Satılık Sıfır ve 2. El Homatics Box R 4K Plus

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
makina çok güzel yaa dibim düştü :tara
Yurtdışından vergisiz alabilme durumum var ama elimde patlar korkusu da sarıyor beni.

Google da çok bilgi var değilmi :kiskis
projenin Rafa kalktığını biliyorum
Diyorum ya taşlar yerine oturacak zamana ihtiyaç var Google amca ile çok samimi olma :coskun
Nvidianın forumunda okudum. Adminlerden de yalanlama gelmemiş. Ek olarak dökümcü firmaların raporlarına baktım. (Asml) orada bunun için bir bildirim görmedim. En azından yeni hat kurulumu bilgilendirmesi olurdu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Yurtdışından vergisiz alabilme durumum var ama elimde patlar korkusu da sarıyor beni.

Nvidianın forumunda okudum. Adminlerden de yalanlama gelmemiş. Ek olarak dökümcü firmaların raporlarına baktım. (Asml) orada bunun için bir bildirim görmedim. En azından yeni hat kurulumu bilgilendirmesi olurdu.
Neden patlasın ki.!
En kötü ihtimal anakart arızası yaşanır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Nvidianın gelmesi mümkün değil zira tegra x1 işlemci Nintendo switch için tasarlanan bir işlemci. Nvidianın box için ürettiği bir işlemci değil. Hazır üretmişken kullandığı bir işlemci. Ama Nintendo switch işi rafa kalktı. Yani nvidia yeni bir tegra türevi işlemci tasarlamıyor şu an. O nedenle yeni bir nvidia Shield görmemiz çok mümkün görünmüyor. Elimizdekiler ile idare etmek zorundayız.

Apple TV nin görüntü düzeltme kabiliyetini (streaming ve iptv) görseniz, dayanamaz borca girer bir de ondan alırsınız.

Aslında ben beelink in mini PC’lerinden çok umutluyum ama Windows işletim sistemi görüntü üzerine oluşturulmuş bir sistem olmadığı için box olarak kullanılması için çok yol alması lazım.

@TC Yıldırım,
Şu arkadaştan efsane Tv box olur. Hem cpu hem de gpu muazzam. Ama gel gelelim Windows 11 soru işareti. Uygulama desteği insana eziyet çektirebilir. (Kumanda, iptv, streaming vs )

Bu tür cihazlar barebone kategorisinde uzun zamandır mevcut. hatta AT form faktörü olarak geçen mini anakartların yayılmasını sağlayan cihazlardır. Söz konusu cihazlar son kullanıcı deneyimi yerine bir tık üst kullanıcılar için özelleştirilebilir seçenekler sunduğu ve eksiksiz bir PC deneyimi öngördüğü için zaten box kategorisinde değerlendirmek cihaza ket vurmak gibi olur. Ancak windows altında çalışan media center uygulamaları ya da saf android for PC gibi uygulamalar bu cihazları da aktif box gibi kullanmaya olanak sağlar. Hatta boxlarda çok mümkün olmayan driver eksiği nedeniyle uyumsuz donanım sorununu driver uygulanabileceği için ortadan kaldırır.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Bu tür cihazlar barebone kategorisinde uzun zamandır mevcut. hatta AT form faktörü olarak geçen mini anakartların yayılmasını sağlayan cihazlardır. Söz konusu cihazlar son kullanıcı deneyimi yerine bir tık üst kullanıcılar için özelleştirilebilir seçenekler sunduğu ve eksiksiz bir PC deneyimi öngördüğü için zaten box kategorisinde değerlendirmek cihaza ket vurmak gibi olur. Ancak windows altında çalışan media center uygulamaları ya da saf android for PC gibi uygulamalar bu cihazları da aktif box gibi kullanmaya olanak sağlar. Hatta boxlarda çok mümkün olmayan driver eksiği nedeniyle uyumsuz donanım sorununu driver uygulanabileceği için ortadan kaldırır.
Katılıyorum ancak kumandalı kullanım için tasarlanmamaları sebebiyle koltuğa oturayım Tv box gibi rahat rahat kullanayım diyemiyorsunuz. Klavye ve mouse ihtiyacı oluşuyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Katılıyorum ancak kumandalı kullanım için tasarlanmamaları sebebiyle koltuğa oturayım Tv box gibi rahat rahat kullanayım diyemiyorsunuz. Klavye ve mouse ihtiyacı oluşuyor.
İşte o kısımda arayüz uygulamaları gerekli olur. O yüzden son kullanıcı gibi satın al - TV' ye tak kullan değil, ön konfigürasyon isterler.

Ayrıca şu an piyasada bulunan birçok air mouse alternatifi (Notebook ile TV kullanımında deneyimledim.) air mouse ve klavye birlikte ise çok akıcı bir windows kullanım deneyimi de sunuyor.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
İşte o kısımda arayüz uygulamaları gerekli olur. O yüzden son kullanıcı gibi satın al - TV' ye tak kullan değil, ön konfigürasyon isterler.

Ayrıca şu an piyasada bulunan birçok air mouse alternatifi (Notebook ile TV kullanımında deneyimledim.) air mouse ve klavye birlikte ise çok akıcı bir windows kullanım deneyimi de sunuyor.
Koltuğa oturdun mu artık elinden kumanda dışında herşeyi bırakacaksın. 😀

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Koltuğa oturdun mu artık elinden kumanda dışında herşeyi bırakacaksın. 😀
O kadar olmuyor işte. Mesela ben aşağıdaki gibi bir cihaz kullanıyordum. Zaten sürekli ZAP alışkanlığımız olmadığı için arkasındaki klavyeyle de akıcı metin yazma olanağı olduğu için (Hatta android ekran klavyesinde bu bence daha uğraştırıcı.) bence Android arayüzünden bile kolay oluyordu.

IWC3001.2.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yok onu kastetmedim. Windows kumanda için özelleştirilmiş bir işletim sistemi değil. Android Tv nin rahatlığını sunmaz. Kullanamazsan diye söyledim.
Klavye Mause tak kullan istersen airmause ile kullan Mini PC'ler yıllardır var performans ekran kartı kaynaklı fazla tercih edilmiyor yinede normal kullanım için güzel yeterli cihazlar

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Klavye Mause tak kullan istersen airmause ile kullan Mini PC'ler yıllardır var performans ekran kartı kaynaklı fazla tercih edilmiyor yinede normal kullanım için güzel yeterli cihazlar
Benim linkini verdiğim üründe amd Radeon 680M ekran kartı var. Kayar nokta Performansı Tegra X1+ nın yaklaşık 6 katı. Matematiksel hesaplama performansı 10 katı. CPU farkına girmiyorum bile.

Buna android yükleriz derseniz alayım. 😀 tivimate ve vlc performansı tadından yenmez.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Benim linkini verdiğim üründe amd Radeon 680M ekran kartı var. Kayar nokta Performansı Tegra X1+ nın yaklaşık 6 katı. Matematiksel hesaplama performansı 10 katı. CPU farkına girmiyorum bile.

Buna android yükleriz derseniz alayım. 😀 tivimate ve vlc performansı tadından yenmez.
Ben garibanım gözüm hep 120-150$ olanlarda Neka Ekmek oka köfte :hihi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt