Samsung VA Türkiye'ye uygun bir ekran değildir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Gerek yukarıda, gerekse bu mesaja paylaştığım sınırı sayıda yan açı performans videosunu boşun paylaşmadık biz :kiskis

Nickimsonikimsi Çevrimdışı

Nickimsonikimsi

Aktif Üye
10 Eyl 2018
54
42
Plasma tv bu konuda masterdı
Plasma gun ışıginda resmen izlenmiyor
Plasma doğru renk veriyor
Plasma canlı renk isteyenleri hiç memlun etmez

Keske uretimleri devam etse ama kimse tercih etmez bir bakima doğal seleksiyon oldu bu teknoloji ben cok memlunum orası ayrı TV kullanim amacim cok farklı
İhtiyacları belirleyip o teknolojiyi tercih etmemiz gerekiyor,hoş yakında tercih edecek secenek sunarlarmı bilmiyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
aynı sorunu yaşayan vestel ve philips kullanıcıları:

Bunlar gibi binlerce, Eğer paylaşmak istiyorsak IPS paneller ile ilgili de binlerce şikayetvar linki paylaşabilirim ben de size. :ok

Ben ki aslında IPS panel seven birisiyim. Yine de ''VA Paneller kötüdür, Türkiye ye uygun değildir'' gibi bir genelleme yapamam, yapılmasını da kendi çapımda uygun görmem.

Teknolojiyi araştırmadan satın alan bir kesimin bu teknolojiye dair negatif atıflarda bulunması o teknolojinin bir kusuru değildir.

Siz bu gün yan açı performansı nedeniyle VA panellere karşı bu konuyu açıyorsanız, O halde IPS panellerin vertical banding sorunları, siyah başarısızlıkları, ghosting efektleri, Kontrast zayıflığı ve daha nice eksi yönleri ile açılmış konuları da görmezden gelmemeniz gerekir.

Bu arada Size muhaefet değil elbette amacım, Veya VA panel savunucusu da değilim, sadece takındığınız bu genele dair tavır bu teknolojiye uygun değil onu belirtmek istiyorum.

Bakınız bu aşağıdaki linkler, sizin VA panel için paylaştığınız sorunları yazan kişiler ile aynı siteden ve hepsi de IPS panelden muzdarip, mağdur olan insanlar.

Bunlar gibi sayfa sayfa şikayet linki dökebilirim buraya. Ama bu bir şeyi ispat etmez.

Siz şimdi aynı konuyu IPS panel için açsaydınız ben size aynı cevabı ve şu yazdığım satırların aynızını yazacaktım.

İşi özeti şu. Ne VA, Ne IPS, Ne TN, Ne OLED, Ne Qled, ne de bilmemneled farketmeksizin bu teknolojinin kusursuzu yok.

Siz TV satın alırken mümkün olduğunca kendi profilinize uygun ve EN AZ ŞİKAYET edeceğiniz paneli tercih etmelisiniz ki bakınız onda dahi HİÇ ŞİKAYET etmeyeceğiniz diyemiyorum size.

Bu bilgiler ışığında başlığınıza ve konunuzun içeriğine katılmam mümkün değil malesef :ok

Elbette ki bu bir dikte değil, Görüştür. Kişisel görüşüm. Yoksa sizin de fikir ve düşüncelerinize saygımız sonsuz :ok

Geri
Üst Alt