SGK Çalışan Herkese Covid Aşısı Çıktı

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
sinovac daha güvenli gözüküyor... bilinen tecrübe edilmiş yöntem ya... biontech aşısı kaç yıllık bilmiyorlar ondan güvenemiyorlar...
aşı olunsun da sinovac olunsun, ona da razıyım.. hayatımızdaki her şey o kadar güvenli ve sağlıklı ki bir tek tüm dünyanın kullandığı aşıya güvenemedik ?

sinovac'a nasıl güveniyorsunuz? içeriğinde inaktif virüs dışında kısırlığa sebep olan birtakım maddeler olabileceği söyleniyor? aha bir komplo teorisi daha?:kroteybunun sonu yok arkadaşlar..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Nereden alırsanız alın paketlenmiş çiğ köftelerin içinde et yok.
Bu arada Biontech birinci doz aşımı oldum.
Mevzu burada nereden alındığı ve içinde et olup olmadığı değil de içerisinde ne olduğunun tam manasıyla bilinmediği ile alakalı. yoksa BİM, A101, Migros fark etmez. Sığır eti diye aldığımız üründen domuz eti, at eti, tavuk sakatatı da çıkabiliyor bu ülkede?

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
243
Mevzu burada nereden alındığı ve içinde et olup olmadığı değil de içerisinde ne olduğunun tam manasıyla bilinmediği ile alakalı.
Takipçi kasmak amacında olan pek çok Twitter hesabının yaptığı bir şey var. Kendisininmiş gibi tribünlere oynayacak tarzda hoşa giden sözleri paylaşıyorlar. Bu söz de bu şeklide pek çok hesap tarafından paylaşıldı. Bu ayrı bir konu.
Söz konusu olan paylaşımdaki ne BİM ne de çiğ köfte rastgele seçilmiş şeyler. BİM'in neden seçildiği malum. Çiğ köftenin seçilmesinin altında da içinde et olduğu düşüncesi ve bu sebeple bu fiyata satılması mümkün olmadığı, alanların ise bunu sorgulamadığı savı var. Bir başka sebep çiğ köfte seven ve tüketen insanların kafası basmayan tipler olduğu düşüncesi.
Yanlış anlamayın sizin bu niyetlerle paylaştığınızı düşünmüyorum yazdıklarınızdan böyle olmadığı anlaşılıyor. Fakat her haltı bilen, iki lafından biri coğrafya kaderdir olan, çıktığı yumurtayı beğenmeyen, neredeyse günlük fikir değiştiren, her fırsatta insanımızı aşağılamayı zeka pırıltısı sanan yeni yetmelere evet tepkim onlara.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
aşı olunsun da sinovac olunsun, ona da razıyım.. hayatımızdaki her şey o kadar güvenli ve sağlıklı ki bir tek tüm dünyanın kullandığı aşıya güvenemedik ?

sinovac'a nasıl güveniyorsunuz? içeriğinde inaktif virüs dışında kısırlığa sebep olan birtakım maddeler olabileceği söyleniyor? aha bir komplo teorisi daha?:kroteybunun sonu yok arkadaşlar..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mevzu burada nereden alındığı ve içinde et olup olmadığı değil de içerisinde ne olduğunun tam manasıyla bilinmediği ile alakalı. yoksa BİM, A101, Migros fark etmez. Sığır eti diye aldığımız üründen domuz eti, at eti, tavuk sakatatı da çıkabiliyor bu ülkede?
gerizekalı aşı karşıtlarının uydurması biontech aşısınada neler uydurdular rus aşısınada hikaye uydurdular...

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Takipçi kasmak amacında olan pek çok Twitter hesabının yaptığı bir şey var. Kendisininmiş gibi tribünlere oynayacak tarzda hoşa giden sözleri paylaşıyorlar. Bu söz de bu şeklide pek çok hesap tarafından paylaşıldı. Bu ayrı bir konu.
Söz konusu olan paylaşımdaki ne BİM ne de çiğ köfte rastgele seçilmiş şeyler. BİM'in neden seçildiği malum. Çiğ köftenin seçilmesinin altında da içinde et olduğu düşüncesi ve bu sebeple bu fiyata satılması mümkün olmadığı, alanların ise bunu sorgulamadığı savı var. Bir başka sebep çiğ köfte seven ve tüketen insanların kafası basmayan tipler olduğu düşüncesi.
Yanlış anlamayın sizin bu niyetlerle paylaştığınızı düşünmüyorum yazdıklarınızdan böyle olmadığı anlaşılıyor. Fakat her haltı bilen, iki lafından biri coğrafya kaderdir olan, çıktığı yumurtayı beğenmeyen, neredeyse günlük fikir değiştiren, her fırsatta insanımızı aşağılamayı zeka pırıltısı sanan yeni yetmelere evet tepkim onlara.
Algıyla alakalı aslında. Bence içinde et olmayan çiköfteleri duymayan bilmeyen yoktur. Sadece hazır gıdaların içinde dünya kadar zararlı koruyucu maddeler kıvam arttırıcılar vs mevcut. Ben bu şekilde algıladım. Bim seçilmeside artık köylere kadar ulaşabilen en büyük market zinciri sanırım anlamı güçlendirmek amaçlı bu örnek verilmiştir. Sizinkiside benimkiside niyet okumak,iki farklı algı. Gerçek ve doğruyu bilemeyiz ama şu gerçekki aşının içinde ne olduğunu sokaktaki sıradan vatandaş bilse ne yapacak? Açıp makale mi okuyacak? Bende yüksel lisansını yapmış bir mühendisim ama içindekiler ne ilgi nede bilgi alanım dışında. Sokaktaki amca neden içini bu kadar merak ediyor? Bim’i çiköfteyi geçtimde fırından aldığımız ekmeğin içindeki kimyasalları biliyor muyuz? Hiçbir doğal ekmek o şekilde hızlı ve çok kabarmaz. Aşıyı isteyen reddeder,isteyen yaptırır ama “içinde ne var bilmiyorum,bu yüzden yaptırmam” demek en basit tabirle komik.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Herhangi bir marka model aşının yan tepkisi, zama zingosu falan olduğunu düşünmüyorum.İhtiyar delikanlılara çin çıkmıştı onu oldular ailenin diğer bireyleri alman oldu.Bi sorun sıkıntı olmadı. Bana 6 ay yok (siz düşünün :hihi :hihi :hihi :hihi )

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
243
Algıyla alakalı aslında. Bence içinde et olmayan çiköfteleri duymayan bilmeyen yoktur. Sadece hazır gıdaların içinde dünya kadar zararlı koruyucu maddeler kıvam arttırıcılar vs mevcut. Ben bu şekilde algıladım. Bim seçilmeside artık köylere kadar ulaşabilen en büyük market zinciri sanırım anlamı güçlendirmek amaçlı bu örnek verilmiştir. Sizinkiside benimkiside niyet okumak,iki farklı algı. Gerçek ve doğruyu bilemeyiz ama şu gerçekki aşının içinde ne olduğunu sokaktaki sıradan vatandaş bilse ne yapacak? Açıp makale mi okuyacak? Bende yüksel lisansını yapmış bir mühendisim ama içindekiler ne ilgi nede bilgi alanım dışında. Sokaktaki amca neden içini bu kadar merak ediyor? Bim’i çiköfteyi geçtimde fırından aldığımız ekmeğin içindeki kimyasalları biliyor muyuz? Hiçbir doğal ekmek o şekilde hızlı ve çok kabarmaz. Aşıyı isteyen reddeder,isteyen yaptırır ama “içinde ne var bilmiyorum,bu yüzden yaptırmam” demek en basit tabirle komik.
Aşı karşıtlığı temelsiz komplo teorilerine dayanıyor. Saçmalıyorlar. Hatta aşı olma konusunda seçme şansı verdikten sonra aşının zorunlu olması gerektiğini düşünüyorum.
Günde milyonun üzerinde hızla millet aşı oluyor ve bunların çoğu sorgusuz sualsiz aşısını oluyor. Ve evet bunların büyük çoğunluğu evine ayakkabısını çıkarıp giriyor. Bu sebeple aşı karşıtı olanların argümanları ne kadar saçma ise ki karınca kararınca araştırdım konuyu, bu sözle konuya yaklaşmak o kadar saçma.
İnsanımızın yapısını bilmemekten kaynaklanıyor sanırım ya da kasıtlı. Hani sigara paketlerinin üzerine fotoğraflar konuyordu. Bir vatandaş marketten sigara alıyor ve bakıyor üzerinde iktidarsızlık yapar fotoğrafı ve uyarısı var. Al bunu öldüreninden ver diyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Gecen gün bizim şoför beni deli etti.

+ Ali aşı başvurusu yaptın mi.
- Niye ki
+ Hani aşı koruyuculuğu var yakalanırsan rahat geçerirsin.
- Kim diyor.
+ Hiç mi Yazılı,görsel yayın izlemedin.
- Onlar yalan aşının içinde ne olduğu
bellisiz miş
+ Delimisin lan sen çocukların
Verem,Çocuk,Felci,Kızamık aşısı
vurdundu mu.
- Evet
+ Daha ne ozaman.
- O ayrı bu ayrı

Al bir kaya nerene dayarsan daya demişler.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305

- Niye ki
- Kim diyor.
bellisiz miş
vurdundu mu.
- Evet
+ Daha ne ozaman.
- O ayrı bu ayrı

Tamda demek istediğim bu. Verem aşısı içinde ne var biliyor sanki arkadaş:) Allah akıl fikir versin ne diyim. Reddetme sebebi güvenemedim çok hızlı çıktı dese anlarım ama içinde ne var lafı çok bayat yavan bir sav,sav bile değil :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848

- Niye ki
- Kim diyor.
bellisiz miş
vurdundu mu.
- Evet
+ Daha ne ozaman.
- O ayrı bu ayrı

Ali'ye dayayacan tazminatı bak nasıl koşa koşa aşı olmaya gidiyor. :hihi
Virüsten daha tehlikeli olan durum bu işte.:sopa1

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
36
Tamda demek istediğim bu. Verem aşısı içinde ne var biliyor sanki arkadaş:) Allah akıl fikir versin ne diyim. Reddetme sebebi güvenemedim çok hızlı çıktı dese anlarım ama içinde ne var lafı çok bayat yavan bir sav,sav bile değil :)
aşıyı bırak her başı ağrıdığında şeker gibi aldığı parolun içinde ne var haberi yoktur

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
243
Kastedilen şey Biontech'in yeni ve daha önce denenmemiş bir yöntemle ile üretilmesi. Bir de genlerden vs. bahsedilince insanların korkması normal. Yoksa karşı çıkan vatandaşlar arabadan beyaz eşyaya hangi ürün olursa olsun Çin malı yerine Alman malı tercih ederken neden aşı konusunda Sinovac'ı fazla sorgulamayıp Biontech konusunda mesafeli olsun. Bu anlaşılabilir bir durum. Bilgilendireceksin anlamıyorsa alternatif sunup zorlayacaksın.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bugün ilk doz Biontech aşımı yaptırdım, Sinovac da vardı ama bunu tercih ettim. Alerjik durumum olduğu için üniversite hastanesi gittim. Yarım saat beklettiler, vurulduktan 5 dk sonra hafif kol ağrısı oldu onun dışında bir yan etki olmadı. Herkeste farklı bir yan etki çıkabilir veya hiç olmayabilir, kişiye göre değişiyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Bugün ilk doz Biontech aşımı yaptırdım, Sinovac da vardı ama bunu tercih ettim. Alerjik durumum olduğu için üniversite hastanesi gittim. Yarım saat beklettiler, vurulduktan 5 dk sonra hafif kol ağrısı oldu onun dışında bir yan etki olmadı. Herkeste farklı bir yan etki çıkabilir veya hiç olmayabilir, kişiye göre değişiyor.
Aynen. İkinci doz sonrası yaşanan kırmı kan hücresi artışı nedeniyle ateşi yükselenler olmuş mesela.
Annemde ikinci doz da gayet sakin geçti. Sadece halsizlik vardı, ertesi gün geçti. Ateş vs. olmadı.

Geri
Üst Alt