Seksenler Dizisi Yeniden Başlıyor

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Seksenler uzunca bir süre ekranda kalmış ve 2017 senesinde izleyicilerine veda etmişti. Seksenler final yapsa da dizinin sıkı takipçileri bu projeyi yeniden ekranlarda görmek istediklerini dile getiriyordu.

Dizinin senaristlerinden Birol Güven'in, Seksenler ile ilgili olarak Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı: "Bana en çok sorulan soru; 'Seksenler devam edecek mi?' Evet devam edecek inşallah. Ama yeni hikayelerle ve muhteşem oyuncu kadromuzun yanına yeni oyucu arkadaşlarımızın ilavesiyle. Çok yakında...."

11515.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın;

TÜRK dizi tarihine damgasını vuran efsane çalışmalar vardır. Bunlara bir örnek İKİNCİ BAHAR isimli dizidir.

Bu dizi BİR KERE çekildi
Bu dizi BİR KERE final yaptı
Bu dizi EBEDİYEN gönüllere taht kurdu

Buna paralel çok tutan ancak ticari varyasyonlar ile yeniden gündeme getirilen ancak hiç bir şekilde eski tadını vermeyen diziler de oldu

ÇOCUKLAR DUYMASIN
BİZİMKİLER

Bunlara şu an aklıma gelen verebileceğim örneklerdendir. Mutlaka sizlerin de ekleyecekleri vardır.

Dizilerden gidenlerin yaşattığı eksiklik hissi
Dizilere yeni gelenlerin kattığı adapte olamama sorunu

Mesela 80 lerden giden Ergun plak çok büyük bir boşluk oluşturmuştur
Yine aynı şekilde 80 lere hastane bakıcısı rolü ile gelen ve nefret ettiğim tiplemeye sahip birisi geldi
Aynı şekilde Normal hayatta da çalışmalarını beğenmediğim şu eski komedyen geldi diziye Belediye Başkanı olarak.

80 ler dizisini bıraktığım dönemlerdir bunlar.

Şimdi buradan hareketle ben ister istemez düşünüyorum. Bu biraz Tavuğun suyu, suyunun suyu olmayacak mı?
Aynen Bizimkiler ve Çocuklar Duymasın dizileri gibi?

:alala

Ne diyelim, Hayırlısı olsun.

Başarılardan tecrübe edinmek suretiyle yeni başarılara imza atmak yerine, Tavuğun suyunun suyunu da kullanalım düşüncesi tam bizlik bir proje diye düşünüyorum. :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bazı diziler aslında tekrarı farklı kanallarda oynadıklarında ratingi yüksek tekrar bölümlerden dolayı devam edelim kararı alıyorlar bence... Bu bölümün izleyici kitlesi ben dahil oldukça yüksek. Bazı cıvık gereksiz sahneleri olsada benim tarzım hep bu tip diziler oldu. Yani orda aşk burda aşk kırıldım döküldüm. Dizilerini sevmiyorum. Bizimkileri farklı kanallarda tekrarını bir çok kez izledim. Birazda geçmişe özlem duyduğu için izliyor insan... Seksenler dizisi çoğunluğu aynı kadro olursa severek izlerim. İnşallah tutar...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Ben seyretmesem de olur ,kendim zaten 80'lerim :)
Boşuna 80lerin müzik kanalını dinlemiyorum herhalde, mesela şimdi UB40 var,reggae kralıydılar benim için :cal

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ben seyretmesem de olur ,kendim zaten 80'lerim :)
Boşuna 80lerin müzik kanalını dinlemiyorum herhalde, mesela şimdi UB40 var,reggae kralıydılar benim için :cal
Çok fazla reggae sevmem fakat UB40'nin kasedini alacak kadar sevmişim... ? İçlerinde Kıbrıs Türkü şahsiyetin olmasıydı sanırım dikkatimi çeken, fakat o kasetleri de güzeldi be... tabi hafızam beni yamultmuyorsa, kasetin ismi de; Labour Of Love olması lazım...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Çok fazla reggae sevmem fakat UB40'nin kasedini alacak kadar sevmişim... ? İçlerinde Kıbrıs Türkü şahsiyetin olmasıydı sanırım dikkatimi çeken, fakat o kasetleri de güzeldi be... tabi hafızam beni yamultmuyorsa, kasetin ismi de; Labour Of Love olması lazım...
Olabilir ,belki "bizden biri" olduğundandır :) ,bana da ilk kez LP gelmişti almanyadaki yeğenlerimden,dinleyince bayılmıştım,aslında tüm müzikleri dinlerim,ama özel olarak dinlemediğim sadece "arabesk" idi,sevemedim bir türlü,ağlangaçlı müzikleri :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt