Size en uygun panel tipi hangisi hiç düşündünüz mü?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sosyal Mecralarda elimizden geldiğince bu konuda bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz zira olumsuz geri dönüşlerin neredeyse TAMAMI, bilinçsiz yapılan TV alışverişi ve panel konusundaki bilgi kirliliğinden veya bilgisizlikten kaynaklanıyor.

Bunlar yetmezmiş gibi Elimizdeki yetersiz imkanlar dahilinde sizlere sunmaya çalıştığımız bilgileri küçümseyenlerle uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Ego kasanı ayrı, çok bilmişleri ayrı, pazarlamacıları ayrı, cahil cühela tayfası ayrı uğraştırıyor bizleri ancak yine de yılmadan, bıkmadan, usanmadan, İMKANLARIMIZ DAHİLİNDE sizleri bilgilendirmeye çalışmaya devam ediyoruz, edeceğiz.

Bu bağlamda şu IPS ve VA panel konusuna yine ELİMDEN GELDİĞİNCE bir açıklama getirmeye çalıştım.

Video biraz uzun, hem sohbet hem de içimi dökme içerikli olsa da aslında yine de sizlere oldukça somut ve GERÇEK bilgileri aktarmayı yine de başardığımızı düşünüyorum.

Vaktiniz olduğunda videoyu izleyebilirseniz şu anlamsız VA ve IPS çekişmesinin ne denli saçma, gereksiz ve PAZARLAMCILARIN körüklediği konu olduğunu iyice anlayabilirsiniz.

Videoda izleyip de anlamadığınız ne var ise lütfen bu konu başlığı altında sorun, cevaplayalım ve artık bitsin bu gereksiz kısırdöngü :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şimdi birileri gelip ''Adem Helvacı LG nin ayarlarını bilerek kısmışsın' demeden ekran ayarlarını da paylaşayım, videoya eklemeyi unutmuşum.

a21cf41cfe230a963b.jpg
a36f2d8f2b0123d737.jpg
a4b96a81e291bd9e26.jpg

S Çevrimdışı

silvershark

Yeni Üye
12 Eki 2020
13
52
Adem bey video yu izleyince VA panel görüntüsü benim daha çok hoşuma gitti .Acaba Nanocell dede görüntü ips panellerdeki gibimi olur.?

E Çevrimdışı

Emrah5454

Yeni Üye
26 Eki 2020
44
33
Adem bey kolay gelsin tv tavsiyesi istiyorum rica etsem. 2 kişilik bir aileyiz film ve futbol amaçlı kullanacağız izleme açımız karşıdan ya da çok az bi açı ile olacak mesafemiz 3-4 metre civarı hem marka model hemde büyüklük önerirseniz çok sevinirim. Bütçe max. 3bin teşekürler

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey video yu izleyince VA panel görüntüsü benim daha çok hoşuma gitti .Acaba Nanocell dede görüntü ips panellerdeki gibimi olur.?
Hayır çok daha iyi bir performansa sahip

Zaten aslında her IPS bu videodaki gibi kötü göstermez. UM7100 bu konuda oldukça başarısız ki bunu forumdaki tavsiye sohbetlerinde çok dile getirmiştim zaten.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey kolay gelsin tv tavsiyesi istiyorum rica etsem. 2 kişilik bir aileyiz film ve futbol amaçlı kullanacağız izleme açımız karşıdan ya da çok az bi açı ile olacak mesafemiz 3-4 metre civarı hem marka model hemde büyüklük önerirseniz çok sevinirim. Bütçe max. 3bin teşekürler
Bütçenizi de belirtip tavsiye başlığına yazdınızmı acaba?

yazdıysanız linki buraya yapıştırın bakmaya çalışayım zira bu aralar tavsiye konularına vakit ayırabilmek ciddi anlamda zor oluyor :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,229
konu güzel ama umarım insanlar anlar:ok

zira bıkkınlık verdi bazı satıcı tiplerin bazı forumlardan sürekli bilmedikleri konular hk.da
yalan yanlış laflarıyla buralara geliyor konu

Adem hoca güzel anlatıyor ve ilgili bir takım görüntüleri v.s paylaşıyor ama birileri de
"ısrarla" bunların tam tersini anlatıyor!

++

öncelikle "panel" dediğimiz ana elemanın bugün artık bir takım şeyleri değişti,bu yetmezmiş gibi
bir de yazılımlarla oynayarak tam içine ettiler! ülen panel zaten bir şekilde "zayıf" bir de yazılımla
bunu daha da kötü hale getiriyorlar ortaya doğal olmayan bir resim çıkıyor ve insanlara da "budur"
diyorlar,yaw bu dur filan değil işte,budur diyeceğiniz Natural resim örneğin Pio PDP dedir buna bakın
sonra gelin yaw işte buymuş demekki ki diyeceksiniz!

++
kısaca adam gibi "IPS" artık kalmadı! yani "budur" denecek IPS yoktur,ama bunun yerine şimdiler de
bir tek NANOCell IPS ler vardır ama o da kalkıp uçmuyor bilesiniz,sonuç olarak şu çıkıyor %95 kesim
için>>>gidip bir tane "VA" alıyorsunuz;ama paranız ne kadarsa o kadarını alırsınız,Çin li de bin türlü
VA vardır seç beğen al artık:haha

Adem beyi de tebrik ederim,umarım anlamışsınız dır adamı,ama bazıları vardır ki zinhar anlamaz bu tipler:kiskis

Geri
Üst Alt