Samsung smart tv ağa bağlanma sorunu

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
servis menüsüyle uğraştınız mı.?
Kablolu ve kablosuz hiçbir şekilde erişmiyor diyorsunuz. TV' de donanım yönünden bir arıza olduğunu düşünmeye başladım. Kablolu bağlantı yaptıktan sonra ağ ayarları ekranını bizlerle paylaşabilir misiniz? Doğru IP alıyor mu? DNS servisi doğru çalışıyor mu? Bir de Güvenli internet ayarınız açık mı? (Türk telekom için geçerliydi sanırım.)

O Çevrimdışı

Orhan78

Yeni Üye
6 May 2023
19
18
Çok fazla yapabileceğiniz bir şey yok. Eğer çözülmüyorsa en temizi kablolu bağlantı veya harici bir medya oynatıcı alıp onunla kullanmak. Mesela Mi Box veya Homatics gibi.

Bu konuda zaten servis menüsü ile ilgili çözümler paylaşılmış. Ben kendi televizyonumdan referans göstererek size 1-2 çözüm daha önerebilirim ama servis menüsü ekranında yapacağınız bir hata cihazınızı kullanılmaz duruma getirebilir, bu nedenle sorumluluk kabul etmiyorum.

Servis menüye girebilmek için, öncelikle size aşağıdaki kumandadan lazım ve tv kapalıyken sırası ile aşağıdaki tuşlara basacaksanız;
1) Info
2) Menu
3) Mute
4) Power

Kumanda281e552db7e9d8e8.jpg

- Daha sonra tv açılacak ve sizi servis menüsü karşılayacak,
Servis_Menu_1.jpg

- ''Option'' a tıkladığınızda aşağıdaki menü gelecek,
Servis_Menu_2.jpg

''Factory Reset'' kısmından cihazı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Fakat bunu yapmadan önce diğer seçeneği deneyin. Bu çözümü yukarıda anlatmışlar ama ben tekrar edeceğim aşağıda.

- ''Factory Reset'' in olduğu sayfanın en altına doğru iniyoruz. Orada ''MRT Option'' var, ona tıklayın.
Servis_Menu_3.jpg

- ''MRT Option'' a tıkladığınızda aşağıdaki sayfa gelecek. Buradaki ''Wifi Region'' seçeneği ''C'' ise bunu ''A'' yapalım veya ''A'' ise ''C'' yapalım veya diğer seçenekleri deneyelim. Daha sonra menüden geriye çıkalım ve güç tuşundan televizyonu kapatalım. Yaklaşık 2 dk kapalı kalsın. Daha sonra tekrar televizyonu açın ve Wifi'a bağlanıyor mu diye kontrol edin.
Servis_Menu_4.jpg

Wifi ayarını değiştirmek sorunu çözmediyse tekrar servis menüye dönün ve 1. sayfadaki ''Option'' seçeneğine tıklayıp 2. sayfadan ''Factory Reset'' e basarak cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

* Bunların hepsini yapmanıza rağmen olmuyorsa, artık yapacak bir şey yok. Kablolu olarak veya harici bir kutu alıp internete onunla bağlanacaksınız.

WhatsApp-Gorsel-2023-05-21-saat-22.08.13.jpg

WhatsApp-Gorsel-2023-05-21-saat-22.08.14.jpg

Televizyonu sıfırladım ve güncelleme var yazısı geldı ve güncelleye tıklayınca hata kodu 0 hatası veriyor, güncellemeyi direk flashla televizyona atabiliirmiyiz teşekkürler.

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,329
39
WhatsApp-Gorsel-2023-05-21-saat-22.08.13.jpg

WhatsApp-Gorsel-2023-05-21-saat-22.08.14.jpg

Televizyonu sıfırladım ve güncelleme var yazısı geldı ve güncelleye tıklayınca hata kodu 0 hatası veriyor, güncellemeyi direk flashla televizyona atabiliirmiyiz teşekkürler.
Hocam, Smart Hub’a bağlanamıyor, internet bağlantısı nedeniyle olabilir. Smart Hub sıfırlamayı da dener misiniz ?

F3FD40BC-5378-4754-BDBF-0FFB4F969043.jpg

Bir de, televizyona ethernet kablo takma şansınız varsa, kablo ile internet verip güncelleme yapmayı deneseniz ?

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,329
39
Bu arada, sizin tv'ye bakarken kendi cihazımı da kontrol ettim, benim televizyona da güncelleme gelmiş. Televizyon kendisi güncelleme yok diyor fakat Samsung'un sitesinde güncelleme var. 2014 model televizyona 2023 yılında güncelleme yayınlamaları ilginç. Ben de indirip kurayım.

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,329
39
O Orhan78 Güncelleme dosyasını sizin için indirip hazırlamıştım ama anlamadığım bir sebeple buraya yükleyemedim. Ben size kaynağı ve nasıl yapacağınızı anlatayım, siz yaparsınız sanıyorum.

Önce model ismi doğru mu onu kontrol edin, tv'nin arkasındaki etikette model ismi eşleşiyor değil mi ? UE40ES5700

Öncelikle aşağıdaki adrese gidin;

Kılavuzlar ve indirmelere tıklayın;
Kilavuzlar.jpg

Daha sonra dosyanızı indirin;
SSeea19f6631a948c6.jpg

Şu adreste nasıl kuracağınız yazıyor;

1) T-MST10PDEUC_2010.0.exe adlı dosyayı bilgisayarınıza indirin.
2) USB sürücünüzü bilgisayara bağlayın
3) İndirdiğiniz ''T-MST10PDEUC_2010.0.exe'' adlı dosyayı, USB sürücüsüne kopyalayın. Şöyle bir dosya inmiş olacak;
dosya.jpg

4) Daha sonra, usb sürücünüze indirdiğiniz bu dosyaya çift tıklayın ve ''Kur'' butonuna basın.

5) Şöyle bir klasör oluşacak;
klasor.jpg

6) Klasörün içinde de sadece ''image'' adında bir klasör daha olacak;
klasorun_ici.jpg

Olay bu kadar. USB sürücünüzü bilgisayardan çıkarın.

7) Televizyon açıksa kapatın ve usb sürücüyü televizyonunuza takın.

8) USB'yi taktıktan sonra tekrar televizyonu açın ve 2 dk kadar bekleyin.

9) Kumandadan sırasıyla şunlara tıklayın;
- Menü
- Destek
- Yazılım Güncellemesi
- USB'den güncelle.

10) Televizyon güncelleme dosyasını otomatik arayacak, Bulduktan sonra da güncellemeye başlayacak. Güncelleme bittiğinde otomatikman kapanıp yeniden açılacak.

O Çevrimdışı

Orhan78

Yeni Üye
6 May 2023
19
18
O Orhan78 Güncelleme dosyasını sizin için indirip hazırlamıştım ama anlamadığım bir sebeple buraya yükleyemedim. Ben size kaynağı ve nasıl yapacağınızı anlatayım, siz yaparsınız sanıyorum.

Önce model ismi doğru mu onu kontrol edin, tv'nin arkasındaki etikette model ismi eşleşiyor değil mi ? UE40ES5700

Öncelikle aşağıdaki adrese gidin;

Kılavuzlar ve indirmelere tıklayın;
Kilavuzlar.jpg

Daha sonra dosyanızı indirin;
SSeea19f6631a948c6.jpg

Şu adreste nasıl kuracağınız yazıyor;

1) T-MST10PDEUC_2010.0.exe adlı dosyayı bilgisayarınıza indirin.
2) USB sürücünüzü bilgisayara bağlayın
3) İndirdiğiniz ''T-MST10PDEUC_2010.0.exe'' adlı dosyayı, USB sürücüsüne kopyalayın. Şöyle bir dosya inmiş olacak;
dosya.jpg

4) Daha sonra, usb sürücünüze indirdiğiniz bu dosyaya çift tıklayın ve ''Kur'' butonuna basın.

5) Şöyle bir klasör oluşacak;
klasor.jpg

6) Klasörün içinde de sadece ''image'' adında bir klasör daha olacak;
klasorun_ici.jpg

Olay bu kadar. USB sürücünüzü bilgisayardan çıkarın.

7) Televizyon açıksa kapatın ve usb sürücüyü televizyonunuza takın.

8) USB'yi taktıktan sonra tekrar televizyonu açın ve 2 dk kadar bekleyin.

9) Kumandadan sırasıyla şunlara tıklayın;
- Menü
- Destek
- Yazılım Güncellemesi
- USB'den güncelle.

10) Televizyon güncelleme dosyasını otomatik arayacak, Bulduktan sonra da güncellemeye başlayacak. Güncelleme bittiğinde otomatikman kapanıp yeniden açılacak.
UE40ES5700 surumu için link varmı

Son düzenleme:
Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,329
39
aynen UE ama sonuda S yok sizin attıgınızda S var yuklersem sıkıntı cıkarmı, sorun yoksa yüklüyorum
Sorumluluk almam ama yüklemenizde bence sıkıntı çıkmaz. Modelin sonundaki S tasarım veya ek bir özellik ile ilgili. Burada bilgi var;

UE40ES5700S

U
= Led
E= Europe
40= TV Ebatı
E= 2012
S= Slim LED
5700= Cihaz model serisi
S = Tasarım ya da özellik.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt