Sony 65XH8196 V6.6053 Yazılımı Hk.

B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
merhaba herkese v6.6053 guncellemesi gelmişti sony 65xh8196 televizyona güncelleme yaptım internet üzerinden ama kanal geçişlerinde gecikme ve mavi yuvarlak halka çıkıyor bunun sebebi nedir televizyonu komple fabrika ayarlarına getirdim ama düzelmedi telefonlardaki gibi bir hard reset yada komple yazılım tekrar sıfırdan yükleme yöntemi yada bu sorunun nasıl giderilmesi gerekir yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,638
Bu işlemi deneyin fakat aldığı güncelleme silinmez. Tv yi çalıştırın bir menü gösterilene kadar POWER düğmesini basılı tutun, ardından Restart (Yeniden Başlat) öğesini seçin.

Fabrika Ayarlarına Dönme işlemi gerçekleştirme

Önceki adımlar başarısız oluyorsa ancak ayarlar bölümüne erişebiliyorsanız sistem ayarlarından Factory Data Reset (Fabrika Ayarlarına Dönme) işlemini gerçekleştirin:

TV'nize/uzaktan kumandanıza bağlı olarak, uzaktan kumandadan (Hızlı Ayarlar düğmesine), HOME düğmesine ya da ACTION MENU düğmesine basın.
Ayarlar dişli simgesini ya da okunu seçin.
Şu adımlar TV menüsü seçeneklerinize bağlı olarak farklılık gösterebilir:
System (Sistem) → About (Hakkında) → Reset (Sıfırla) → Factory data reset (Fabrika ayarlarına dönme) → Erase everything (Her Şeyi Sil) → Yes (Evet) öğesini seçin.
Device Preferences (Cihaz Tercihleri) → Reset (Sıfırla) → Factory data reset (Fabrika ayarlarına dönme) → Erase everything (Her Şeyi Sil) → Yes (Evet) öğesini seçin.
Storage & reset (Depolama ve sıfırlama) → Factory data reset (Fabrika ayarlarına dönme) → Erase everything (Her Şeyi Sil) → Yes (Evet) öğesini seçin.
Fabrika ayarlarına dönme işlemi birkaç dakika sürebilir. İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Ardından TV'niz başlangıç kurulumu sihirbazını başlatır.

B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
hbb yi kapatım aynı şeyleri tekrar donma var yapıyor kaç sefer tvyi kapalıyken fişten çıkardım gene düzelmedi görüntü ayarı menüsünde bile donuyor takılma yapıyor kumandadan bile kapanmıyor güncellemeden önce çatır çatır hiç donmadan çalışıyordu

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Sanırım maalesef bir sonraki güncelleme için bekleyeceksiniz. Kısa bir araştırma yaptım, çözüm göremedim. Bende de aynı televizyonun bir üst modeli var. Şu konuyu takip edin, hatta probleminizi yazabilirsiniz;

Maalesef firmware downgrade işlemi yapılamıyor. Videoya çekip paylaşma şansınız var mı ?

B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
merhaba bilgi için teşekkürler sony müşteri hizmetlerini aradım onlar işte söyle sıfırlayın işte uygulamaların geçiçi dosyalarını silin fabrika ayarı yapın dediler yaptım ama gene bir çözüm olmadı sonra olmaz ise siz tekrar arayın biz yetkili birimlere bildirelim dediler en son aşama tektik servisi yönlendiririz dediler bende daha aramadım xh8096 ile xh8196 nın arasındaki iki fark bulunuyor metal kumanda ve metal ayak tek farkları bunlardı 2019 yılında çıkan ve 2020 yılı çıkan serilere hepsine aynı yazılımı vermişler sanırım digital tv yerini aynı uygulama gibi gösterip her kanal geçisinde yuvarlak yukleme halkası cıkıyor buda kanal geçisinde gecikme yapıyor ve ayarlar kısmında bile donma play stroede uygulama ararken bile hızlı uygulamalar akıyor ekranda acayip bir şekilde yazılımda problemler mevcut

kanal gerçişlerinde bu şekil

1703443615561.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Bende XH9096 var. Bugün güncellemeyi yaptım. Kanalları yeniden taratmam gerekti. Kanal geçiş hızlarında herhangi bir değişiklik olmadı bende.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bende XH9096 var. Bugün güncellemeyi yaptım. Kanalları yeniden taratmam gerekti. Kanal geçiş hızlarında herhangi bir değişiklik olmadı bende.
EPG bilgilerini alırken yavaşlama olabilir mi,bendeki S11 android alıcı bunu yapıyor mesela ,ama ilk açıldığında oluyor,sonraki kanal değişmelerinde gayet güzel açılıyor ,acaba dedim şimdi, kendi kendime :)

B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
bende ilk başta dedim ilk zamanlar öyle yapar 1 haftadır aynı şekilde her seferinde yapıyor.inşallah yeni bir güncelleme gelirde düzelir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
güncel bilgi ve çözümünüz varmıdır.
IPTV olsa anlarım da canlı yayın(!)da yapması tuhaf, bir şeyi indiriyor gibi,acaba internette sıkıntı mı var veya interneti kapatıp tekrar tv başlatsan diyorum-ki yapmışındır mutlaka- veya acaba uydu sinyalleri nasıl ,kötü ise bir ihtimal yapabilir,sinyal kalitesi ve seviyesine de bakılmalı ,aklıma gelenler bunlar ,yani tv benim olsa ilk bunlara bakardım diye yazıyorum ,yani çok bildiğimden değil :ok

B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
kanal geçişlerinde yapıyor her seferinde buda kanallar arası gecikme suresı uzadı tabletlerdeki gibi sıfırdan hard format rom yüklenebilse yuklediğin sürümü birdaha yükleyemiyorsun eski artık dosyalardan yaptı desem birşey sebep ama sony bile şuan çözemedi. komple fabrika ayarından başka çare kalmıyor ve onuda yaptım ama çözüm olmadı bir hard format taktiği lazım ama ne bu servis menüsünden yapılsa ordanda bir seçenek yok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
kanal geçişlerinde yapıyor her seferinde buda kanallar arası gecikme suresı uzadı tabletlerdeki gibi sıfırdan hard format rom yüklenebilse yuklediğin sürümü birdaha yükleyemiyorsun eski artık dosyalardan yaptı desem birşey sebep ama sony bile şuan çözemedi. komple fabrika ayarından başka çare kalmıyor ve onuda yaptım ama çözüm olmadı bir hard format taktiği lazım ama ne bu servis menüsünden yapılsa ordanda bir seçenek yok
Hımm, bence yazılımda bug var ,ve internetten bir şey indirmeye çalışıyor, bu kesinlikle ya epg veya hbbtv , Yakında düzeltirler sanırım :ok

Geri
Üst Alt