Sizce ölü piksel mi toz mu?

isowashere Çevrimdışı

isowashere

Yeni Üye
19 Ağu 2018
15
F fikoloji, TKartaL tkartal,
Adem Helvacı Adem Helvacı,
TEKNOwest teknovest
ne yapmami onerirsiniz?kucuk sehirde oldugumdan acikcasi servisin temizlemesi bana daha buyuk sorunlara neden olacak gibi geliyor.obur yandan iade yada hakem heyeti surecine girsem yeni alacağım tvnin bundan iyi cıkacaginin garantisi yok.ote yandan bu durum can sıkıyor biraz.açıkcasi 2 ucu b..lu değnek hesabí?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
TEKNOwest teknovest
ne yapmami onerirsiniz?kucuk sehirde oldugumdan acikcasi servisin temizlemesi bana daha buyuk sorunlara neden olacak gibi geliyor.obur yandan iade yada hakem heyeti surecine girsem yeni alacağım tvnin bundan iyi cıkacaginin garantisi yok.ote yandan bu durum can sıkıyor biraz.açıkcasi 2 ucu b..lu değnek hesabí?
Siz bence önce yetkili servise bir danışın derim.Daha sonra süreç ilerleyince duruma göre yol alırsınız...Servisin durumu nasıl bilmiyorum ama birinci basamak oradan geçiyor...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
TEKNOwest teknovest
ne yazıkki bu durumlar dış etken kaynaklıda olabilir çünkü 1,5 sene geçmiş, panel yapısı da olabilir. sony ile alakalı çok kötü servisleri yok ama ne geleceği belli olmayabilir, sonuçta panel bu. dün örnek vereyim bi tv açtım aynı bu şekilde toz vardı temizledim, meğer sadece alt katman değil panelin altında da toz varmış toplayınca anladım, tekrar açıp komple temizledim, öyle basit bir tv de değil ultura silim kasa televizyon, şimdide görüntü kesti sök tak sök tak, elimde eldiven olmasına rağmen statik elektirik atladı, işte bir panelin ömrü bu şekilde :) ne desem yalan olur, ama mecburi yön olarak servis gözüküyor

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
söküp bakmayınca yorum yapmak zor.pixel hatası olsa ya ölü olur yada canlı . bu resimde diğer pixel ler gibi rgb net görünüyor. toz olabilir.
Screenshot_20190818-224742__01.jpg

yakinlastirinca sanki biseyin golgesi var.gibi.gelmistide.bana o yuzden sorayim dedim

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Bu şey değil mi yaa ? Toz. :)

Ölü Pixelteknoloji 'sine çok yakınız, öyle bi şey olsa hemen farkederdik :)

Geri
Üst Alt