Sizce hangi Laptop?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Nitro
Konuyu geç gördüm ama 1 sene içerisinde 2 tane acer marka oyun laptopu aldım. İlki daha iş-oyun amaçlı son aldığım nitro 5 kasa görüntü olarak daha gamer tarza hitap ediyor. Nitro 5 de kronik sorun var diyenler BIOS güncellemesini ve diğer güncellemeleri yüklemeyenler oluyor. Üretici sitesinde hepsini paylaşmış. Nitro 5 i daha yeni aldım ancak geçen sene aldığım aspire 7 serisinden oldukça memnunum. Nitro 5 i şuan kullanmıyorken aspire 7 yi hergün kullanıyorum. Yoğun olduğumdan inceleme tanıtımda yapamadım.
Nitro 5 ile ilgili şikayetlerde genelde ısı nedeniyle termal padlerin (Görseli görmesem bana da çok garip gelecekti.) ciddi anlamda eriyip anakarta aktığını göstermişler.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Hayırlı uğurlu olsun.. İzlenimleriniz bizim için çok kıymetli. Paylaşırsanız efsane olur.

Güle güle kullanın
Teşekkür ederim. Ben böyle kıyas konusunda başarılı biri değilim. Acer Nitro 5'i kısa bir süre deneyimleme fırsatı buldum. Ama arkadaş başka bir ile gittiğinden dolayı yukarıda belirtmiş olduğum forza 4 oyununu deneyimlemiştim.

Her iki bilgisayarı kıyaslayacak olursak;

Lenovonun kasa yapısı, tasarımı bana daha güzel geldi. Sade bir tasarımı var. Bilgisayarı ofise, okula vs götürdüğünüz zaman göze batmayacaktır. Ama nitro bildiğiniz her hattı ile oyun bilgisayarı olduğunu gösteriyor.

Malzeme kalitesi bana ikisi hemen hemen aynı gibi geldi. Ama birisini seçmem gerekiyorsa bu lenovo olurdu.

Acerde arka kapak, yani ekranın arkasında ki kapak parmak izi bırakıyor. Lenovo ise bırakmıyor.

Her iki bilgisayarda ışık sızması mevcut. Ama acerde bu bir tık daha fazlaydı.

Acerin hoparlör ses seviyesi daha yüksek. Lenovo nun ise daha tok.

Acer de klavye aydınlatması iki kademeli olarak kırmızı renkli. Lenovo da ise iki kademeli beyaz renk mevcut.

Her iki bilgisayarda tek el ile, yani alt kasayı tutmadan sadece ekran kapağını kaldırarak açılabiliyor.

Acer'in uygulamaları daha kullanışlı. Mesela fan hızına kadar el ile ayar çekebiliyorsunuz. Cpu ve Gpu sıcaklık derecelerini program üzerinden görebiliyorsunuz. Ama lenovo'da bu seçenekleri bulamadım. Araştırdığımda ise olmadığı zaten yazılmış.

Her iki cihazda işletim sistemi yoktu. Acer'de işletim sistemini yükledikten sonra bilgisayarın içinde bilgisayarla alakalı driverler yüklü halde geliyor. O kısımdan geçip kolayca driverleri yükleyebiliyorsunuz. Lenovo da bu yok. Yalnız lenovo model de internet sitesi üzerinden tanımlama programı indirerek bilgisayarınıza web sitesi aracılığıyla modelinize özel bütün driverler çıkmakta.

Ayrıca lenovo modelinde hoşuma giden detay, garanti süresinin ne zaman başladığı yazıyor. Modelde kullanılan tüm parçaların fotoğrafları, isimleri vs mevcut. Bu çok hoşuma gitti. Başka markalarda rastlamamıştım.

Acer'in soğutması bana daha iyi geldi. Nitekim acer de yanlış hatırlamıyorsam fan 6500rpm hızına kadar çıkabiliyordu. Lenovo modelinde fan hızını göremediğimden dolayı bir şey diyemeyeceğim ama 6500 e kadar çıktığını sanmıyorum. Çünkü daha sessiz çalışıyor.

Lenovo modelde 1 saatlik gta 5 oyununda yüksek ayarlarda 120 fps değerini alıyorum. Sıcaklık ise max. 80 derece oldu (işlemci sıcaklığı)

Lenovo modelde kablolu bir mouse kutunun içinden çıkıyor. Güzel bir ayrıntı :)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Geri
Üst Alt