Samsung smart tv ağa bağlanma sorunu

N Çevrimdışı

ntosun

Yeni Üye
17 Ağu 2020
2
42
2013 yılında aldığım samsung smart ue40es6340 tv im var. Aldıktan hemen sonra wi-fi den internete bağlantısı bozuldu. Kablolu olarak bu seneye kadar kullanıyordum. 3 ay evvel kablolu bağlantıda gitti. Yeni tv aldım daha büyük ekran. Servis kuruluma geldiğinde bu arızayı anlattım. Meğer samsung tv lerde internet bağlantısının süresi varmış. 7 yıl geçince otomatik sistem kapaniyormuş. Yeni tv ler de 10 yılmış. Tv ye yazılım atarak yada ayarlardan interneti yeniden açma şansımız var mı. Bilgisi olan ustalar yardımcı olursa sevinirim.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Asagidaki iki opsiyonu deneyin
-Servis menüsünü çağırın (bekleme modunda: Bilgi düğmesi - Menü düğmesi - Sessiz düğmesi - Power)
kontrol Seçenegini secin
daha sonra sub options secin
Wifi Bölgesi: E, Wifi Bölgesini seçtiyseniz ve Enter ile onayladıysanız ayarlanır.
Sola / sağa basarak değiştirin.
Dönüş ile
TV'yi kapatıp tekrar açın. .

-Servis menüsüne girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
* Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tv'yi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Salonumda ki Samsung UE55F6640 7. senesi hala sorunsuz şekilde kablosuz olarak bağlanmaya devam ediyor.

Çok eski cihazlar wifi 13. Kanali desteklemez
modeminizin kanal numarası kontrol edin.

1-11 arasinda bir seçim yapip tekrar baglanmayı deneyin.

N Çevrimdışı

ntosun

Yeni Üye
17 Ağu 2020
2
42
Salonumda ki Samsung UE55F6640 7. senesi hala sorunsuz şekilde kablosuz olarak bağlanmaya devam ediyor.

Çok eski cihazlar wifi 13. Kanali desteklemez
modeminizin kanal numarası kontrol edin.

1-11 arasinda bir seçim yapip tekrar baglanmayı deneyin.
Bu işlemi nasıl yapacağım. Biraz anlatırmısınız. Bi de yazılım atılır mı.

A Çevrimdışı

aziris

Aktif Üye
16 Haz 2020
95
50
20211014_173110.jpg
20211014_173026.jpg
20211014_172959.jpg
20211014_172933.jpg

Ustalar samsung 40f 6340 model tv yatay çizgi yüzünden Ümraniye'de ki istanbul elektronige gönderdim Kulaksız panel olduğu için tamiri mümkün değil dediler tv geldikten sonra bir türlü kablosuz bağlantı yapmıyor wi fi modülü mü arizali

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
20211014_173110.jpg
20211014_173026.jpg
20211014_172959.jpg
20211014_172933.jpg

Ustalar samsung 40f 6340 model tv yatay çizgi yüzünden Ümraniye'de ki istanbul elektronige gönderdim Kulaksız panel olduğu için tamiri mümkün değil dediler tv geldikten sonra bir türlü kablosuz bağlantı yapmıyor wi fi modülü mü arizali

DİKKAT : UYARIDIR . Sorunluk kabul edilmez !!!

Samsung Smart Tv Wifi Sorunu Çözümü (How to fix Samsung Smart Tv Wifi Problem)

DİĞER Çözüm :

Fotodaki ürünler kullanın tv ethernet kablosu ile çözüm aramanız.

20211014_200006.jpg

20211014_195956.jpg

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Orhan78

Yeni Üye
6 May 2023
19
18
merhabalar samsung UE40ES5700 televizyonum kablolu ve kablosuz hiçbir şekilde internete girmiyor yardım edermisiniz

WhatsApp-Gorsel-2023-05-11-saat-22.33.01.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
düzeltebilirmiyi yazılım falan yukleyebilirmiyiz
Merhaba. Bende de bu tv'nin benzerinden var, UE40H6470.

- Televizyonun tarih ve saatini kontrol edin, yanlışsa düzeltin. Gerekirse saat ayarını otomatikten manuel'e çekip doğru zamanı girin.
- Modemi resetleyin, gerekirse modem arayüzüne girerek resetleyin.
- Güncelleme varsa kontrol edin, gerekirse güncelleyin.
- TV'yi sıfırlayın.

O Çevrimdışı

Orhan78

Yeni Üye
6 May 2023
19
18
Merhaba. Bende de bu tv'nin benzerinden var, UE40H6470.

- Televizyonun tarih ve saatini kontrol edin, yanlışsa düzeltin. Gerekirse saat ayarını otomatikten manuel'e çekip doğru zamanı girin.
- Modemi resetleyin, gerekirse modem arayüzüne girerek resetleyin.
- Güncelleme varsa kontrol edin, gerekirse güncelleyin.
- TV'yi sıfırlayın.
hepsini denedim ama olmuyor başka yapılabilecek birşey varmı

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
hepsini denedim ama olmuyor başka yapılabilecek birşey varmı
Çok fazla yapabileceğiniz bir şey yok. Eğer çözülmüyorsa en temizi kablolu bağlantı veya harici bir medya oynatıcı alıp onunla kullanmak. Mesela Mi Box veya Homatics gibi.

Bu konuda zaten servis menüsü ile ilgili çözümler paylaşılmış. Ben kendi televizyonumdan referans göstererek size 1-2 çözüm daha önerebilirim ama servis menüsü ekranında yapacağınız bir hata cihazınızı kullanılmaz duruma getirebilir, bu nedenle sorumluluk kabul etmiyorum.

Servis menüye girebilmek için, öncelikle size aşağıdaki kumandadan lazım ve tv kapalıyken sırası ile aşağıdaki tuşlara basacaksanız;
1) Info
2) Menu
3) Mute
4) Power

Kumanda281e552db7e9d8e8.jpg

- Daha sonra tv açılacak ve sizi servis menüsü karşılayacak,
Servis_Menu_1.jpg

- ''Option'' a tıkladığınızda aşağıdaki menü gelecek,
Servis_Menu_2.jpg

''Factory Reset'' kısmından cihazı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Fakat bunu yapmadan önce diğer seçeneği deneyin. Bu çözümü yukarıda anlatmışlar ama ben tekrar edeceğim aşağıda.

- ''Factory Reset'' in olduğu sayfanın en altına doğru iniyoruz. Orada ''MRT Option'' var, ona tıklayın.
Servis_Menu_3.jpg

- ''MRT Option'' a tıkladığınızda aşağıdaki sayfa gelecek. Buradaki ''Wifi Region'' seçeneği ''C'' ise bunu ''A'' yapalım veya ''A'' ise ''C'' yapalım veya diğer seçenekleri deneyelim. Daha sonra menüden geriye çıkalım ve güç tuşundan televizyonu kapatalım. Yaklaşık 2 dk kapalı kalsın. Daha sonra tekrar televizyonu açın ve Wifi'a bağlanıyor mu diye kontrol edin.
Servis_Menu_4.jpg

Wifi ayarını değiştirmek sorunu çözmediyse tekrar servis menüye dönün ve 1. sayfadaki ''Option'' seçeneğine tıklayıp 2. sayfadan ''Factory Reset'' e basarak cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

* Bunların hepsini yapmanıza rağmen olmuyorsa, artık yapacak bir şey yok. Kablolu olarak veya harici bir kutu alıp internete onunla bağlanacaksınız.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri