sony 65XH9077 belli aralıklarla ekranda titreme

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
Yaklaşık 4 ay önce almış tv de sadece uydu yayınında ekranda belirsiz arlıklarla ekranda titreme kırpma şeklinde hatalar meydana geliyor oldukça can sıkıcı bir durum yani. Videosunu alta ekleyeceğim. Sanırım bu hata tvyi ilk aldığım günden beri vardı. Çünkü uydu yayınını diğer televizyonumda izliyordum. Bu tvde sadece netflix youtube gibi uygulamalarda dizi filim izliyordum. Bu sebepten durumu fark edemedim. Daha sonra sony müşteri hizmetlerini aramadan önce biraz araştırma yapmak istedim. Bulunduğum ilde sony yetkili servisteki bir arkadaşla ufak bir tanışıklığımız vardı. Konuyu ona aktardım ilk defa karşılaştığını söyledi ve merkeze yazdığını dönüş yapıldığında bana bilgi vereceğini söyleyerek duruma göre hareket ederiz dedi. Geri dönüş sonucunda sorunun yazılımsal olduğu, yeni güncelleme ile düzeleceği söylenmişler. Bana yeni yazılımı beklememi söyledi.
Tabiki bu arada yaptığım araştırmalarda bu hata birçok kişide çıkmış, bir çoğunda ise böyle bir sorun olmadığını öğrendim. 3 aydan beri bu sorunun çözülmesini bekleyenlerin olduğunu öğrendim. Bu sorunu resim ayarlarından motionflow özelliğini kapatarak geçici çözmüşler ama bu seferde görüntüden ödün vermeye başladık.
Eğer yazılımsal ise bekleyebilirim ama anlayamadığım şey şu; yazılımsal olsa herkeste aynı hata olması gerekmiyor mu? Bu panel arızası yada başka donanımsal bir arıza olabilir mi?

,
ilgili videolar

bu videonun en sonunda kadının yüzüne yakınlaştığı anda hatayı yapıyor. görüntü kalites biraz kötü oldu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yazılımla alakalı olsa ,bu serinin tüm ürünlerinde aynı şikayet olurdu gibime geliyor,eğer bir kaç kişi "bende bu hata yok" diyorsa ,sanmam yazılımsal olacağını ,ben donanım olan "panel" kısmına karışmayayım :ok

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
Yazılımla alakalı olsa ,bu serinin tüm ürünlerinde aynı şikayet olurdu gibime geliyor,eğer bir kaç kişi "bende bu hata yok" diyorsa ,sanmam yazılımsal olacağını ,ben donanım olan "panel" kısmına karışmayayım :ok
İlgin için teşekkür ederim abi. Aynı televizyonun 55 inç olan ve yazılım sürümü benim tv ile aynı olan, iki kişi ile görüştüm onlarda kesinlikle yok. Hatta bana 12 dk video çekti bende izledim sorun gözükmüyor onlarda. Üstadlarımdan yorumlarını ve yardımlarını bekliyorum. Sony göre yazılımsalmış...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İlgin için teşekkür ederim abi. Aynı televizyonun 55 inç olan ve yazılım sürümü benim tv ile aynı olan, iki kişi ile görüştüm onlarda kesinlikle yok. Hatta bana 12 dk video çekti bende izledim sorun gözükmüyor onlarda. Üstadlarımdan yorumlarını ve yardımlarını bekliyorum. Sony göre yazılımsalmış...
Rica ederim sevgili bycincik, nasılsa garantisi var,yeni tv ,yazılım bekle bakalım ,yüklenince düzelecek mi ,düzelirse tamam,ama düzelmez ise o zaman farklı sıkıntı var demektir,belki de kartta sıkıntı var da olabilir.

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
Rica ederim sevgili bycincik, nasılsa garantisi var,yeni tv ,yazılım bekle bakalım ,yüklenince düzelecek mi ,düzelirse tamam,ama düzelmez ise o zaman farklı sıkıntı var demektir,belki de kartta sıkıntı var da olabilir.
Doğru söylüyorsun abim lakin beni korkutan şu, bu hatayı yaklaşık 3 ay öncesinde sony e bildiren olmuş, yazılımla çözecez demişler. Daha 5 gün öncede yeni bir güncelleme geldi tvyi güncelledim ama sorun devam ediyor. çalışma sistemleri nasıl bilmiyorum ama bu kadar uzun sürmesi beni endişelendiriyor abi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hımmm,peki bir de harici uydu alıcısı ile dene bakalım ,nasıl bir tepki verecek tv ,aynı sonuç çıkarsa o zaman panel-tuner gibi donanımdan olabilir ,ama çıkmazsa o zaman yazılımdan olabilir ,aklıma başka da bir şey gelmiyor maalesef ,en kötü ihtimalle firmaya elindeki filmlerle başvurunu yaparsın ,olmazsa hakem heyetine götürürsün konuyu.

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
Hımmm,peki bir de harici uydu alıcısı ile dene bakalım ,nasıl bir tepki verecek tv ,aynı sonuç çıkarsa o zaman panel-tuner gibi donanımdan olabilir ,ama çıkmazsa o zaman yazılımdan olabilir ,aklıma başka da bir şey gelmiyor maalesef ,en kötü ihtimalle firmaya elindeki filmlerle başvurunu yaparsın ,olmazsa hakem heyetine götürürsün konuyu.
Bende harici cihaz yok bi bakayım temin edebilirsem denerim abi. Diğer forumlarda okuduğum kadarıyla harici uydu alıcısı ile deneyenler olmuş, onda sorun olmamış titreme vs yokmuş abi ama bende bi deneyeyim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bende harici cihaz yok bi bakayım temin edebilirsem denerim abi. Diğer forumlarda okuduğum kadarıyla harici uydu alıcısı ile deneyenler olmuş, onda sorun olmamış titreme vs yokmuş abi ama bende bi deneyeyim.
Dene ve film çek ,elinde bulunsun her iki filmden ,bu kendi uydu alcısı ,bu harici uydu alıcısı dersin .,hatta aynı kanllarda çekmeye çalış bence :ok

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
teraspy teraspy abi bu arada enerjine ilgine hayran kaldım yani maşallah.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dene ve film çek ,elinde bulunsun her iki filmden ,bu kendi uydu alcısı ,bu harici uydu alıcısı dersin .,hatta aynı kanllarda çekmeye çalış bence :ok
tamm abi aynen dediğin gibi kayıt yapacam. Daha iyi anlayabilmek için soruyorum harici uydu alıcısında sorun yok ise, sorunun kaynağı yazılımsal mı donanımsal mı? tvdeki yazılım tuner kartını vs etkilemiyor mu?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy abi bu arada enerjine ilgine hayran kaldım yani maşallah.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

tamm abi aynen dediğin gibi kayıt yapacam. Daha iyi anlayabilmek için soruyorum harici uydu alıcısında sorun yok ise, sorunun kaynağı yazılımsal mı donanımsal mı? tvdeki yazılım tuner kartını vs etkilemiyor mu?
Haricide sorun yoksa sıkıntı büyük ihtimalle donanımsaldır :ok
Düşüncen için teşekkür ederim ,alışkanlık diyelim ,ama hafiften yere "tüü" dedim,rahmetli annem öyle yapardı ,nazar değmesin diye (hanım görmedi yaptığımı) :hihi

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
Haricide sorun yoksa sıkıntı büyük ihtimalle donanımsaldır :ok
Düşüncen için teşekkür ederim ,alışkanlık diyelim ,ama hafiften yere "tüü" dedim,rahmetli annem öyle yapardı ,nazar değmesin diye (hanım görmedi yaptığımı) :hihi
Dediklerini en kısa sürede deneyeceğim abi.
?? aman abi kimseler görmesin ?? Rabbim nazardan beladan korusun rabbim uzun ömür versin.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
sanki ledler göz kırpar gibi çok hızlı kapanıp açılıyor. neden kaynaklanıyor bilemem ama elinizdeki ürün sorunlu hocam geçmiş olsun. işlem başladıktan sonra servis değişim yaşadığınız süreci anlatırsanız çok iyi olur hocam

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bende dün TV kurulumu yaptırdım 55xh9096.

Bildiğim kadarıyla 9096 & 9077 kasa renkleri dışında aynılar.

Dün ve bugün mesajınızı okuduktan sonra Kablo Tv ile HDMI üzerinden test ettim. Kendi uydusunu şuan için kullanamıyorum.

Yolladığınız videodaki gibi bir sıkıntı göremedim. Umarım tez zamanda çözülür.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt