Sizce hangi Laptop?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Alternatif bir model yok mu acaba ?
Aslında benim düşüncem dell xps veya alienware serisi ama. Onların fiyatlarına bakmaya bile korkuyorum.

Bu arada lenovo konusunda da benim düşüncem pek olumlu değil. Kayınvalideme alınan bilgisayarda ekran kartı problemi var. garanti bittikten 10 gün sonra ortaya çıktı. IBM bünyesindeyken iyiydi güzeldi ama tamamen Çine kayınca iş değişti bana göre.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
heamvivma heamvivma Eğer grafik, fotoğraf ve tasarım işleriyle uğraşmayacaksanız ve kronik sorunu yoksa Lenovo'ya bir bakın. Ben direkt ekran kalitesi üzerinden değerlendirdim ama, ekranı daha iyi olan modeller de muhtemelen daha pahalıdır.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
İnternette biraz araştırma yaptım, Nitro serisinin sıkıntılı olduğuna dair şikayetler var, yani kağıt üstünde teknik özellikleri iyi olsa da kullanılan malzeme kalitesini bilemiyoruz.

Diğer yandan, Lenovo'ya baktığımda ise, ekran kalitesinin vasat olduğunu söyleyebilirim. Anti-glare kaplamaya sahip olduğu bilgisi verilmiş ama yüzde kaç olduğu yazmıyor. Renk desteğinin kaç bit olduğu yazmıyor. 45% NTSC çok düşük bir değer, en az 70% civarı olmalı. sRGB oranı da belirtilmemiş, o da yaklaşık 62%'dir, en az 90% olmalı. Grafik ile uğraşmayacaksanız çok önemli değil ama renk kalitesini etkileyen değerler bunlar. 250 nit parlaklık da bana az geldi, sanırım anti-glare kaplama ile gidermeye çalışıyorlar düşük parlaklığın etkisini.

Teknik verilere bakarak Acer'ın ekranının daha iyi olduğunu söyleyebilirim fakat internette kronik arızalı olduğu yazıyor.
slowfood slowfood dediğiniz başlık altındaki tüm iletileri okudum. Kronik sorunlu olduğu belirtilmiş. Sanırım acer konusunda ki kararımı değiştireceğim.

Ama bir yandan da lenovo nun ekranının kalitesiz olduğunu söylemişsiniz. Gerçekten kafa daha fazla karıştı :) 18. 000 TL ye de donanım açısından bu iki cihazdan daha iyi cihaz bulamadım. 2 haftadır araştırma yapıyorum. Bir an önce karar vermek istiyorum, çünkü henüz bu modellere artan kurun zam oranı yansımadı. 6-7 ay öncesinin fiyatları ile satılıyorlar.

Sanırım Laptop almaktan vazgeçeceğim bu gidişle.. Ama yarın bir gün Laptop almazsam ve fiyatlar artarsa, almadığım için pişmanlık yaşamak istemiyorum...

Tüm derdimiz böyle olsun... :)

heamvivma heamvivma Eğer grafik, fotoğraf ve tasarım işleriyle uğraşmayacaksanız ve kronik sorunu yoksa Lenovo'ya bir bakın. Ben direkt ekran kalitesi üzerinden değerlendirdim ama, ekranı daha iyi olan modeller de muhtemelen daha pahalıdır.
Yok hocam ben standart bir kullanıcıyım aslında. Biraz oyun oynarım. Arada günlük işleri yaparım, belki yine arada film falan izlerim. Bu kadar..

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Muhtemelen aldığınız ürün stabil çalıştığı sürece ekranın kalitesi sizi çok da etkilemeyecek. Yani gözünüz alışacak ve ilerde bi gün harici bir oyuncu ekranı vs takmadığınız sürece çok da farketmeyeceksiniz farkı.

Not: başta beğenmediğim monster monitörüne gözüm öyle bi alıştı ki artık benim için kalite sınırı artık o :deli1

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
bence kullanım amacı önemli ben monster i7 16gb ram kullanıyorum grafik için 2 yıldır sanki işlemci ve m2 farkı var bence 16 ram yetmeyecek 32 alayım diye düşünüyorum ama baya baya yetiyor eksikliğini hissetmedim 16 az değil yani ama 32 olsa için rahat olur gibi bir his var :)

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Şöyle bir şey oldu. Arkadaşa konuda ki Acer'i sipariş geçtik. Kendime de lenovo yu aldım. Lenovo bugün yarın tarafıma teslim edilir. Acer ise arkadaşa teslim edildi. İlk izlenim fena durmuyordu.

Evde ki 10 yıllık laptoptan sonra ekran güzel geldi gözüme. Gece bakıldığı zaman ekranda ışık sızması fazlasıyla vardı. Ama rahatsızlık vermiyor. Kasa çok parmak izi bırakıyor. Malzeme kalitesi bana güzel geldi. Tek el ile bilgisayar kapağı kolayca açılabiliyor :) Bu benim sevdiğim bir özellik aslında.

F.Horizon 4 oyununu yükledik, gayet seri ve ısınma olmadan çalıştırdı. 82 dereceleri gördü ama kasa o kadar ısınmadı.

Bakalım lenovo nasıl bir performans sergileyecek.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
ilerde bi gün harici bir oyuncu ekranı vs takmadığınız sürece çok da farketmeyeceksiniz farkı.
Taktığında ise benim gibi hissedip high end laptop modellerine bakmaya başlayabilir 😂

Halbuki monitör de laptop da monster. Monitörin kalitesi laptobun görüntü kalitesinin ciddi seviyede üstünde. Özellikle HDR olmayan HDR modunda oled s23 telefonumun seviyesinde renk kalitesi veriyor.
  • Monster Abra A7 v12.4
  • Monster Aryond A32 v1.1

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Şöyle bir şey oldu. Arkadaşa konuda ki Acer'i sipariş geçtik. Kendime de lenovo yu aldım. Lenovo bugün yarın tarafıma teslim edilir. Acer ise arkadaşa teslim edildi. İlk izlenim fena durmuyordu.

Evde ki 10 yıllık laptoptan sonra ekran güzel geldi gözüme. Gece bakıldığı zaman ekranda ışık sızması fazlasıyla vardı. Ama rahatsızlık vermiyor. Kasa çok parmak izi bırakıyor. Malzeme kalitesi bana güzel geldi. Tek el ile bilgisayar kapağı kolayca açılabiliyor :) Bu benim sevdiğim bir özellik aslında.

F.Horizon 4 oyununu yükledik, gayet seri ve ısınma olmadan çalıştırdı. 82 dereceleri gördü ama kasa o kadar ısınmadı.

Belki ikisini yan yana kıyaslama şansınız olur, bizimle de izlenimlerinizi paylaşırsınız 🙂

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556

Hayırlı uğurlu olsun.. İzlenimleriniz bizim için çok kıymetli. Paylaşırsanız efsane olur.

Güle güle kullanın

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Taktığında ise benim gibi hissedip high end laptop modellerine bakmaya başlayabilir 😂

Halbuki monitör de laptop da monster. Monitörin kalitesi laptobun görüntü kalitesinin ciddi seviyede üstünde. Özellikle HDR olmayan HDR modunda oled s23 telefonumun seviyesinde renk kalitesi veriyor.
  • Monster Abra A7 v12.4
  • Monster Aryond A32 v1.1

Anladığım kadarıyla adamların da stratejisi bu yönde.. UHD olan ekranlı laptopları nerdeyse bitmiş. İşte diyorlar ki harici monitör alın.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Konuyu geç gördüm ama 1 sene içerisinde 2 tane acer marka oyun laptopu aldım. İlki daha iş-oyun amaçlı son aldığım nitro 5 kasa görüntü olarak daha gamer tarza hitap ediyor. Nitro 5 de kronik sorun var diyenler BIOS güncellemesini ve diğer güncellemeleri yüklemeyenler oluyor. Üretici sitesinde hepsini paylaşmış. Nitro 5 i daha yeni aldım ancak geçen sene aldığım aspire 7 serisinden oldukça memnunum. Nitro 5 i şuan kullanmıyorken aspire 7 yi hergün kullanıyorum. Yoğun olduğumdan inceleme tanıtımda yapamadım.

Geri
Üst Alt