Sinovac aşısı hafta arayla olunur?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bende Ruslara karşı nedense şüpheliyim,burada (Ukrayna) duyduklarım,internette okuduklarım ve bazı ülkelerden bu aşının red yemesi üst üste geldi. 50milyon doz gelmiş sanırım. Sıra gelse Çin Alman dinlemem yaptırırım. Aşı karşıtı çevremdede çok var,bir video var aşı olanlara metal nesnelerin yapıştığı,buna inanmışlar. Dilimde tüt bitiyor ama bu iş devletin ciddi yaptırımıyla biter. Olmayana ciddi önlemler alınmalı,alınacakta sanırım.
Yaptırım gelmeli. Randevu aldığı halde gitmeyen tonla insan var.
Akıllarınca tepki gösteriyorlar galiba.
Ya da randevuyu unutacak kadar sorumsuzlar.

Dibimde aile sağlığı merkezi mevcut, çağırsalar giderim hemen olmaya.
Dışarı çıktığımız her vakit kaptım mı kapmadım mı diye düşünmekten bıkkınlık geldi.

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
162
49
randuvuı alamıyom sinovac çin aşısı için sıram geldi 182 yok enabızda yok randuvu yok hakım varmış gözüküyor e devlette vermiyorlar milleti teşvik etmeyin aşıya yerli aşı içinde gönüllü girdik red oda herşey fiyasko

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Ben geçen perşembe Biontech aşımı oldum,Aralık ayı başında kovid olduğumdan 6 ay dolmayınca aşı randevusu açılmıyor.Geçen hafta sürem dolduğu için randevum açıldı,hemen hastaneden randevu aldım ertesi güne verdi.Aşı olduktan sonra kolumda hafif ağrı oldu,ertesi sabah tüm vücudumda başım dahil hafif ağrı,kırgınlık ve ateş meydana geldi.Bir tane Parol yuttum,ılık bir duş aldım akşama geçti.Şimdi ikinci aşım için randevu almaya çalışıyorum ama vermiyor,bakalım ne zaman verecek?Sırası gelenler bir an önce aşısını olsun,başka türlü bu illetten kurtulamıyacağız.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
o sinovac istiyordur... en az yan etkili o...
Her iki marka aşı için forumdaki üyelerden aşı olanların yaşadıkları yan etkileri paylaşması için 10 Gün önce konu açacaktım vaz geçtim. 10 Gün önce Biontech aşısı yapırdım zaten başka seçenek yoktu ertesi gün omuz civarı çok az ağrı yaptı bir sonraki gün hafif uyku hali sonrası her şey normaldi. Abartılan yan etkiler olmadı.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
E nabız'a giriş yaparak öncelik hakkınız var mı? Sıranız gelmiş mi? Kontrol edip randevu alabilirsiniz. E nabız şifreniz yoksa e devlet üzerinden geçiş yapılabiliyor.
Öncelik varda.. Randevu alamıyorum. Bulunamamıştır felan yazıyor. Neyse takip etmek lazım ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt