Sony KD-49XD7005 LED ÖMRÜ 30K SAATTİR. (ARIZA İÇERİR)

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
119
26
Değerli arkadaşlar çoktan beri forumda yoktum, başıma arıza vs gelmediği için sanırım ahahah...

Herkese merhaba, geçen günler TV'min led barlarının iyi soğutulmasına rağmen kalorifer peteği delikleri kadar geniş deliği olan TV arkasındaki led bar soğutucu ventillerinin hiç bir işe yaramadığını düşündüm...

Bundan önceki TV'm Philips 3D led TV felandı model kodunu hatırlayamıyorum, 7 sene kullandım(Tam ışık) sıkıldım 4K 'ya geçmek istedim. XD7005 aldım led barların havalandırmaları o kadar büyük geldiki çok şaşırdım çünkü philips de bu kadar yer kaplamıyordu ince bi kasada ufak delikler bulunuyordu ve polerize hiç bir zaman kirlenmedi. beyaz ekran bembayazdı. Sony TV aldıktan 2 yıl sonra Sony polerizesi o kadar kirlendiki beyaz yerler siyah kaldığı oluyordu dün de led barların tamamı söndü (ilgili makale). Şuan 4 yıl oldu arkadaşlar aynı kullanım şartlarında kullanıldı hatta Philips daha ağır kullanıldı hiç kapatılmadı ya varsayalım ki 4 yıl hiç kapatmadık. 30 Bin Saat bir TV için LED ömrünü tamamladığı anlamına mı gelir projeksiyon mu bu 3000 ANSI ışık çıkışımı var. yorumlarınızı bekliyorum çok garibime gitti yeni TV'ler gerçekten böyle mi ben OLED felan düşünüyordum planlı eskitmenin son raddesi dakikası dakikasına yapmışlar garanti bitiyor ürün bozuluyor...

ESKİ CANIM TELEVİZYONUM

Ekran-Resmi-2022-01-06-01.25.03.png

YENİ MÜHENDİSLİK HATASI DOLU TV

Ekran-Resmi-2022-01-06-01.27.03.png

A Adem Helvacı

Son düzenleme:
blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Bende de bunun bir alt modeli var 2015in başlarında almıştım. 7 yaşını doldurdu sanırım . Günde 15-16 saat civarında açık oluyor. Fakat sanki ledlerde biraz solgunluk var gibi. Sürekli izlendiği için farkedilmesi zor oluyor. . Bu biraz da şans işi aldıktan 1-2 sene sonra da bozulabiliyor. Fakat çoğu yerde duyuyorum garanti bittikten bir kaç ay sonra bozuldu şeklinde, enteresan bir durum . Ömürlerinin eskilere göre az olduğu aşikar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Belki besleme arızasıdır, belki sadece ledlerden biri bozulmuştur vs.
Önde durum ledi varsa, kaç kere yanıp sönüyor vs ona bir bakın.
Garantisi varsa zaten ücretsiz yapmaları gerekir.

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
119
26
Bende de bunun bir alt modeli var 2015in başlarında almıştım. 7 yaşını doldurdu sanırım . Günde 15-16 saat civarında açık oluyor. Fakat sanki ledlerde biraz solgunluk var gibi. Sürekli izlendiği için farkedilmesi zor oluyor. . Bu biraz da şans işi aldıktan 1-2 sene sonra da bozulabiliyor. Fakat çoğu yerde duyuyorum garanti bittikten bir kaç ay sonra bozuldu şeklinde, enteresan bir durum . Ömürlerinin eskilere göre az olduğu aşikar

Belki besleme arızasıdır, belki sadece ledlerden biri bozulmuştur vs.
Önde durum ledi varsa, kaç kere yanıp sönüyor vs ona bir bakın.
Garantisi varsa zaten ücretsiz yapmaları gerekir.

Tam yukarıda blaki'nin yazdığı gibi umut hocam. garantisi bitti 3,4 ay sonra arızalandı. Ya acaba fatura başlangıcından 4 yıl sonra bilerek yapılan bir overvoltage mı uygulanıyor LED'lere üzüldüm ya gerçekten üzüldüm 86inç 77 inç modeller bakıyordum şuan tamamen soğudum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Tam yukarıda blaki'nin yazdığı gibi umut hocam. garantisi bitti 3,4 ay sonra arızalandı. Ya acaba fatura başlangıcından 4 yıl sonra bilerek yapılan bir overvoltage mı uygulanıyor LED'lere üzüldüm ya gerçekten üzüldüm 86inç 77 inç modeller bakıyordum şuan tamamen soğudum
Onun ispatı zor, öyle bir şey yaptıklarını zannetmem.
4 yılda bozulduysa normal sayılabilir artık.
Böylece Sony'nin eski Sony olmadığı da kesinlikle anlaşılır.
Zaten paneli Samsung, LG'den tedarik ediyor.

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
119
26
Onun ispatı zor, öyle bir şey yaptıklarını zannetmem.
4 yılda bozulduysa normal sayılabilir artık.
Böylece Sony'nin eski Sony olmadığı da kesinlikle anlaşılır.
Zaten paneli Samsung, LG'den tedarik ediyor.

Hocam peki miniled backlightlar ne durumda .varmi acaba backlight problemi olan...

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
119
26
Bence biz Türkler fazla tv izliyoruz 10 yıllık cihaz ömrünü 5 yılda harcıyoruz.

Hocam tamam doğru söylüyorsunuzda, biz yıllardır beri fazla TV izliyoruz, 30 bin saat ömrü olmamalı

Yani şu cihaz 3 metreden duvara ışık yansıtıp HD görüntü yansıtıyor. yani rica ediyorum aksini kimse anlatamaz banaa. Bu tek bir led ile duvara yansıtıyor. hocam alan geniş 6 led bar ile yapacağı 300 nit yahu. ayıptır yahu, arkasına koymuş kebap ızgarası kadar havalandırma. Bu arada arkadaşlar cihazın toplam kullanım saati servis menüsünden 11 Bin saat, ben onların deyimi ile hiç kapatmadan kullanırsam 4 yılda 30 bin saat yapıyor diyorum ya kısacası lanet olsun hangi markaya güveneceğimizi şaştık ya.

Yarın TV ile yasal hakkım olan değişen parçalar gönderilecek burada paylaşırım hangi ledler kullanılmış, neler olmuş detaylı paylaşırım...

Ekran-Resmi-2022-01-06-22.36.51.png

BU AŞAĞIDAKİ RESİM BACKLİGHT SOĞUTMA KANALLARININ BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERİYOR
Ekran-Resmi-2022-01-06-22.42.07.png

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ürünlerde eski kalite kalmadı rahmetli ninemin bir buzdolabı vardı 30-40 yıldır çalışıyordu.(hala çalışıyor)şimdiki, ürünlerlerde ne saç kalitesi var nede malzeme kalitesi var birde dandik işçilik olunca sonuç kalitesiz ürün.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri