smart özelliği baz alınarak tv önerisi

Y Çevrimdışı

ysnuur

Yeni Üye
1 Kas 2018
2
33
Öncelikle merhaba formu bir süredir takip ediyorum ancak her yorumu okuduğumda kafam karışıyor ve gereksiz özelliklere para da vermek istemiyorum bu yüzden konu açtım.

Gelelim asıl soruya hiçbir tv nin işlemci hızı işlemci markası ram kapasitesi belleği gibi özelliklere ulaşamadığımdan bir karar da veremiyorum. Yani bir smart tv alırken neye göre seçim yapacam gerçek olarak hdmı bile 60 Hz aktarımaya sahipken sanal hz ler uçukmuş gitmiş ne yararı var. 4k alıcam ancak 1 tek kanal 4k veriyor.

Ben android tv box ım bozulduğundan dolayı smart bir tv alıcam yani işletim sisteminin akıcılığı smart özelliği önemlidir benim için. int üzerinden sürekli video ,yayın izleyeceğim. açı konusu beni çok rahatsız etmiyor. maç izleyeceğim ekranda top iz bırakmaması tabiki önemlidir. Bunların neticesinde vestel tv baktığımda smart özelliği üzer dendi belleği şişer dendi ve 3 markaya yöneltildim philips and. lg webos , samsung tizen.

49-55 inç lik 4k bir tv almak ve bütçem de 3500-4bin cıvarı önerilerinizi bekliyorum.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Öncelikle merhaba formu bir süredir takip ediyorum ancak her yorumu okuduğumda kafam karışıyor ve gereksiz özelliklere para da vermek istemiyorum bu yüzden konu açtım.

Gelelim asıl soruya hiçbir tv nin işlemci hızı işlemci markası ram kapasitesi belleği gibi özelliklere ulaşamadığımdan bir karar da veremiyorum. Yani bir smart tv alırken neye göre seçim yapacam gerçek olarak hdmı bile 60 Hz aktarımaya sahipken sanal hz ler uçukmuş gitmiş ne yararı var. 4k alıcam ancak 1 tek kanal 4k veriyor.

Ben android tv box ım bozulduğundan dolayı smart bir tv alıcam yani işletim sisteminin akıcılığı smart özelliği önemlidir benim için. int üzerinden sürekli video ,yayın izleyeceğim. açı konusu beni çok rahatsız etmiyor. maç izleyeceğim ekranda top iz bırakmaması tabiki önemlidir. Bunların neticesinde vestel tv baktığımda smart özelliği üzer dendi belleği şişer dendi ve 3 markaya yöneltildim philips and. lg webos , samsung tizen.

49-55 inç lik 4k bir tv almak ve bütçem de 3500-4bin cıvarı önerilerinizi bekliyorum.

Bence şu linki incelemenizde fayda var.. Vestel smart on para etmez.. üstelik deli eder.. tecrübeyle sabittir.. yine de siz bilirsiniz...

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Vestel led TV MB96 board V.3.7.6.f en son yazılım.. ve Netflix durumu.. kapkara bir ekran
ve zaten normalde yeni yazılımları bile maliyet açısından kendisinde bir yük gibi gören zihniyet..
Vestel TV alacaklar birkaç defa düşünsün derim..
Ne kadar para o kadar ekmek şeklinde düşünülürse o ayrı
ama neden yazılımda çalışmayan uygulama var.. sorun orada zaten...

20181030_124753.jpg

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98

LG marka cihazların edge-led IPS modellerini önermiyor olsam da , cihazların teknik donanımı ve işletim sistemini oldukça beğeniyorum. Webos sisteminde özellikle mkvod uygulamasıyla oldukça hızlı ve kaliteli bir biçimde film ve dizilere ücretsiz ulaşabilirsiniz. Ayrıca iptv app seçenekleri de oldukça geniştir. Browserı hızlıdır .

Android boxların da kendine göre avantajları vardır. Uygulama seçenekleri boldur. Phillips TV ler android işletim sistemine sahip olmasına karşın , bu sistemin harici olarak da elde edilebilmesi nedeniyle , andorid işletim sistemli TVlere çok sıcak bakmıyorum.

LG 50UK6950PLB modelinin donanımı ve de Direct Led VA paneliyle isteklerinizi karşılayacağını düşünüyorum. Carrefoursa'da fiyatı 4.000 TL ara ara ek indirimler de oluyor.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Bende LG Webos 3 yazılımlı var çok memnunum.
2 lerdeki gibi şişip uygulamadan atma yok.
1 ay öncede arkadaşım 49 inc Webos 4 yazılımlı var o dahada iyi benimkinden. Birde LG renklerini seviyorum.
Siz Samsung renklerini seviyorsanız Tizen inceleyin Webos kadar iyiyse onuda alabilirsiniz.
Bendeki Samsung eski olduğu için Smart özelliği yok aylardır android box alacağım.

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
LG TV' lerde de yetersiz bellek sorunları var.. Bence en iyisi filmleri, dizileri USB flash belleğe kaydederek TV den, ya da Edge üzerinden TV ye yansıtarak izlemek.. Veya smart telefonlara web video caster programını kurup DLNA üzerinden yansıtmak.. Bu konuda (DLNA) vestel çok iyidir... Ama smart bölümü tam bir felaket... Zaten smart bölüm kim kullanır ki..? DLNA teknolojisi olduktan sonra TV lerin smart bölümleri hikaye kalmıştır... bireysel tercih meselesi..

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Yetersiz bellek sorunu yaşayanlara.
Smart tv 'nize yansıtmak için Tubio proğramını öneririm.
Bu programı telefonunuza kurun tarayıcı üzerinden film, dizi, belgeselleri televizyonunuza yansıtın.
Asla sorun yaşamazsınız.

murat06 Çevrimdışı

murat06 

Yeni Üye
1 Haz 2018
36
30

Hocam bu konu hakkında ben çok düşündüm. Ama adam akıllı smart tv si olan bir tv yok kanımca. Onun yerine ben tv kısmına yoğunlaştım. 3500 TL ye 65ud8900 aldım, smart yetersiz ama en azından iptv, youtube, puhutv, netflix, blutv gibi esaslı elemanları destekliyor.

Bu kararı vermemin esas sebebi android tv lerin varlığı oldu. 30 35 usd a adroid rahatlığında ortalama seviyede bir cihaz alınabiliyor, herhangi bir akıllı tv den daha çok fonksiyona sahip olduğuna emin olabilirsin. 100 usd verirsen de üst düzey bir cihaz alabiliyorsun. rk3399 işlemcili bir 4k android box da pubg bile kasmadan oynarsın :) Çok üst düzey bir performansı var.

B Çevrimdışı

berkb

Yeni Üye
31 Eki 2018
12
Hocam bu konu hakkında ben çok düşündüm. Ama adam akıllı smart tv si olan bir tv yok kanımca. Onun yerine ben tv kısmına yoğunlaştım. 3500 TL ye 65ud8900 aldım, smart yetersiz ama en azından iptv, youtube, puhutv, netflix, blutv gibi esaslı elemanları destekliyor.

Bu kararı vermemin esas sebebi android tv lerin varlığı oldu. 30 35 usd a adroid rahatlığında ortalama seviyede bir cihaz alınabiliyor, herhangi bir akıllı tv den daha çok fonksiyona sahip olduğuna emin olabilirsin. 100 usd verirsen de üst düzey bir cihaz alabiliyorsun. rk3399 işlemcili bir 4k android box da pubg bile kasmadan oynarsın :) Çok üst düzey bir performansı var.

Hocam TV'den (65UD8900) memnun musun? Performansı nasıl? UHD makul fiyatlı 65" tvlerde görüntünün çok kaliteli olmadığı konusunda yorumlar var. Aklıma bütçe olarak yatsa da kafamı kurcalıyor.

murat06 Çevrimdışı

murat06 

Yeni Üye
1 Haz 2018
36
30
Hocam TV'den (65UD8900) memnun musun? Performansı nasıl? UHD makul fiyatlı 65" tvlerde görüntünün çok kaliteli olmadığı konusunda yorumlar var. Aklıma bütçe olarak yatsa da kafamı kurcalıyor.
Hocam en ufak şüphen olmasın satın al. Ben bugüne kadarbir yamuğunu görmedim. Görüntü kalitesi mükemmel. Bendekinin paneli samsung üretimi zaten. 2 farklı panel var bu üründe, ben çok memnunum. Kanal geçişleri çok hızlı, media play çok hızlı(çok iyi bir flashdisk im var), 4k blueray filmler vs. en ufak takılma olmuyor. Wireless Display de gayet iyi, ping oranı oldukça düşük. Yakından bakınca göze batan pikseller de yok, piksel yoğunluğu da gayet yeterli. 165 ekran 4k dan beklendiği üzere (ufak ekranlı bir 4k daki yoğunluk "doğal olarak" olmaz.) 17mb130 connected anakartı var zaten en üst düzey kartlardan biri.

Ben teknosa da gördüm ilk olarak tv yi, inceledim beğendim hepsiburada dan sipariş edip aldım :) (satıcı hepsiburada, yan firmalar değil.)

B Çevrimdışı

berkb

Yeni Üye
31 Eki 2018
12
Hocam en ufak şüphen olmasın satın al. Ben bugüne kadarbir yamuğunu görmedim. Görüntü kalitesi mükemmel. Bendekinin paneli samsung üretimi zaten. 2 farklı panel var bu üründe, ben çok memnunum. Kanal geçişleri çok hızlı, media play çok hızlı(çok iyi bir flashdisk im var), 4k blueray filmler vs. en ufak takılma olmuyor. Wireless Display de gayet iyi, ping oranı oldukça düşük. Yakından bakınca göze batan pikseller de yok, piksel yoğunluğu da gayet yeterli. 165 ekran 4k dan beklendiği üzere (ufak ekranlı bir 4k daki yoğunluk "doğal olarak" olmaz.) 17mb130 connected anakartı var zaten en üst düzey kartlardan biri.

Ben teknosa da gördüm ilk olarak tv yi, inceledim beğendim hepsiburada dan sipariş edip aldım :) (satıcı hepsiburada, yan firmalar değil.)

Valla hocam o zaman sana bi kaç sorum olacak :)

Şu anda görünen hepsiburada kendi satmıyor ve fiyatlar 4250 seviyesinde. Alırken hangi serisini tercih etmek gerekli? Bir de bizim hanım vestele biraz mesafeli. Samsung panel VA mı, açılı izlemede hanımdan fırça yer miyiz? :) Çünkü bizim evde ekranı direk karşıdan gören bir oturma şekli mümkün değil illa 30-45 dereceden bakabiliyoruz :)

murat06 Çevrimdışı

murat06 

Yeni Üye
1 Haz 2018
36
30
Hocam bilmiyorum VA mı yoksa farklı bir teknoloji ama bende açılı izliyorum ne renkte solma nede kalitede düşüş var. 30-45 derece arasıdır bizim yan koltuklar da. Hiç sıkıntı çekmiyorum izlerken.
Hatta 5-10 derece civarından da baktım kenardan şimdi siz diyince, gözle fark edilir bir bozulma göremedim.
Ayrıca 2 metre mesafeden de çok izlediğim oluyor koltuğu çekip, kenarlarda vs. de bir bozulma vs. hiç bir şekilde fark edilmiyor.
Sorun olmayacaktır. büyük teknoloji mağazalarında görebilirsin de tv yi, çoğu sergiliyor. Ben teknosada gezip 4000 tl civarı tv bakarken gördüm, fiyatı görünce de şaşırdım çok uygun geldi bu tv için, her marka her modele bakmıştım. 4000 tl idi o zaman orda, n11 ve hepsiburada da 3500 tl idi, hepsiburada yı tercih ettim ve şansa samsung panel geldi, benim teknosa da incelediğim de samsung paneldi.

V10112581 bu bendeki ürün,

ado hocamın verdiği bilgilere göre ise
V10109776 lg panel imiş.

LG panel konusunda asla güvenmediğim bir firma. Hem cep telefonu hem tv lerde panel hasarı en çok olan marka LG bence. Sevmem LG yi.

B Çevrimdışı

berkb

Yeni Üye
31 Eki 2018
12
Hocam bilmiyorum VA mı yoksa farklı bir teknoloji ama bende açılı izliyorum ne renkte solma nede kalitede düşüş var. 30-45 derece arasıdır bizim yan koltuklar da. Hiç sıkıntı çekmiyorum izlerken.
Hatta 5-10 derece civarından da baktım kenardan şimdi siz diyince, gözle fark edilir bir bozulma göremedim.
Ayrıca 2 metre mesafeden de çok izlediğim oluyor koltuğu çekip, kenarlarda vs. de bir bozulma vs. hiç bir şekilde fark edilmiyor.
Sorun olmayacaktır. büyük teknoloji mağazalarında görebilirsin de tv yi, çoğu sergiliyor. Ben teknosada gezip 4000 tl civarı tv bakarken gördüm, fiyatı görünce de şaşırdım çok uygun geldi bu tv için, her marka her modele bakmıştım. 4000 tl idi o zaman orda, n11 ve hepsiburada da 3500 tl idi, hepsiburada yı tercih ettim ve şansa samsung panel geldi, benim teknosa da incelediğim de samsung paneldi.

V10112581 bu bendeki ürün,

ado hocamın verdiği bilgilere göre ise
V10109776 lg panel imiş.

LG panel konusunda asla güvenmediğim bir firma. Hem cep telefonu hem tv lerde panel hasarı en çok olan marka LG bence. Sevmem LG yi.

Eyvallah hocam tavsiyeler için sağol. Ben de mağazada bulursam bi gidip inceleyeyim, mantıklı duruyor.

Geri
Üst Alt