sony 65XH9077 belli aralıklarla ekranda titreme

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
sanki ledler göz kırpar gibi çok hızlı kapanıp açılıyor. neden kaynaklanıyor bilemem ama elinizdeki ürün sorunlu hocam geçmiş olsun. işlem başladıktan sonra servis değişim yaşadığınız süreci anlatırsanız çok iyi olur hocam
Teşekkürler hocam. Bende sizin gibi düşünüyorum Lakin dediğim gibi sadece uydu yayınında bu hatayı veriyor. Ve ayarlardan Motionflow kapatınca kirpma hatasini yapmıyor. Motionflow açtığım anda tekrar başlıyor. Duruma yazılımsal diyorlar değişim yada iade kabul etmeyecekler. Muhtemel yine dava sürecine gidecez??
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bende dün TV kurulumu yaptırdım 55xh9096.

Bildiğim kadarıyla 9096 & 9077 kasa renkleri dışında aynılar.

Dün ve bugün mesajınızı okuduktan sonra Kablo Tv ile HDMI üzerinden test ettim. Kendi uydusunu şuan için kullanamıyorum.

Yolladığınız videodaki gibi bir sıkıntı göremedim. Umarım tez zamanda çözülür.dahili uydu alıcısı ile deneyin lütfen. Hem girişlerini kullandığınızda bu hata olmuyor. Harici uydu alıcı ile denedim kırpma sorunu olmuyor. Dahili uydu alıcısı kullandığında kırpma sorunu oluyor.

Kendi dahili uydusu ile deneme yapın. HDMI girişi ile yayın aldığınızda kırpma sorunu olmuyor. Ben bugün harici uydu alıcısı ile denedim kırpma olmadı. Ama dahili uydu alıcı da kırpma sorunu var malesef.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
İlginç bı arıza , kafa karıştırıcı ☺️
Ama videolarda gördüğüm kadarı ile hep aynı hizada bu kırpma mevcut dimi ?
Önümüzde 2 seçenek var 1.si LED gurubu lemon lemon dediği gibi. Peki ya neden harici kaynakta olmuyor derseniz ekran parlaklık ve renk ayarları harici cihazda aynı mıdır? Çünkü kendi uydu alıcısında farklı voltaj değerleri nedeni ile bunu yapıyor olabilir.

2. Panel arızası ben bunu düşük ihtimal de tutuyorum. Aynı yerde yapıyorsa yatay tarama hattında sıkıntı vardır ki siz bazı ayarlarda düzeliyor dediniz bu da görüntüyü düşürmesi ile azaldığı ve gittiği olabilir.
Teşhis ve birazda olsa tecrübem ile ben LED arızası demek istiyorum. Düşük ihtimal de panel.

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
İlginç bı arıza , kafa karıştırıcı ☺️
Ama videolarda gördüğüm kadarı ile hep aynı hizada bu kırpma mevcut dimi ?
Önümüzde 2 seçenek var 1.si LED gurubu lemon lemon dediği gibi. Peki ya neden harici kaynakta olmuyor derseniz ekran parlaklık ve renk ayarları harici cihazda aynı mıdır? Çünkü kendi uydu alıcısında farklı voltaj değerleri nedeni ile bunu yapıyor olabilir.

2. Panel arızası ben bunu düşük ihtimal de tutuyorum. Aynı yerde yapıyorsa yatay tarama hattında sıkıntı vardır ki siz bazı ayarlarda düzeliyor dediniz bu da görüntüyü düşürmesi ile azaldığı ve gittiği olabilir.
Teşhis ve birazda olsa tecrübem ile ben LED arızası demek istiyorum. Düşük ihtimal de panel.
teşekkür ederim o halde güncelleme ile düzelecek diye hiç beklemeyeyim.

teraspy teraspy emmi harici cihazla deneme yaptım. harici cihazda titreme olmuyor. Korkarımki benim tv sorunlu ve bunun için servisle görüşmelere başlayacağım. Fakat yardımcı olacaklarını sanmıyorum yazılımsal diyip kestirip atacaklar bir sonraki güncellemeyi bekleyin vs. diecekler. Beni yine uzun mahkeme süreci bekliyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy emmi harici cihazla deneme yaptım. harici cihazda titreme olmuyor. Korkarımki benim tv sorunlu ve bunun için servisle görüşmelere başlayacağım. Fakat yardımcı olacaklarını sanmıyorum yazılımsal diyip kestirip atacaklar bir sonraki güncellemeyi bekleyin vs. diecekler. Beni yine uzun mahkeme süreci bekliyor
Hımm ,o zaman ilk göze batan yazılım ,umarım çok sııntıya girmeden halledersin işini sevgili bycincik :ok

K Çevrimdışı

karakis

Yeni Üye
6 Eyl 2021
11
27
9000 TL ye sıfır kapalı kutu Sony 55 XH9096 alsam bu fiyata alabileceğim en iyi ürün olur beni uzun süre üzmez diyebilir miyiz

Yoksa 6800 liraya Philips 58PUS8505 almayı düşünüyorum

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Teşekkürler hocam. Bende sizin gibi düşünüyorum Lakin dediğim gibi sadece uydu yayınında bu hatayı veriyor. Ve ayarlardan Motionflow kapatınca kirpma hatasini yapmıyor. Motionflow açtığım anda tekrar başlıyor. Duruma yazılımsal diyorlar değişim yada iade kabul etmeyecekler. Muhtemel yine dava sürecine gidecez??

Kendi dahili uydusu ile deneme yapın. HDMI girişi ile yayın aldığınızda kırpma sorunu olmuyor. Ben bugün harici uydu alıcısı ile denedim kırpma olmadı. Ama dahili uydu alıcı da kırpma sorunu var malesef.
1 ayı aşkındır dahili uydusunu kullanıyorum sizin videolardaki gibi bir problem olmadı. Sizin düzeldi mi?
9000 TL ye sıfır kapalı kutu Sony 55 XH9096 alsam bu fiyata alabileceğim en iyi ürün olur beni uzun süre üzmez diyebilir miyiz

Sony çok kaliteli görüntü veriyor çok fazla sorun çıkardığınıda görmedim ama biraz şans işi olabilir. Philips hakkında çok fazla şikayet mevcut birde sanırım 58” daha sıkıntılı bir ölçü. Tv Tavsiyesi kısmındaki yorumlara bir bakın.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36

Bütçeniz var ise tabii ki SONY'i alın hocam... Belli ki 58PUS8505'i ile ikisini yakından incelemediniz. Ayrıca Philips'de garantilik bir durum olursa vay halinize, ömrünüzden ömür gider.

Kalite olarakda birisi Direct led FALD panel, birisi normal direct led. arada dağlar kadar fark var... 3" daha büyük olması dışında ve ambilght özelliği dışında hiç bir artısı yok sony karşısında...

K Çevrimdışı

kilimci

Yeni Üye
8 Eyl 2021
6
26
Selamlar ben de 55xh9096 yı alarak kervana katıldım kutuyu teslim aldıktan sonra kurulum için sony müşteri hizmetlerini arayacağım ekip gelecek peki ekip gelip kurulumu yaptıktan sonra neleri kontrol etmem, test etmem gerekiyor ? Mesela ürün teşhir ürünü mü değil mi bir pixel ya da ekran hatası var mı yok mu nasıl anlayabilirim ?

Herhangi bir test ya da kontrol açısından ne bilgi gerekiyorsa anlatabilir misiniz?

şimdiden teşekkürler

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Selamlar ben de 55xh9096 yı alarak kervana katıldım kutuyu teslim aldıktan sonra kurulum için sony müşteri hizmetlerini arayacağım ekip gelecek peki ekip gelip kurulumu yaptıktan sonra neleri kontrol etmem, test etmem gerekiyor ? Mesela ürün teşhir ürünü mü değil mi bir pixel ya da ekran hatası var mı yok mu nasıl anlayabilirim ?

Herhangi bir test ya da kontrol açısından ne bilgi gerekiyorsa anlatabilir misiniz?

şimdiden teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt