SONY 55X90J PANEL ARIZASI

P Çevrimdışı

pokemondortyol

Yeni Üye
24 Kas 2021
19
29
Merhaba arkadaşlar,

Sony marka televizyonumu 2021 Kasım ayında almıştım. Bugün birden ekranda fotoğraftakiler gibi çizgiler oluştu biraz bekledim geçmedi fişini çekip taktım düzeldi. Bu sorun nedir? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Garantisi devam ediyor.

1680813029053.jpg
1680813029078.jpg

P Çevrimdışı

pokemondortyol

Yeni Üye
24 Kas 2021
19
29
Bence derhal servise başvurun,fotoğrafları da gösterin gerekirse ,hatta bir de film çekin elinizde bulunsun.
cevabın için teşekkür ederim hocam. şu an sorun yok fişini çekip takınca düzeldi açıp kapatıyorum izliyorum tekrar edecek mi diye. mesela sorun varken android arayüzüne girdim ekran normaldi youtube girdim normaldi youtube de video açınca çizgiler geldi sonra tv kısmına geçtim yine çizgiler vardı. fişini çekip takınca düzgün açılmıştı. servise başvurmayı düşünüyorum sizce bu sorun neden kaynaklı olabilir tv yi hiç sildirmem evde çocukta yok. aldığımdan beridir hiçbir sorunla karşılaşmadım. aslında merak ettiğim durum yazılımsal olabilir mi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
cevabın için teşekkür ederim hocam. şu an sorun yok fişini çekip takınca düzeldi açıp kapatıyorum izliyorum tekrar edecek mi diye. mesela sorun varken android arayüzüne girdim ekran normaldi youtube girdim normaldi youtube de video açınca çizgiler geldi sonra tv kısmına geçtim yine çizgiler vardı. fişini çekip takınca düzgün açılmıştı. servise başvurmayı düşünüyorum sizce bu sorun neden kaynaklı olabilir tv yi hiç sildirmem evde çocukta yok. aldığımdan beridir hiçbir sorunla karşılaşmadım. aslında merak ettiğim durum yazılımsal olabilir mi?
Rica ederim ,yazılımsal olabilir kesin bilmiyorum tabii, ama garanti dolarsa zor durumda kalırsın.İstersen farklı cevapları da bekle ama tv benim olsa derhal servise başvururum ,film de çekerdim kısa ama öz film ,elimde bulunsun,foto ve film mutlaka elinde bulunsun :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,879
Geçmiş olsun panel arızası er yada geç tekrarlayacak, tekrarında mutlaka video kaydı alın tv kanalları, smart uygulamarında geçişler yaparak kaydı tamamlayın.

Aldığınız kaydı kesinlikle kaybetmeyin sorunun çözülememesi durumu olursa elinizde koz olsun.

P Çevrimdışı

pokemondortyol

Yeni Üye
24 Kas 2021
19
29
z; yeni evlisiniz gali

Geçmiş olsun panel arızası er yada geç tekrarlayacak, tekrarında mutlaka video kaydı alın tv kanalları, smart uygulamarında geçişler yaparak kaydı tamamlayın.

Aldığınız kaydı kesinlikle kaybetmeyin sorunun çözülememesi durumu olursa elinizde koz olsun.
teşekkür ederim hocam tekrarı durumunda mutlaka video kaydı alacağım. canımı sıktı bu durum umarım sony sıkıntı çıkarmaz. 7-8 ay garanti süresi var.

teraspy teraspy, üstadın söylediklerine harfiyen katılıyorum. Mutlaka elinizde görsel kanıt olsun ve düzelse bile servis kaydı açtırın.

Konudan bağımsız; yeni evlisiniz galiba…
aynen hocam 2 yıl oldu.

Bu arada bir şey dikkatimi çekti,eğer tv servisten gelirse o sehpaya mutlaka sabitleyin ,devrilmesi kolay o sehpada :ok
aslında 7.7 de bile yerinden oynamadı dörtyol'da oturuyorum foruma yazmamın sebebi sony servisi antakya'dan geliyordu belki çalışmıyorlardır düşüncesiyle.

Rica ederim ,yazılımsal olabilir kesin bilmiyorum tabii, ama garanti dolarsa zor durumda kalırsın.İstersen farklı cevapları da bekle ama tv benim olsa derhal servise başvururum ,film de çekerdim kısa ama öz film ,elimde bulunsun,foto ve film mutlaka elinde bulunsun :ok
garantisi bitmeden başvurmak lazım hocam dediğiniz gibi.

P Çevrimdışı

pokemondortyol

Yeni Üye
24 Kas 2021
19
29
Geçmiş olsun,hepimiz için büyük üzüntü.Belki sony'e yazarsan servis konusunda yardımcı olurlar ,bu arada ben sabitlerdim tv benim olsa :ok
sağolasın hocam. Sony sitesini kurcalıyorum galiba mail atacağım. bu arada aynı model TV kullanıcısı aynı sorunu yaşamış TV nin donmadan kaynaklı kendini yenileyememesi gibi bir şey dedi. oda fişi çıkarıp takmış düzelmiş bir daha da olmamış. bende olaydan hemen önce "depolama alanınız doluyor" bildirimine istinaden birkaç uygulama silip önbelleği falan temizlemiştim acaba onla alakası var mı diye düşündüm.
depremden sonra sabitleme işi aklımda tabiki hocam en kısa zamanda yapacağım. 🙂

Geri
Üst Alt