seg led tv ters görüntü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

arsi07

Yeni Üye
5 Şub 2022
8
42
dogru yeremi yazdım bilmiyorum kusura bakmayın seg 32inç led tvmin kartı arızalandı internetten sipariş verip yenisini aldım ama görüntü ters cıkıyor adem ustamın youtube videosunun altına yazdım panel ID si lazım demiş bu ıd nerde yazar nasıl bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

A Çevrimdışı

arsi07

Yeni Üye
5 Şub 2022
8
42
IMG_20220209_105710.jpg

IMG_20220209_105118.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Yazılım link

Tv nin donanımı orijinal ise yazılımı yükleyin.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.

A Çevrimdışı

arsi07

Yeni Üye
5 Şub 2022
8
42
tüm adımları aynen uyguladım ekran düzeldi ama görüntü bu şekilde çıkıyor

IMG_20220210_111721.jpg

A Çevrimdışı

arsi07

Yeni Üye
5 Şub 2022
8
42
eski anakartı atmıstımya ama bu arızayı surekli yapmıyor arada normal acılıyor misal 10 acmanın 2 sinde normal 8 inde bozuk acılıyor
birde sunu fark ettim bozukken usb yi 1-2 defa takıp cıkartırsam duzeliyor usb nin dışı metal acaba takarken benden şase falanmı alıyor anlayamadım valla

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
eski anakartı atmıstımya ama bu arızayı surekli yapmıyor arada normal acılıyor misal 10 acmanın 2 sinde normal 8 inde bozuk acılıyor
birde sunu fark ettim bozukken usb yi 1-2 defa takıp cıkartırsam duzeliyor usb nin dışı metal acaba takarken benden şase falanmı alıyor anlayamadım valla
Panel ile anakart arası (lvds) kabloyu kontrol edin temassızlık vardır. Her iki tarafı da söküp geri takın.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
O zaman lvds kabloyu kontrol edin on açmanın 2 sinde yapıyor yazdınız kablo kaynaklı olabilir.

A Çevrimdışı

arsi07

Yeni Üye
5 Şub 2022
8
42
kablodan olacagını pek sanmıyorum anakartı 6 ay once değiştirmiştim 6 aydır ters ama hiç sorunsuz çalısıyordu pc de monitör olarak kullandıgım için ekran kartı ayarlarından gorüntüyü çevirip kullanıyordum yinede tekrardan soküp heryerini bi kontrol edeyim

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,468
73
Google translate:
1. Anakart başka bir panelle çalıştıysa, doğru panel profili gereklidir. Panel kodunu söyleyin (VES315XXXX).
2. Ayrı bir T-CON'a sahipse sorun gama düzelticide (AS15 / 17 / F / G) olabilir.

A Çevrimdışı

arsi07

Yeni Üye
5 Şub 2022
8
42
IMG_20220209_105254.jpg

her yolu denedim aynı acıkken usbyi bikaç kez takıp cıkarırsan düzeliyor

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,468
73
Panel profile
MB8X ailesi için;
Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsurun, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine KLASÖRSÜZ Ollarak yerleştirilir
Yazılım unsurları eklenmiş bellek TV ye takılır
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
En altta bulunan USB OPERATİONS bölümüne gelinir ve OK tuşuna basılır
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
TV kumandasından stby tuşuna basarak tv kapatılır

A Çevrimdışı

arsi07

Yeni Üye
5 Şub 2022
8
42
aynen yaptım yine aynı hiçbişey değişmedi eskidenki menüsü şu resimdeki gibiydi şimdi farklı birde 2ci hdmı görünmüyor

15e9aa5eeeb7f9e3f.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt