Sokağa çıkma yasağı geldi

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Dondurucu içinde, bizim 6 günlük ekmeğimiz var :)
Tevekkeli apartmanda koşuşturmalar oldu ,bizde neler oluyor diye şaşırmıştık,sokağa çıkmak yasak ha ,film izlemekten gazeteleri okumadım ki doğru-dürüst ,haber deseniz hiç bakmıyoruz artık :)
Ahan da ekmeklerimiz,gerisi küçük vestelde :haha1

ekmek19cec9122a14b67ab.jpg
Rabbim bugünlerimizi aratmasın inşallah...

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
"Kürek ile kar temizliyorduk, dün gece çığ düştü" (Bir doktor)

* * *

İlerleyen süreçte Sağlık çalışanlarının yerinde olsam, gelenlere tek soru sorarım "yanlış vakitte alınan sokağa çıkma yasağı sonrası ne düşündün veya yaptın?“

Açık büfe/market/benzinlik/fırın aradım diyenlerin kıçına basardım tekmeyi... :krokop

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
8-10 kişi ile 1 kişi aynı şeyi ifade eder bu durumda... Seni evinde iki gün idare edecek bir şeyin yoksa zaten bu büyük bir eksiklik.

Ayrıca, yarın bahsini ettiğin hayati önem arz eden yerler açık... Baytarlar bile... ?

Şimdi sokağa çıkıp, virüsü yaymak veya kapıp eve getirmek daha mı iyi oldu??
açıklamalar zamanlı ve doyurucu olmadığı için, insanlar hafta sonu nereler açık bilemedi. 2 saat kala, alelacele açıklandığı için, bir çok kişi felaket senaryosu kurdu kafasında vb. bunları size açıklamak zor geliyor, bence siz de farkındasınız.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yasak beni kapsamıyor da ben işe neyle gidip gelicem acaba ? Şu an onu düşünmeye başladım :deli devlet acaba işe gideceklere nasıl bir çözüm bulacak ? Toplu taşımada yasaklandı.
ona bakarsan maskesiz oraya buraya girmek yasak, maske satışı da yasak, maske dağıtımı da gelmiyor bir türlü. üç ucu pis değneği tutuşturdular elimize. :hoba1

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
belediyelere bile önceden haber vermeye gerek duymadan sokağa çıkma yasağı ilanı. hep hayaldi bunlar, şimdi maalesef gerçek oldu.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
açıklamalar zamanlı ve doyurucu olmadığı için, insanlar hafta sonu nereler açık bilemedi. 2 saat kala, alelacele açıklandığı için, bir çok kişi felaket senaryosu kurdu kafasında vb. bunları size açıklamak zor geliyor, bence siz de farkındasınız.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ona bakarsan maskesiz oraya buraya girmek yasak, maske satışı da yasak, maske dağıtımı da gelmiyor bir türlü. üç ucu pis değneği tutuşturdular elimize. :hoba1
Toplumun ne halde olduğunun çok iyi farkındayım... Bu yanlışın, izahı, mazereti, hoş görüsü olamaz. Medeniyet dün akşamki görüntüler değil...

Evinde neyin eksik olabilir de, iki gün seni idare etmez?

Geri
Üst Alt