Sizce ölü piksel mi toz mu?

isowashere Çevrimdışı

isowashere

Yeni Üye
19 Ağu 2018
15
Merhaba arkadaslar (ustalar)
1.5 senelik sony 55xe9005.tv im de yeni farkettigim yada sonradan oluşan şu manzarayla karsilastim
sizce nedir?ne yapmam gerekir? teşekkürler
Not:siyah disinda her renk ayni bi sekilde cok yakina gelip bakinca belli oluyor.acikcasi tv degistirseler.yada iade alsalar yeni gelecek tv nin daha kotu olmayacagi garantiside yok acikcasi kararsiz kaldim ne yapmami tavsiye edersiniz?

IMG_20190816_115419.jpg

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Ölü piksel gibi duruyor kusurlu mal ancak alali bayagi zaman olmus pek degisime yanasacaklarini sanmiyorum yine de sansinizi deneyin fikrimce

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ölü piksele pek benzemiyor bence.. Birde canlı ölü piksel var... Benim tvde var mesela siyah beyaz renk değiştiriyor... Servise danışmada fayda var yinede...

isowashere Çevrimdışı

isowashere

Yeni Üye
19 Ağu 2018
15
Ölü piksele pek benzemiyor bence.. Birde canlı ölü piksel var... Benim tvde var mesela siyah beyaz renk değiştiriyor... Servise danışmada fayda var yinede...
kucuk bir ilde.ikamet.ettigimden servis acikcasi cok tecrubeli olduklarini sanmiyorum.kaş yapiyim derken goz cikarir miyim diye acikcasi tedirginim.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Valla awoxdamı olur bilmiyorum ama ? benim tv ilk geldiğinde alt kısımda benzer bir küçük çay küpürü gibi leke vardı. Zamanla hoparlör titreşiminden midir bilmiyorum dibine kadar düştü... Yada awox panel montajında belkide çay demliyorlardı.. ???[/QUOTE]

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
isowashere Çevrimdışı

isowashere

Yeni Üye
19 Ağu 2018
15
resimde pek belli olamamkla birlikte toz yada zerrecik gibi gözüküyor, ölü pixel değildir.
daha net resim almak için: https://tavsiyeforumu.com/konu/televizyon-test-pattern-resimli-anlatim.2745/#post-56928
ilgili linkten test resimleri indir usb ile tv ye tak resimleri tek tek aç beyaz yeşil kırmızı resimlerinde daha net belirgin olacaktır, siyah görselde ise pixel hatası varsa sırıtacaktır.
siyahta herhangi sorun yok.diger renklerde.de.hep ayni sekilde butun renklerde.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt