smart özelliği baz alınarak tv önerisi

M Çevrimdışı

muallim1616

Aktif Üye
25 Eyl 2018
71
43
kaç aydır tv araştırıyordum en sonunda aldım..:mutlu PHILIPS 50PUS7303..:mutlu. Teknosa'dan hediye çeki ve günlük indirimle 3.700 e aldım..hepsi burada ve n11 de bile 4.200 bandında tv... tv yi hemide 5 taksit ile aldım..:mutluolumlu olarak amblıgt harika,play storeden hemen hemen herseyi indiriyorsun,ıp tv dahil,oyun da...trt 4k var onu denedik,harika.. ama ondan öte 4k çok az,ne tavsiye edersiniz? olumsuz ilk başta aklıma gelenler...Kanal geçişleri çok kötü 4-5 sn de tv de kanalları açıyor,buna bir çözüm var mı sizce? Ayrıca kumandayı günceleyin diyor,basıyoruz,piller zayıf değiştirin diyor..:tara haydaa.. daha yeni takıldı.. phılıps ı olan var mı?

mediamarketteki fiyatı görünce ne kadar ucuza aldığım daha iyi anlaşılıyor..

teknosada bile 4.800 yani 1.100 lira kazancım var..

n11 bile 4.350 ... 650 tl kar eğer n11 den alsaydım ithalatçı garantili olsaydı veya internetten almanın ne gibi zararları var,cevap verilirse tv alacaklara faydası olur değerli yöneticiler... :)

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
kaç aydır tv araştırıyordum en sonunda aldım..:mutlu PHILIPS 50PUS7303..:mutlu. Teknosa'dan hediye çeki ve günlük indirimle 3.700 e aldım..hepsi burada ve n11 de bile 4.200 bandında tv... tv yi hemide 5 taksit ile aldım..:mutluolumlu olarak amblıgt harika,play storeden hemen hemen herseyi indiriyorsun,ıp tv dahil,oyun da...trt 4k var onu denedik,harika.. ama ondan öte 4k çok az,ne tavsiye edersiniz? olumsuz ilk başta aklıma gelenler...Kanal geçişleri çok kötü 4-5 sn de tv de kanalları açıyor,buna bir çözüm var mı sizce? Ayrıca kumandayı günceleyin diyor,basıyoruz,piller zayıf değiştirin diyor..:tara haydaa.. daha yeni takıldı.. phılıps ı olan var mı?

mediamarketteki fiyatı görünce ne kadar ucuza aldığım daha iyi anlaşılıyor..

teknosada bile 4.800 yani 1.100 lira kazancım var..

n11 bile 4.350 ... 650 tl kar eğer n11 den alsaydım ithalatçı garantili olsaydı veya internetten almanın ne gibi zararları var,cevap verilirse tv alacaklara faydası olur değerli yöneticiler... :)

İthalatçı garantili üründe garantiyi ürünü ithal eden veya anlaştığı servis verir.
Biraz daha onların inisiyatifine kalırsınız bence.
Distribütör biraz daha kurumsal/organize çalışır. (Tabi bu distribütörün müşteriyi memnun edeceği anlamına gelmez.)

M Çevrimdışı

muallim1616

Aktif Üye
25 Eyl 2018
71
43
İthalatçı garantili üründe garantiyi ürünü ithal eden veya anlaştığı servis verir.
Biraz daha onların inisiyatifine kalırsınız bence.
Distribütör biraz daha kurumsal/organize çalışır. (Tabi bu distribütörün müşteriyi memnun edeceği anlamına gelmez.)
diğer sorularıma cevap verecek yok mu? phılıps kullanan özellikle

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
diğer sorularıma cevap verecek yok mu? phılıps kullanan özellikle

Philips TV'lerde resim kalitesi iyidir fakat yazılım nedeniyle pek tercih edilmez.
Yavaşlık biraz Philips'de alışılan bir durum.
Düzeltmediler bir türlü.
Siz yine Android TV platformlu ürün kullanıyorsunuz, Linux tabanlı modellerden biri olsaydı çoktan kumandayı fırlatmıştınız.
Bilmiyorum var mı ama, yavaşlık için arkaplanda uygulama açık bırakmamayı deneyebilirsiniz.
Ya da bazı uygulamaları devre dışı bırakma imkanı varsa devre dışı bırakabilirsiniz.
Daha önce hiç Android TV kullanmadım.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
phılıps iyidir fakat arıza durumunda (anakart - güç kartı ) değişmiyor arızalı kartlar merkez servise tamire gidiyor. bilginize.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

geçtiğimiz günler forumda paylaşılmıştı ariston hotpoint türkiyeden çekiliyor. yabancı markalarda bu sıkıntı var. aynı şekilde sony türkiye batık durumda panel arızalarını servisler ispanyaya gönderiyor. bu büyük bir sıkıntı bunları düşünerek alın

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
phılıps iyidir fakat arıza durumunda (anakart - güç kartı ) değişmiyor arızalı kartlar merkez servise tamire gidiyor. bilginize.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

geçtiğimiz günler forumda paylaşılmıştı ariston hotpoint türkiyeden çekiliyor. yabancı markalarda bu sıkıntı var. aynı şekilde sony türkiye batık durumda panel arızalarını servisler ispanyaya gönderiyor. bu büyük bir sıkıntı bunları düşünerek alın

Sony'nin mobil bölümü çekilmişti sanırım, TV'de de durumlar iyi değil galiba?
Gerçi fiyatları ve sunduğu özellikler nedeniyle alt modellerde pek rekabetçi olabilen bir marka değil Sony bence. (TV için konuşuyorum.)

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
smart tv'den beklentiniz nedir, onu biraz daha detaylandırmanız gerek. Markadan markaya smart tv'ler uygulama olarak değişiyor. Benim gözlemlediğim Samsung ve LG'nin smart tv'leri uygulama açısından daha zengin. Ben misal Philips (43PUS 6262 uhd) kullanıcısıyım ve bu modelde hala Digiturk Play uygulaması yok. Smart uygulamaları da çok yetersiz zaten.

Bir de artık Android TV'ler daha popüler olduğu için yakın zamanda Smart özelliğinin de kalkacağını düşünüyorum. Bence kriteriniz smart olmamalı. Umarım istediğiniz gibi bir tv bulabilirsiniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
smart tv'den beklentiniz nedir, onu biraz daha detaylandırmanız gerek. Markadan markaya smart tv'ler uygulama olarak değişiyor. Benim gözlemlediğim Samsung ve LG'nin smart tv'leri uygulama açısından daha zengin. Ben misal Philips (43PUS 6262 uhd) kullanıcısıyım ve bu modelde hala Digiturk Play uygulaması yok. Smart uygulamaları da çok yetersiz zaten.

Bir de artık Android TV'ler daha popüler olduğu için yakın zamanda Smart özelliğinin de kalkacağını düşünüyorum. Bence kriteriniz smart olmamalı. Umarım istediğiniz gibi bir tv bulabilirsiniz.

Sizdeki TV Linux tabanlı bir dağıtım ile çalışıyor.
Umarım Digiturk Play gelir, geleceğini sanmıyorum ama. :bilmiyom

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98

Hocam bende 50pus6272 var linux tabanı digitürk play uygulaması var . Bence store a tekrar bir bakin

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Bende de var fakat uygulamayı açtığımda ''Yakında'' ibaresi çıkıyor. Uzun süredirde bu şekilde..

Y Çevrimdışı

ysnuur

Yeni Üye
1 Kas 2018
2
33

Aktif olarak iptv youtube ve browser üzerinden film video izleyeceğim yani bi nevi bu tarz şeyleri pc den değilde tv den yapmak istiyorum. vestelde 2 yılda çöp oldu diyenler gördüm mesela bu tarz şeyler ile de uğraşmak istemiyorum. Görüntü keskinliği renk tabiki önemli ancak şuan uhd panalllerin hemen hemen hepsi benim kullanacağım int alt yapısında yeterli diye düşünüyorum (Malum türkiyedi int alt yapısından dolayı)
hani kasası ultra slimmiş çercevesi inceymiş gibi takıntım yok hesaplı olsun işletim sstemi ve işlemcisi sağlam olsun kafasındayım kısacası.

Son düzenleme:
selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Aktif olarak iptv youtube ve browser üzerinden film video izleyeceğim yani bi nevi bu tarz şeyleri pc den değilde tv den yapmak istiyorum. vestelde 2 yılda çöp oldu diyenler gördüm mesela bu tarz şeyler ile de uğraşmak istemiyorum. Görüntü keskinliği renk tabiki önemli ancak şuan uhd panalllerin hemen hemen hepsi benim kullanacağım int alt yapısında yeterli diye düşünüyorum (Malum türkiyedi int alt yapısından dolayı)
hani kasası ultra slimmiş çercevesi inceymiş gibi takıntım yok hesaplı olsun işletim sstemi ve işlemcisi sağlam olsun kafasındayım kısacası.

Android özellikli bir tv almanız daha mantıklı. Yine benim kullandığım smart tv üzerinden örnek verecek olursam browser'dan bir sayfa açmak oldukça işkenceydi. Film izlemeye çalışmak da ayrıca bir işkence oluyordu. Neyse ki Mi Box aldım da sorunları bu şekilde çözdüm. Google Play'den indirdiğim Puffin isimli browser uygulamasıyla bir site üzerinden rahatlıkla dizi ve film izleyebiliyorum.

Geri
Üst Alt