Sizce nasıl bir tarife ?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Türk Telekom egm 2gb 500 dk 1000 SMS 28.50 TL tarifesi kullanıyorum. Taahhütüm bitmek üzere.. Aşağıdaki tarife sizce nasıl? 500 dk yetiyor. İnternet 7gb olsa daha iyiydi.
Ben Vodafone geçmeyi düşünüyordum. Vodafonda taahhüt içinde dahi yine cazip tekliflerde bulunuyorlar. Bir diğer hattımı Vodafone taşımıştım oradan biliyorum. Bimcell de cazip geliyor ama olaki cihaz alırsam öyle bir özelliği yok.

Screenshot_20210416-213741.png

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bence git bir Bim mağazasına şu tarifelerden birine geç , zaten Türk Telekom şebekesini kullanıyor değişen birşey olmaz. Hem bu tarifeler faturasız taahhütsüz, beğenmezsen başka operatöre geçersin. Ayrıca herkesin kendi tercihi ama ben hat üzerinden telefon almaya karşıyım açıkcası, hem telefonun normal değerinin 300-500 tl fazlasını alıyorlar, hem telefon taksidi bitene kadar seni bağlıyor.

paket_banner_300316-01min.jpg

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bence git bir Bim mağazasına şu tarifelerden birine geç , zaten Türk Telekom şebekesini kullanıyor değişen birşey olmaz. Hem bu tarifeler faturasız taahhütsüz, beğenmezsen başka operatöre geçersin.

Telekom seni memnun ediyorsa bu alıntıya sonuna kadar katılıyorum. Ben Vodafone faturasız hat kullanıyorum 5 Gb 250 sms 750 dakika 27 veya 29 oluyor yükleme kanalına göre...

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Telekom seni memnun ediyorsa bu alıntıya sonuna kadar katılıyorum. Ben Vodafone faturasız hat kullanıyorum 5 Gb 250 sms 750 dakika 27 veya 29 oluyor yükleme kanalına göre...
Ben de Vodafone kullanıyorum 4 ay kaldı Bimcell'e geçmeyi düşünüyorum. Her hangi bir sıkıntım yok gayet iyi ama aylık 75 tl ödüyorum Red30 tarifesine, düşürmek istiyorum ücreti biraz. Şu 20gb 42 tl olan iyi gibi, keşke 30gb lık tarifeside olsaymış.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Abi 28 TL yani ne diyim? ben Turkcell e her ay bunun 2 katı vermek zorundayım. 2gb internet 1000 dk 100sms

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Abi 28 TL yani ne diyim? ben Turkcell e her ay bunun 2 katı vermek zorundayım. 2gb internet 1000 dk 100sms
1 yıl boyunca anca pencere kenarında interneti çeken(o da zar zor) vodafone kullandıktan sonra Turkcell'e o parayı seve seve veriyoruz :) . Ne varsa hepsini kullandım, firmayı her ne kadar sevmesem de Turkcell'den şaşmamak lazım, dağ bayır nereye gitsen yarı yolda bırakmıyor.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bence git bir Bim mağazasına şu tarifelerden birine geç , zaten Türk Telekom şebekesini kullanıyor değişen birşey olmaz. Hem bu tarifeler faturasız taahhütsüz, beğenmezsen başka operatöre geçersin. Ayrıca herkesin kendi tercihi ama ben hat üzerinden telefon almaya karşıyım açıkcası, hem telefonun normal değerinin 300-500 tl fazlasını alıyorlar, hem telefon taksidi bitene kadar seni bağlıyor.

Bimcell cazip görünüyor. Vodafondan önce bimcell geçmiştim. Dakikalar çok hızlı bitiyordu. Bununla ilgili şikayetlere de denk gelmiştim gerçi.
Operatör cihaz ise peşin nakit para olmayınca yapacak bir şey yok gibi bir durum oluyor. 500 - 600 neysede 1000 TL fark abartı oluyor tabi. E 12 ay taksitle alıyorsun o kadar da olacak bence..

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Telekom ve alt yapısını kullanan operatörleri en son ihtimal olarak görüyorum. Yıllarca (2003-2015) para verdikten sonra baktım ki, ödediğim faturanın karşılığının yanından bile geçmiyor, bıraktım yakasını... Türsel ve Vodafone arasında gidip geliyorum...

Yıllar önce, ev interneti televizyon ve dört GSM faturasına 300 küsurlu rakamlar öderken bir yıldır 175 ₺ ödüyorum. Aldığım hizmetten de çok memnunum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bimcell cazip görünüyor. Vodafondan önce bimcell geçmiştim. Dakikalar çok hızlı bitiyordu. Bununla ilgili şikayetlere de denk gelmiştim gerçi.
Operatör cihaz ise peşin nakit para olmayınca yapacak bir şey yok gibi bir durum oluyor. 500 - 600 neysede 1000 TL fark abartı oluyor tabi. E 12 ay taksitle alıyorsun o kadar da olacak bence..
Kredi Kartın varsa aslında peşin alıp sonradan taksitlendirmek daha avantajlı. Operatör 500 koyacağı yerde bu şekilde 80 - 100 tl fazla ödemiş olursun. Telefona taksit yapılmıyor ama o sözde yapılmıyor, peşin aldıktan sonra cep şubeden, internet şubeden bile alışveriş taksitlendiriliyor. Operatörler bu işin suyunu çıkardı artık, en basitinden şuan bir Mi Box S almaya kalksak %100 koyuyor cihazın üzerine, bunlara bir dur denilmeli.

Şu fiyat farkına bakarmısınız

S10417-001732.jpg

S10417-001459.jpg

G Çevrimdışı

gkhn08 

Aktif Üye
13 Mar 2020
78
32
Fiyati uygun interneti bol diye Turktelekom'a taahhut vererek gecmistim ammavelakin calistigim yerde dahi şehrin göbeginde mağaza icinde bile internet 2G ye geciyordu, bende tekrar Turkcelle gecis yaptim, Turktelekomda internete giremedigimden 20gb lik paketin yarisindan fazlasi kaliyordu ?
Gecis yaptigim Turkcell tarifesi gorselde mevcut tavsiye ederim yanliz direkt faturali geciste olmuyor hatti kontorlu actirip daha sonra faturali pakete geciste alinabiliyor kisacasi mevcut musteriye faturaliya geciste sunuluyor ?

Screenshot_20210417-001439_Chrome.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Kredi Kartın varsa aslında peşin alıp sonradan taksitlendirmek daha avantajlı. Operatör 500 koyacağı yerde bu şekilde 80 - 100 tl fazla ödemiş olursun. Telefona taksit yapılmıyor ama o sözde yapılmıyor, peşin aldıktan sonra cep şubeden, internet şubeden bile alışveriş taksitlendiriliyor. Operatörler bu işin suyunu çıkardı artık, en basitinden şuan bir Mi Box S almaya kalksak %100 koyuyor cihazın üzerine, bunlara bir dur denilmeli.

Şu fiyat farkına bakarmısınız

S10417-001732.jpg

S10417-001459.jpg
Bir defasında kredi kartı ile almıştım. Asgari asgari öderim dedim. Ama pişman oldum sonra...Aslında devletin işi işte kredi kartı ile bari altı ay olsun. Ve operatörde de 3500 tl üstü cihazı 3 ay taksit sınırı var. Asıl orda 12 aya ihtiyaç var. Saçma sapan işler..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Kredi kartında bakiye varsa taksitli nakit avans çeker düşük faizle telefon sahibi olurum.
Operatörler adam kandırıyor anca.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Kredi kartında bakiye varsa taksitli nakit avans çeker düşük faizle telefon sahibi olurum.
Operatörler adam kandırıyor anca.
Evet, En hesaplı yöntem bu? gerçi şimdi faizler de ikiye katladı. Ehonomi coh eyi çünkü.

Dört beş telefonu bu şekilde satın aldım. Operatörlerin sattığı her ne olursa olsun, paranız kıymetli ise uzak durun lütfen.

10 liralık ürünü 20 liraya satıyorlar veya 10 liralık ürüne 30 lira etiket koyup 20 liraya indirdik diyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt