SGK Çalışan Herkese Covid Aşısı Çıktı

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Çevremde tanıdığım sağlıkçılar sinovac oldular ondan sinovac düşünüyorum .aslında yerli aşıyı bekliyorum hanım baskı yapıyor yerlininde nezaman genele yapılacağı belirsiz hala denek arıyorlar
Sağlıkçıların aşı yaptırdığı dönemde sinovac dışına bir alternatif yoktu zaten. ben dün biontech yaptırdım, şu ana kadar bir yan etkisini görmedim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yaptırmam biz aile olarak aşı yaptırmama kararı aldık acele ile piyasaya çıkmış

Daha tam olarak uzun süreli testleri yapılmış kendini kanıtlamış aşı yok piyasada .

Yarın ne olacağı belli değil o yüzden güvenmediğim aşıyı yaptırmam

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848

Daha tam olarak uzun süreli testleri yapılmış kendini kanıtlamış aşı yok piyasada .

En kötü öldürür, böyle yaşamak daha zor. :hihi
Ayrıca testleri yapılmadığı halde aşı vuruluyor ve ölen kişi sayısı çok az bilginiz olsun.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Ben Sinovac'ın ikinci dozunu olalı 1 ay oldu, ilk dozdan sonra birkaç gün başım ağrıdı, onun dışında bir sorun olmadı. Hiçbir zaman da Covid'e yakalanmadım.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49

aslında bende yaptırmayı düşünmüyorum hanım yaptıralım diye tutturdu sen yaptır diyorum önce sen yaptır sonra ben yaptırayım diyor. hanım bizi gözden çıkardı herhalde:hihi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
aslında bende yaptırmayı düşünmüyorum hanım yaptıralım diye tutturdu sen yaptır diyorum önce sen yaptır sonra ben yaptırayım diyor. hanım bizi gözden çıkardı herhalde:hihi
Bir prof.dr çıktı gençler aşıdan kaçınsın mümkünse aşı olmasın orta yaşın üstü aşılansın dedi aşı olsanda virüs bulaşıyor

kışın vaka sayısı çok yazın azalıyor normal grip soğuk algınlığı gibi oldu alışmak lazım.

Şimdi acele ile ilaç firmaları aşı üretti aşı alan ülkeler garanti ödeme hukuki sorumluğu da kabul edip şipariş verdi anlaşmalar yapıldı aşı etkili olmasada ilaç firmalarının zararını bu ülkeler karşılamak zorunda üretim maliyeti var not: yazdıklarım beni bağlar kimseye aşı olma yaptırma demiyorum benim tehcihim bu yönde isteyen aşısını yaptırsın ilerde anyayı konyayı illaki göreceğiz olanlar mı karlı olacak olmayanlar mı? Sorgulamak iyidir herşeye atlamak lazım dünyada hayat tam anlamıyla durmadan adam akıllı kapanma olmadan bu illet bitmez üç gün 5 günle bu iş olmaz çin insanları evlerine kilitledi öyle önünü kesti TEKNOwest TEKNOwest içindeki sesi dinle o ne derse onu yap kimseyi dinleme :kas
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Moderatör tarafında düzenlendi:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Benim hanım Nisan ve Mayıs aylarında Sinovac aşısı oldu.Yan etki olarak kolunda ve alında hafif kızarıklık şeklinde etki gösterdi.Ben Aralık ayı başında covid geçirdiğimden aşı olmam için 6 ay doldurmam gerektiği söylendi.Haziran 7 sinde 6 aylık sürem dolduğu için randevu açıldı ve ayın 10 una saat 18-00 e hastaneden randevu aldım.Biontech Aşımı olduktan sonra o kolumda hafif ağrı meydana geldi.Ertesi gün başımda ve tüm vücudumda hafif kırgınlık,ağrı ve ateş meydana geldi,ılık bir duş ve parasetemol içerikli ağrı kesici kullandıktan sonra akşama hepsi geçti.Arkadaşlar sırası gelen aşısını olsun,bu virüsün başka çaresi yok.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Geçenlerde bir twit gördüm, Bim'den çiğ köfte yiyen adam aşının içinde ne var bilmiyoruz diyor diye.. (Ben de BİM'den alış veriş yapıyorum bu arada yanlış anlaşılmasın)

Hangimiz marketten aldığımız ürünlerin içeriklerine bakıyoruz, sağlığımıza dikkat ediyoruz? Toplum olarak hayvan gibi sigara tüketiyoruz, sağlıklı beslenmiyor, spor yapmıyoruz. Toplumun geneli adına konuşuyorum, bireysel olarak bu hususlara dikkat edenler illaki vardır.

Doktora gidiyorsunuz size birkaç ilaç yazıyor eve gelip hop yutuyoruz. Hangimiz açıp okuyoruz prospektüsünü, ilacın yan etkileri nelerdir diye?

Fakat iş aşı konusuna gelince, benim hekimlerim ve dünya aşı olun diye feryat ediyorken biz birkaç sivri adamın dediklerinin peşinden koşuyoruz. Almanya, Amerika, İsrail, Fransa, İngiltere ve diğer tüm Avrupa ülkeleri bu aşıları kullandı, hala da kullanıyor. bu ülkelerin insanına değer vermediğini söyleyebilir misiniz? üçgenin içindeki göz dünya popülasyonunu azaltmak için falan mı, yoksa ilaç şirketleri bizi hasta edip ilaçlarına muhtaç etmek için mi gibi komplo teorilerinin peşinden koşuyoruz.

Arkadaşlar aşıyı buldunuz da Sinovac'ını arıyorsunuz ? gidin aşınızı yaptırın, yarın öbür gün bu hastalığa yakalanıp birisinin ölümüne sebep olursanız vebali büyük olur.

Konuya toplumsal bakmak gerekiyor. Toplumsal hatta global bir savaş verilirken ve bütün dünya ülkeleri bu aşıları kullanırken bizim insanımızın ben aşı olmayacağım fikrine de katılmıyorum da ve saygı duymuyorum da.

kayıtlara geçen 4 milyon insan ölmüş, belki kayıt dışı çok daha fazla. hala aşı olmayacağım, olsam mı olmasam mı, sinovac mı biontech mi..
gidin aşınızı yaptırın adamı hasta etmeyin:tara

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
32
Ben örnek veriyim madem bu kadar tartışma var. Eşimin babası sinovac oldu. Sonra corona oldu tüm aile. Annesi, kardeşi yataklarda yatarken babasında herhangi bir şey yoktu. En ufak belirti yoktu. Keza biontech içinde aynı sonuçlar var.

Aşı olunca yakalanmama diye bir durum yok. Aşı etkileri azaltıyor yani ölüm oranını düşürüyor. Sürünerek geçirmiyorsunuz. Zaten grip aşılarıda bu mantıkla çalışmakta grip yakalanammak değil hafif atlatmak.

Ben cuma günü biontech olacağım. Yurtdışı tatil planlarım olduğu için tercih ettim. Sinovac avrupada geçersiz kalıyor pcr vs isteme ve almama durumları var. Her türlü aşı iyidir diyebilirim. Yan etki konusu olabilir ilerleyen dönemlerde. Ancak gün sonunda aşıların çıkma süresi tedavi süresi gayet normal görünmekte. Hiç bir aşı düşündüğünüz gibi 20 yıl 30 yıl çalışılıp çıkmıyor. Acil ihtiyaçlarda aşı ortaya çıkar. Yoksa zaten tedavi yöntemlerine bakılır.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Geçenlerde bir twit gördüm, Bim'den çiğ köfte yiyen adam aşının içinde ne var bilmiyoruz diyor diye.. (Ben de BİM'den alış veriş yapıyorum bu arada yanlış anlaşılmasın)

Hangimiz marketten aldığımız ürünlerin içeriklerine bakıyoruz, sağlığımıza dikkat ediyoruz? Toplum olarak hayvan gibi sigara tüketiyoruz, sağlıklı beslenmiyor, spor yapmıyoruz. Toplumun geneli adına konuşuyorum, bireysel olarak bu hususlara dikkat edenler illaki vardır.

Doktora gidiyorsunuz size birkaç ilaç yazıyor eve gelip hop yutuyoruz. Hangimiz açıp okuyoruz prospektüsünü, ilacın yan etkileri nelerdir diye?

Fakat iş aşı konusuna gelince, benim hekimlerim ve dünya aşı olun diye feryat ediyorken biz birkaç sivri adamın dediklerinin peşinden koşuyoruz. Almanya, Amerika, İsrail, Fransa, İngiltere ve diğer tüm Avrupa ülkeleri bu aşıları kullandı, hala da kullanıyor. bu ülkelerin insanına değer vermediğini söyleyebilir misiniz? üçgenin içindeki göz dünya popülasyonunu azaltmak için falan mı, yoksa ilaç şirketleri bizi hasta edip ilaçlarına muhtaç etmek için mi gibi komplo teorilerinin peşinden koşuyoruz.

Arkadaşlar aşıyı buldunuz da Sinovac'ını arıyorsunuz ? gidin aşınızı yaptırın, yarın öbür gün bu hastalığa yakalanıp birisinin ölümüne sebep olursanız vebali büyük olur.

Konuya toplumsal bakmak gerekiyor. Toplumsal hatta global bir savaş verilirken ve bütün dünya ülkeleri bu aşıları kullanırken bizim insanımızın ben aşı olmayacağım fikrine de katılmıyorum da ve saygı duymuyorum da.

kayıtlara geçen 4 milyon insan ölmüş, belki kayıt dışı çok daha fazla. hala aşı olmayacağım, olsam mı olmasam mı, sinovac mı biontech mi..
sinovac daha güvenli gözüküyor... bilinen tecrübe edilmiş yöntem ya... biontech aşısı kaç yıllık bilmiyorlar ondan güvenemiyorlar...

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
243

Nereden alırsanız alın paketlenmiş çiğ köftelerin içinde et yok.
Bu arada Biontech birinci doz aşımı oldum.

Geri
Üst Alt