 30K SAATTİR. (ARIZA İÇERİR)

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Sizde miniled varmı hocam? Aydınlarıtrmısınız Blooming felan yapıyormu alt yazı esnasında veya siyah ekranda bi yazı esnasında
Yüzeysel bilgiye sahibiz daha ürünü görmedim.Mini ledlerde kontrast ile senkronize bölgesel karartmada var dha iyi siyah elde etmek için .Led dediğimiz 3-5 adet değil 30000-40000 adet den bahsediliyor.Ledler blok halindemi yoksa komple blu ya mı monteli bunu bilmiyoruz.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Hocam tamam doğru söylüyorsunuzda, biz yıllardır beri fazla TV izliyoruz, 30 bin saat ömrü olmamalı

Yani şu cihaz 3 metreden duvara ışık yansıtıp HD görüntü yansıtıyor. yani rica ediyorum aksini kimse anlatamaz banaa. Bu tek bir led ile duvara yansıtıyor. hocam alan geniş 6 led bar ile yapacağı 300 nit yahu. ayıptır yahu, arkasına koymuş kebap ızgarası kadar havalandırma. Bu arada arkadaşlar cihazın toplam kullanım saati servis menüsünden 11 Bin saat, ben onların deyimi ile hiç kapatmadan kullanırsam 4 yılda 30 bin saat yapıyor diyorum ya kısacası lanet olsun hangi markaya güveneceğimizi şaştık ya.

Yarın TV ile yasal hakkım olan değişen parçalar gönderilecek burada paylaşırım hangi ledler kullanılmış, neler olmuş detaylı paylaşırım...

Ekran-Resmi-2022-01-06-22.36.51.png

BU AŞAĞIDAKİ RESİM BACKLİGHT SOĞUTMA KANALLARININ BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERİYOR
Ekran-Resmi-2022-01-06-22.42.07.png
Planlı eskitme uzun zamandır var aslında ama artık bununda cılkını çıkardılar.İşlemci ram rom bunların üretiminde out door dediğimiz arka kapı mevcut yani istediklerinde devre dışı bırakabiliyorlar.Cebimizde flash belleğin bile okuma yazma sınırı belli bir süre sonra devre dışı kalıyor maalesef.Birçok cihazda kullanılan nand flash emmc flash sağlam olsa dahi programlayıcı ile yazamıyorsunuz.

Geri
Üst Alt