Sinyal kalitesi %100 Seviyesi%20

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
240
39
Evdeki TV'ye baktım şimdi 12356 H 7100 frekansında yayın mevcut.
TV8 ve TV 8,5 çekiyor bu frekanstan.
Bende de böyle
Sinyal kalite %100 seviye ise % 21 23 arası değişiyor.
Fox ise 12329 h 06666
Kalite 100 seviye ise 18 20 arası bazen izlenemeyecek hale geliyor. Şuan yazarken bile aynı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bende de böyle
Sinyal kalite %100 seviye ise % 21 23 arası değişiyor.
Fox ise 12329 h 06666
Kalite 100 seviye ise 18 20 arası bazen izlenemeyecek hale geliyor. Şuan yazarken bile aynı
Seviye tuner, lnb, hava durumu ve bulunduğunuz şehirle alakalı biraz da.
Bir de cihazdaki yazılım bunu ne kadar doğru ölçüyor o da önemli.
Özellikle dahili uydulu TV'lerin bu konuda tam bir kolpacı olduğu söyleniyordu. :kiskis

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
240
39
Seviye tuner, lnb, hava durumu ve bulunduğunuz şehirle alakalı biraz da.
Bir de cihazdaki yazılım bunu ne kadar doğru ölçüyor o da önemli.
Özellikle dahili uydulu TV'lerin bu konuda tam bir kolpacı olduğu söyleniyordu. :kiskis
Merkezi sistem olduğu için olabilir mi ?
Anten ayarından dolayı

E Çevrimdışı

ecengiz 

Yeni Üye
27 Haz 2022
8
29
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. günün bazı saatlerinde buzlu da olsa geliyor ama sonrasında tamamen siyah ekrana dönüyor. sorunu anlamadım. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
(merkezi sistem mevcut)
Bu konu üzerinden devam edelim dedim bende de hiç bir kanal da sorun yok ama TV 8 izlenmiyor. Çok kötü sayın By_Trol By_Trol un kanal listesi yüklü

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
duvarda priz varsa kontrol edilmeli, kablo ucundaki f konnettör kontrol edilmeli, uydu alıcıda sorun olup olmadığı kontrol edilmeli, daire içinde birden çok dağılım varsa, ek yerleri kontrol edilmeli vs.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
çanağı kontrol edeceğim ama ne şekilde edeceğimi bilmiyorum. televizyoncu da çağırmak istemiyorum. ne şekilde yapmalıyım.
Uydu bulucu olmadan zor.
Sadece kabloyu ve ucundaki kollektörleri kontrol edin, gevşeklik ihtimaline karşı.
Çanağın ucundaki LNB'yi çanağın merkezine yaklaştırmayı deneyin. (Eğer en uzak konumdaysa.)

Uydu bulucu olmadan çanağın yön ayarıyla oynarsanız tüm sinyali kaybedersiniz.
O yüzden bir yerden cihaz bulun bulabiliyorsanız, ya da televizyoncuyu çağırın baksın.
Elle ayarlamak çok sabır işi, çok hassas iş.
Uydu bulucu ile hassas ayar yapması kolay.
El ile imkansıza yakın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
çanağı kontrol edeceğim ama ne şekilde edeceğimi bilmiyorum. televizyoncu da çağırmak istemiyorum. ne şekilde yapmalıyım.
37 ekran tv+mini uydu alıcısı+LNB ile uydu alıcısı arasında kullanmak için yeter uzunlukta anten kablosu+3lü priz+uzatma kablosu...
Yukarı çıkıyorsun,eğer merkezi sistem varsa, boş bir çıkışa anten kablosunu tak,yoksa direk LNB tak,diğer ucunu uydu alıcısına tak.Cihazların tümünü bağlantıları yaparak aç,uyduda sinyalleri görecek şekilde anten ayarlarına gel,çalışan bildiğin frekens seç ,çanağın önünden değil,yan tarafından (önünü kesme,sinyal kaybolur anlamazsın) ,önce LNB ye bak, bunun için LNB yi tutan vidaları çok hafif gevşet,ve sağa-sola oynat ,bunu yaparken gözün tvde deki sinyal seviyelerinde olsun tabii.
Yok bu beni aşar çıkartamam tv falan dersen ,iki telefon kullan,önce sinyali çok kötü olan kanalı aç,sinyaller görünecek şekilde kalsın ekranda sonra tv başındaki telefonu görüntülü ara,telefonun sesini de kıs ,herkes duymasın :) ,elindeki veya görebileceğin yere koyduğun telefonadaki görüntüye bakarak önce LNB sonra çanak ayarını yap,Sakın vidalarını çok gevşetme,bir tık gevşetsen yeter ,çünkü çanağın ayarı tam kaçarsa bu kez tamirci çağırman gerekecek :),Nerede sinyaller yükseldi ,orada bırakıp vidaları sık güle güle kullan :ok

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
merkezi sistemse ve uydu işinden hiç anlamıyorsan dokunma bütün apartmanı uydusuz bırakabilirsin .yayınların hepsi birden gidebilir.

E Çevrimdışı

ecengiz 

Yeni Üye
27 Haz 2022
8
29
merhaba, yanıt veren herkese teşekkür ediyorum. özellikle tv8 konusunda problemim vardı. diğer komşularımda olduğunu söylediler. boş bir çıkış bulup oraya bağlayıp deneyeceğim

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Ayrıca LNB'nin ucundan çıkardığınız kabloyu tekrar aynı yerine takın, zira santral LNB'leri farklı LNB olduğu için kabloları karıştırsanız, tekrar eski yerlerini uydu bulma cihazı olmadan takmanız çok zor.

"Çanağın ucundaki LNB'yi çanağın merkezine yaklaştırmayı deneyin. (Eğer en uzak konumdaysa.)"
Tırnak içerisine aldığım, sizin mesajınızda, aslında tersi durumda daha iyi sonuç veren bir açıklama yapmak istiyorum:

LNB çanak antene ne kadar uzak olursa, anteni daha geniş olarak görür ve sinyal kalitesi buna göre daha da artar. Ben tüm ayarlarımda buna dikkat ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt