Seg Tv 43" (Mb97) Netflix izleme icin püf noktası

G Çevrimdışı

gokoo

Yeni Üye
26 Ocak 2019
15
40
Arkadaslar biraz arastirdim goremedim kendi capimda bir sey fark ettim ve ise yariyor. Seg tv (mb97) smart tv sahibiyim
bir turlu netflix yazilimi kurumadim yada desteklenmiyordu fakat bir sey aklima geldi ve ise yaradi kisaca anlatmak isterim.
bir elektronik malzeme satan yere gidip 15 tl civarinda televizyonunuz ile uyumlu NETFLIX tuşlu kumanda satin aliyorsunuz ve tusa bastiginiz an netflix devreye giriyor ve hic sıkıntısız keyifle izleyebiliyorsunuz .

gorsel asagida umarim isinize yarar. bir hatam oldu ise kusura bakmayin acemiyim. yorumlarinizi bekliyorum iyi seyirler. ?

0A5361E9-2DBD-4FFE-9BEB-0BB405129D50.jpg

G Çevrimdışı

gokoo

Yeni Üye
26 Ocak 2019
15
40
hayir ayni model tv arkadasimda var hic bir sey anlamaz etmez onda da denedik sonuc ayni :) calisiyor ?

B Çevrimdışı

B-ROY7

Yeni Üye
1 May 2018
19
38
netflix yazılımı bulunmayan televizyonda nasıl çalıştı hocam anlayamadım ben.

G Çevrimdışı

gokoo

Yeni Üye
26 Ocak 2019
15
40
netflix yazılımı bulunmayan televizyonda nasıl çalıştı hocam anlayamadım ben.
dostum normalde icerisinde netflix yazilimi yok ve yuklenemiyor diye bayaaa bir bakinmistim. daha sonra cep telefonumdan netflix uygulamasinda bir sey farkettim yansitma yaparken uygulama olarak aciyordu ben de bir tv kumandasi alarak (tamamen tahminsel) denemek istedim ve calisti burda paylasim dedim eminim cogu kiside ise yarayacak

B Çevrimdışı

B-ROY7

Yeni Üye
1 May 2018
19
38
dostum normalde icerisinde netflix yazilimi yok ve yuklenemiyor diye bayaaa bir bakinmistim. daha sonra cep telefonumdan netflix uygulamasinda bir sey farkettim yansitma yaparken uygulama olarak aciyordu ben de bir tv kumandasi alarak (tamamen tahminsel) denemek istedim ve calisti burda paylasim dedim eminim cogu kiside ise yarayacak
o zaman tvde yazılım varmış diye düşünüyorum ama bu sefer de madem yazılımı var neden kullanamıyorum sorusu akla geliyor. lisans ücreti ödememek için olabilir belki.

G Çevrimdışı

gokoo

Yeni Üye
26 Ocak 2019
15
40
o zaman tvde yazılım varmış diye düşünüyorum ama bu sefer de madem yazılımı var neden kullanamıyorum sorusu akla geliyor. lisans ücreti ödememek için olabilir belki.
dostum tv de yazilim olamaz benden bir sene sonra ayni modeli bulup (Seg tv) alan arkadasimda denedi ve oldu :) fabrikadan gelmis haliyle denedik anlamadik ama ise yariyor umarim deneyen ve sonuc alan arkadaslar cikar benim gibi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
dostum tv de yazilim olamaz benden bir sene sonra ayni modeli bulup (Seg tv) alan arkadasimda denedi ve oldu :) fabrikadan gelmis haliyle denedik anlamadik ama ise yariyor umarim deneyen ve sonuc alan arkadaslar cikar benim gibi
Mb97 serisi bazı modellerde tv içinde yazılımı var ,hatta elektronik seri numarası da var ,bazılarına da sevgili teknovestin verdiği core yazılımla geliyor,bende olduğu gibi, ama kumanda olayı iyi olmuş,aslında asıl süpriz cep telefonundaki netflix in tvdeki uygulamayı çalıştırmasıdır ,bunu nasıl yaptığını detaylı anlatırsan ,en azından diğer arkadaşlar "benim tvde netflix varmı" sorusunun da cevabını bulurlar :ok
Tabii,ben yazdıklarını yanlış anlamadıysam eğer :)
Sen telefondaki netflix uygulamasıyla tvye görüntü aktarmak istedin ama program tvden çalıştı,doğrumu anlamışım sevgili gokoo :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
mb97 Kartli televizyonda yaptigim güncelleme ve modlama sonunda smart menüde Netflix cikmamasina ragmen, kumandasinda Netflix tusu olan diger tvnin kumandasindaki netflix tusu ile bende Netflix uygulamasi aciliyor.

Yani Netflix uygulamasi aktif ,ama menüde görünmüyor.Netflix tusu olan bir kumanda ile deneme imkaniniz varsa deneyin isterseniz.

Maalesef başka kumanda ile deneme imkanım olmadığı için bende bu link'te "Netflix kısayolu olmayan kumandanıza netflix kısayolu ekleme" olan adımları izleyerek kumanda da bir tuşa Netflix atadım. Yalnız ben farklı bir tuş tercih ettim.
Netflix logosu gelince login ekranın yüklenmesi (kablolu bağlantı) bana göre uzun sürüyor, acaba herkeste mi öyle?

G Çevrimdışı

gokoo

Yeni Üye
26 Ocak 2019
15
40
Mb97 serisi bazı modellerde tv içinde yazılımı var ,hatta elektronik seri numarası da var ,bazılarına da sevgili teknovestin verdiği core yazılımla geliyor,bende olduğu gibi, ama kumanda olayı iyi olmuş,aslında asıl süpriz cep telefonundaki netflix in tvdeki uygulamayı çalıştırmasıdır ,bunu nasıl yaptığını detaylı anlatırsan ,en azından diğer arkadaşlar "benim tvde netflix varmı" sorusunun da cevabını bulurlar :ok
Tabii,ben yazdıklarını yanlış anlamadıysam eğer :)
Sen telefondaki netflix uygulamasıyla tvye görüntü aktarmak istedin ama program tvden çalıştı,doğrumu anlamışım sevgili gokoo :)

simdi dostum oncelikle selam :)
ufaktan becerebilgimce anlatmaya calisim durumu.
iphone kullanicisiyim seg tv ye sahibim. iphone netflix programini kullanirken sag altta bir monitore benzeyen ve surekli hareket eden bir tus gordum. ekran yansitma olarak denerken tv de netflix uygulamasini actigini farkettim. ama her seferinde netflix bilgilerimi istiyordu surekli girmekte bir hayli can sikiciydi. sonra kendi kendime madem bunu acan bir uygulama var neden kumandasi netflix tuslu olan vestel seg tv uyumlu kumanda alip denekiyorum ki dedim. netten baktim oyle bir kumanda satildigini gordum ve bakirkoyde cok meshur bir elektronikci olan merter elektronige gidip kumandayi sorup aldim. evde denedim vee istee bu yaa dedim aciyordu hem de netflix hesap bilgilerini sormadan :) yani isin asli sadece sans merak ve yazilim atmadim nasil aldiysam o sekilde deneme firsatim oldu arkadasima soyledim oda kumanda aldi ve o da kullaniyor umarim deneyen ve guzel sonuc alan arkadaslarda olur. ( en temizi netflix programiyla ayni aga bagli olan smart tvlerde denemeniz uygulama zaten belli ediyor yansitma gibi kendini gostererek) cok konustum ya hadi deneyin siz de merak ediyorum :)

G Çevrimdışı

gokoo

Yeni Üye
26 Ocak 2019
15
40
bazen geç açabiliyor kumanda tuşu ile eğer bekleyip girişinizi yapıp beni hatırla seçeneğini işaretlerseniz bir daha ki sefere daha hızlı açıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt