Sinovac aşısı hafta arayla olunur?

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
156
49
sınovac aşısı için 182 v e nabız randuvu vermiyor hastanede ve aile hekim için geçerli ilk doz olacaklar için sinavac aşısı sıkıntısı var açıklama yapmıyor 10 gündür uğraşıyorum olak diye 184 aradık yok sorun var

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Yaptırım gelmeli. Randevu aldığı halde gitmeyen tonla insan var.
Akıllarınca tepki gösteriyorlar galiba.
Ya da randevuyu unutacak kadar sorumsuzlar.

Dibimde aile sağlığı merkezi mevcut, çağırsalar giderim hemen olmaya.
Dışarı çıktığımız her vakit kaptım mı kapmadım mı diye düşünmekten bıkkınlık geldi.
Kesinlikle yaptırım olmalı, akılları sıra sosyal medyada ve telegramda örgütlenmişler. Fakat devlet önlemini almış galiba. Bugün aile hekimine gittim, salonda bekleyenler aşı için mi geldiniz diyor. Galiba 6 kişi gelmeden aşıyı hazırlamıyorlar. Twitter'da da okumuştum 3 kişi gelmişler aşıyı yapmamışlar. Sıram gelirse ben de yaptıracağım.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Kesinlikle yaptırım olmalı, akılları sıra sosyal medyada ve telegramda örgütlenmişler. Fakat devlet önlemini almış galiba. Bugün aile hekimine gittim, salonda bekleyenler aşı için mi geldiniz diyor. Galiba 6 kişi gelmeden aşıyı hazırlamıyorlar. Twitter'da da okumuştum 3 kişi gelmişler aşıyı yapmamışlar. Sıram gelirse ben de yaptıracağım.
İvme kazanmamız, pratik olmamız şart.
Şimdi de SGK'lı olanlara sanırım aşı sırası getirildi iyi güzel ama bu işin bu kadar uzamaması gerekiyordu.

Bir de herhangi bir aşıyı olmayana yaptırım kesinlikle sağlanmalı.
Şehirler arası seyahat kısıtlaması, devlet dairelerine giriş kısıtlaması, hastanede randevu kısıtlaması vs.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
İvme kazanmamız, pratik olmamız şart.
Şimdi de SGK'lı olanlara sanırım aşı sırası getirildi iyi güzel ama bu işin bu kadar uzamaması gerekiyordu.

Bir de herhangi bir aşıyı olmayana yaptırım kesinlikle sağlanmalı.
Şehirler arası seyahat kısıtlaması, devlet dairelerine giriş kısıtlaması, hastanede randevu kısıtlaması vs.
Bence bu kadarla bırakmamak lazım. Randevu alıp gelmeyenden 6 dozluk aşı fiyatını direkt tahsil etsinler. Bana pazar günü açıldı ve pazartesi ilk doz Biontech'i oldum. İkinci dozrandevusu için de en erken 28 Temmuz veriyordu sistem. Onu da 30 Temmuz'a aldım. İşim gereği Almanya'ya ve Çin'e gitmem gerekiyor. Her ikisi de diğerinin aşısını kabul etmiyor. Varsın Çinli arkadaşlar bensiz biraz daha zaman geçirsin :)

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Bence bu kadarla bırakmamak lazım. Randevu alıp gelmeyenden 6 dozluk aşı fiyatını direkt tahsil etsinler. Bana pazar günü açıldı ve pazartesi ilk doz Biontech'i oldum. İkinci dozrandevusu için de en erken 28 Temmuz veriyordu sistem. Onu da 30 Temmuz'a aldım. İşim gereği Almanya'ya ve Çin'e gitmem gerekiyor. Her ikisi de diğerinin aşısını kabul etmiyor. Varsın Çinli arkadaşlar bensiz biraz daha zaman geçirsin :)
Beni çağırsalar hemen olurum. Çöpe giden aşılar olmuş yazık.
Halbuki sağlıkçıya tam yetki verseler o mevzuyu pratik biçimde hallederdi.
Kimden ne umduğumuz çok önemli bu noktada.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Beni çağırsalar hemen olurum. Çöpe giden aşılar olmuş yazık.
Halbuki sağlıkçıya tam yetki verseler o mevzuyu pratik biçimde hallederdi.
Kimden ne umduğumuz çok önemli bu noktada.
Aslında yapıyorlar. Ablam cuma günü gitmişti aile hekimindeki randevusuna. 1 kişi gelmemiş randevusuna. Ablam da doktora benim için sormuş. "Gelsin. Çöpe atacağımıza ona yaparız" deyince beni aramış. Telefon anlık olarak çekmediği sırada sms geldi bana arandığıma dair. O sırada aynı merkezdeki başka doktorun bir hastası başka şikayetten gelmiş. Ona sormuşlar ve yapmışlar.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Aslında yapıyorlar. Ablam cuma günü gitmişti aile hekimindeki randevusuna. 1 kişi gelmemiş randevusuna. Ablam da doktora benim için sormuş. "Gelsin. Çöpe atacağımıza ona yaparız" deyince beni aramış. Telefon anlık olarak çekmediği sırada sms geldi bana arandığıma dair. O sırada aynı merkezdeki başka doktorun bir hastası başka şikayetten gelmiş. Ona sormuşlar ve yapmışlar.
Yaş aralığında değilim şu an. SGK kaydım da yok. Bir iş yerinde çalışmıyorum da yani.
Öyle bir inisiyatif alabilirler mi bilmiyorum.
Sisteme ilk dozu olduğum işlenecekse yapalım. :hihi
Ama bu sefer ikinci dozu olabilecek miyim, o da önemli. :dry

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Yaş aralığında değilim şu an. SGK kaydım da yok. Bir iş yerinde çalışmıyorum da yani.
Öyle bir inisiyatif alabilirler mi bilmiyorum.
Sisteme ilk dozu olduğum işlenecekse yapalım. :hihi
Ama bu sefer ikinci dozu olabilecek miyim, o da önemli. :dry
Banim de hakkım daha açılmamıştı cuma günü. Pazar günü açıldı bana da. Demek ki bir şekilde halledebiliyorlar. Tabii burada doktorun insiyatif alması durumu da vardır büyük ihtimal. Bizim doktor beni yakından tanıdığından o insiyatifi alabilmiş olabilir.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Ne güzel insiyatif almaları. Banada Salı gece 23:00 te randevu çıktı en erken. Hanım çalışmadığı için çıkmadı ona. Onuda yanımda yedek oyuncu olarak götüreyim olmadı. 6. yı beklemek gelmeyince gidin demek hiç hoş değil (internette okudum). İsraf olmasın diye aşısız bir yakını çağırsınlar ve o gelmeyen vatandaşa aşı bedeli misliyle ceza kesilsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri