Schneider P5B-GR APC 5'li Akım Korumalı Grup Priz

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Görsel alma şansımız var mi? Bu ışık anlık mi yanıyor 5-10 dk mi ?
Görsel alamadım buz dolabını da yerine ittik anlık sandım sonra tekrar gidip emin olmak için baktık hayır anlık değil 45 saniye falan bekledik aynı buz dolabının fişini çektik söndü taktık geri yandı çok hafif şidette ilk başta ışık yanıp söner gibi hareketli oldu sonra sabit çok kısık şekilde yanmaya devam etti
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

F fikoloji
EA7D67E1-11B6-4214-93F2-619FE444C4AA.jpg
bu işaretli kısımdaki kırmızı ışık

F fikoloji satıcıya sordum topraklamanızda sorun olabilir demiş topraklamadan olabilir mi gerçekten?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Tam olarak sorunu anlayamadım ben
Şimdi sizin akım koruma prizi duvara takılı iken sorun yok, buzdolabını takınca led mi yanıyor? :alala
Evet aynen öyle ama bu akım koruma prizi kapalıyken oluyor yani ışık yanmaması gerek normalde çünkü açma kapama anahtarı kapalı konumda.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Evet aynen öyle ama bu akım koruma prizi kapalıyken oluyor yani ışık yanmaması gerek normalde çünkü açma kapama anahtarı kapalı konumda.
Şimdi ben şöyle anladım kafam biraz karıştı. Akım korumalı prizi duvardaki prize taktınız. Priz düğmeden kapalı. Dolabın fişini taktığınız zaman prizin ışığı yanıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Senden şunu denemeni isterim akım koruma pirizini ters çevirip kontrol ediniz.
Düğme kapalı da olsa üstünden bir takım enerji geçebilir diye düşünüyorum bilgili kişiler de yine yorum yapar. Bunun bir sakıncası olacağını da sanmıyorum

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Senden şunu denemeni isterim akım koruma pirizini ters çevirip kontrol ediniz.
Düğme kapalı da olsa üstünden bir takım enerji geçebilir diye düşünüyorum bilgili kişiler de yine yorum yapar. Bunun bir sakıncası olacağını da sanmıyorum
Cihazın arızalı olma ihtimali var mı?

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Şimdi ben şöyle anladım kafam biraz karıştı. Akım korumalı prizi duvardaki prize taktınız. Priz düğmeden kapalı. Dolabın fişini taktığınız zaman prizin ışığı yanıyor.
Aynen öyle evet çok hafif şiddette yanıyor ışığı, düğmeyi açınca tabi ışık normal güçlü şekilde yanıyor. Garip olanı kapalı iken çok az da olsa yanması. Bugün çıkardım duvarda başka prize taktım ışık yanmadı bu sefer duvardaki o prizde sorun var sanırım başka cihaz taktım onunda ışığı yandı ama başka prize takınca cihazın ışığı yanmadı. Bazı forumda şey diye okudum topraklama hattı fazın manyetik alanından etkilenebilirmiş hatta kontrol kalemini topraklamaya dokundurduğunda kontrol kaleminin ışığı yanabilirmiş bazen bu led ışığın topraklama hattındaki manyetik enerjiden yanması mümkün müdür?

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Aynen öyle evet çok hafif şiddette yanıyor ışığı, düğmeyi açınca tabi ışık normal güçlü şekilde yanıyor. Garip olanı kapalı iken çok az da olsa yanması. Bugün çıkardım duvarda başka prize taktım ışık yanmadı bu sefer duvardaki o prizde sorun var sanırım başka cihaz taktım onunda ışığı yandı ama başka prize takınca cihazın ışığı yanmadı. Bazı forumda şey diye okudum topraklama hattı fazın manyetik alanından etkilenebilirmiş hatta kontrol kalemini topraklamaya dokundurduğunda kontrol kaleminin ışığı yanabilirmiş bazen
Korumalı priz başka yerde çalışıyorsa dolabın arkasındaki priz yada buat tan o prize gelen hatta sıkıntı olabilir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri