Sınav Sorusu - Sizce cevap nedir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
C ve D ele ,geriye A ,B ,E kalıyor ,hatta E de elenebilir :)Geriye A ve B kalıyor ,bence A olabilir önceliğim.
Aha bak biz aynı kafadaymışız.

Neticede ekibi ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduğu için ben de uyumlu kişilik dedim.

Yok efendim çalışma disipliniymiş :kiskis

Abi ikimiz de sınıfta kaldık :kop

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aha bak biz aynı kafadaymışız.

Neticede ekibi ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduğu için ben de uyumlu kişilik dedim.

Yok efendim çalışma disipliniymiş :kiskis

Abi ikimiz de sınıfta kaldık :kop
Ben "ahlak dersi" ilk çıktığı yıl kaldım zaten ,hiç yabancılık çekmedim kalmaktan doğrusu :haha1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem sordu kaçtı ,"abi benim panel ne" diyenler gibi :haha1
Abi yayınladığım led ışık videosuna Scroll.com.tr arkadaşımız yorum yazmış da, ayıp olmasın dedim onu cevapladım :ok

scrll50e4bc4fa70be254.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A ile E arasında kaldım E dedim çünkü planlı bir çalışma var disiplin sart ama kişi özelliği diyor A da olabilir.

Sen bildin galiba Emmi :kiskis
Yok abi sen bildin.

Ama yayınladığım cevap kağıdında 16 ıncı sorunun yanına bak, ben A nın yanına E yi alternatif işaretlemişim kendime dikkat çekmek için. Cevap E çıkmış ama ben yine de kendime EKSİ yi çektim kimseye affım yok kendim dahil :kop

İşin şakası bir yana hakikaten gençlerin işi zor zira lütfen kimse darılmasın bu soruları hazırlayanlarda da beyin.dll error

Yoruma açık, çoklu uygun seçenekli sorular var içlerinde bunlar gibi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yok abi sen bildin.

Ama yayınladığım cevap kağıdında 16 ıncı sorunun yanına bak, ben A nın yanına E yi alternatif işaretlemişim kendime dikkat çekmek için. Cevap E çıkmış ama ben yine de kendime EKSİ yi çektim kimseye affım yok kendim dahil :kop

İşin şakası bir yana hakikaten gençlerin işi zor zira lütfen kimse darılmasın bu soruları hazırlayanlarda da beyin.dll error

Yoruma açık, çoklu uygun seçenekli sorular var içlerinde bunlar gibi.
Bu tip sorulara cevap vermek için önce "mantık" okutulmalı ki soruyu soranlar da doğru dürüst sorsunlar ,böyle soru mu olur ,direk iptal soru bana göre ,hele ilk sorduğun soru , böyle soru mu olur :)
NOT:
Bu arada ben mantık okudum lisede :)

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Yorum kısmı ise şu bana göre;

Bir canlı yayını GERÇEKLEŞTİRMEDEN ÖNCE diyor.

Doğru cevap ise Kitleye uygun olup olmadığı diyor.

Halbuki ders anlatımlarında ise bir yapımın yapım öncesi, yapım aşaması, yapım sonrası aşamaları olduğu anlatılıyor.

Abi sen canlı yayını yapmaya kalkmadan evvel zaten kitleye uygun olup olmadığını araştırmadın mı?

Olay yayını GERÇEKLEŞTİRME eylemine kadar gelmiş dayanmış, Orada şimdi biz ''la gardaş, biz canlı yayına giriyik emme, bu canlı yayın kitleye uygun mu acaba?'' diye soracak mıyız?

Ben konukların onayının olup olmadığı diye cevaplamıştım, Doğru cevap ise kitleye uygun olup olmadığı imiş yani ÜNV ye göre doğru cevap Tüm şıkları içinde E olanıymış :alala

Gerçi benim mantıkla gidersek o zaman konuklara da zaten canlı yayın stüdyosuna geldikten sonra sormazlar herhalde ''kanka onaylıyor musun?'' diye :alala
Bence soru da,cevap ta çok saçma...

Bu tip sorulara cevap vermek için önce "mantık" okutulmalı ki soruyu soranlar da doğru dürüst sorsunlar ,böyle soru mu olur ,direk iptal soru bana göre ,hele ilk sorduğun soru , böyle soru mu olur :)
NOT:
Bu arada ben mantık okudum lisede :)
Dostum yıllardır artık lisede mantık okutulmuyor...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
O halde tüm şıkları da yazayım

A) program temasının hedef kitleye uygun olup olmadığıdır.
B) programda yer alacak kişilerin/oyuncularının onayları olup olmadığıdır.
C) programın gerçekçi bir işlevi olup olmadığıdır.
D) program içeriğinin canlı yayına uygun olup olmadığıdır
E) program içeriğinin canlı yayına uygun olup olmadığıdır.
“Bir canlı yayını gerçekleştirmeden önce sorulması gereken ilk soru -------.”

Bence A.

D ile E aynı zaten. Program içeriği canlı yayına uygun değilse zaten program olmayacaktır.

Bir programın teması mutlaka vardır ve de sizin bir hedef kitleniz de vardır. "canlı yayını gerçekleştirmeden önce" dediğine göre ilk önce programın temasının hedef kitleye uygunluğuna bakılması gerekir. "Önce" dediğine göre 1 saat ya da bir ay belirtilmemiş.

B ise her zaman sağlanabilinen bir durum değil. Futbol maçı canlı yayınında tribündeki seyirciden onay almamışsınızdır. Ya da bir kaza yerinden canlı yayın yaparken arkadaki kişilerden onay almanız pek de mümkün değildir.

Programın işlevi gerçekçi olabilir de olmayabilir de.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591

D ile C şıkları aynı değil mi? Ben mi? Yanlış görüyorum. :alala

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591

Doğru cevap yıl 2014 Sakarya :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt